Jurský svět a jeho Zánik říše dinosaurů v prvním traileru

První Jurský svět oživil zašlou slávu filmových dinosaurů. Po čtrnácti letech od třetího Jurského parku se dalo čekat, že film bude slavit alespoň čestný úspěch. Přesto. Napumpovat do snímku 150 milionů dolarů byl docela risk. Risk, který vyšel. A nejen to. Jurský svět nakonec celosvětově vydělal přes 1,6 miliard dolarů a hodnocení se nejčastěji pohybovala v rozmezí 60-80%. Film ukázal, co všechno dokáže čas, správný výběr herců, štábu a trochu toho štěstí. Jsem si jistý, že režisér jedničky Colin Trevorrow ani výkonný producent Steven Spielberg takový obrovský úspěch nečekali.

Nyní finišují práce na pokračování Jurského světa. A aby nás tvůrci přesvědčili, že dinosauři jsou stále ještě v kurzu, přichystali nám malou ochutnávku v podobě prvního traileru. Je jisté, že se vrátíme na Isla Nublar a do zdevastovaného prostředí Jurského parku, který tak nechvalně špatně dopadl na konci předchozího filmu. Oba hlavní představitelé jedničky (Chris Pratt, Bryce Dallas Howard) se vrací s partou nových lidí na ostrov za účelem záchrany dinosaurů. Na ostrově se probudila sopka a hrozí, že všechny tvory zahubí. Právě tady přichází na scénu stará tvář z původních snímků – Jeff Goldblum. Pronese otázku, zda mají být dinosauři lidmi oživení, zachránění před jistou smrtí nebo ponechaní napospas svému osudu. Jenže pravdou je, že život si najde cestu…

Trevorrow si roli režiséra nezopakuje. Své místo přenechal J. A. Bayonovi (Sirotčinec, Nic nás nerozdělí, Volání netvora: Příběh života). Trevorrow přiloží ruku k dílo svým scenáristickým umem spolu s Derekem Connollym. Výkonným producentem není nikdo jiný než Steven Spielberg. O hudební doprovod se postará Michael Giacchino (Úžasňákovi, Star Trek, Úsvit planety opic, V hlavě, Doctor Strange, Spider-Man: Homecoming a další).

KOUKNI SE  Vznikne reality show podle seriálu Hra na oliheň, přihlásit se můžete i vy

Otázkou je, jak se bude zamlouvat milovníkům prvního filmu změna od především zábavného dobrodružství s kapkou nostalgie k dramatičtějšímu pojetí, které sálá z traileru nejen díky hudebnímu doprovodu. Útěchou prozatím může být návrat známé tváře a vytvoření scén, kterými chtěli tvůrci posunout hranice filmů z dinosaury. Údajně použili několik dosud neviděných filmových a trikových technik, které nemají v historii série obdoby. Už jen počet dinosaurů na jediném záběru v traileru dost napovídá.

Oživlé fosílie můžete začít navštěvovat v kinech od 21. června 2018.

 

 

Ondřej Blahut

Předchozí článekNejočekávanější fantasy filmy roku 2018
Následující článek7 TOP vánočních knih s vánoční atmosférou

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 − eleven =