Jste sapiosexuál? Povíme vám, co to znamená a jak to poznáte

Představte si svého ideálního partnera. Představíte si okamžitě sexy tělo, nebo se vám sbíhají sliny při pomyšlení na intelekt ostrý jako břitva? Přemýšlíte o rozhovorech, které s ním budete vést? V čem je odborníkem? Jestli takto přemýšlíte, pak jste možná sapiosexuál.

Osobu, která se identifikuje jako sapiosexuál, sexuálně přitahuje inteligence. Sapiosexuálem může být kdokoli bez ohledu na pohlaví nebo sexuální orientaci. (Pro vaši informaci, pokud vás romanticky přitahuje inteligence lidí, můžete používat označení „sapioromantický“. Sexuální a romantická přitažlivost lidí se ne vždy shodují).

Označení sapiosexuál neznamená, že se chováte elitářsky, pokud jde o vaše možnosti randění. Není to někdo, kdo si říká, že chce mít sex s lékařem nebo s neurofyzikem. Jsou to lidé, kteří nakonec poznají, že je sexuálně přitahuje nebo vzrušuje inteligence.

Je sapiosexuál sexuální orientace?

Sapiosexualita není sexuální orientace, která se týká toho, kdo vás sexuálně přitahuje. Toto označení spíše představuje jeden z rozměrů toho, co vás vzrušuje. Např: Pokud vás sexuálně přitahují lidé stejného pohlaví jako vy a vzrušují vás lidé, kteří jsou chytří, můžete být gay a sapiosexuál.

Sapiosexuální lidi nepřitahuje automaticky každý inteligentní člověk, kterého potkají. Neznamená to, že každý inteligentní člověk je pro vás potenciálním partnerem. Stále můžete mít další vrstvy zájmů a identity, které jsou pro vás důležité.


Jak poznám, že jsem sapiosexuál?

Zamyslete se nad tím, proč vás v minulosti přitahovali určití lidé. Zesílila vaše přitažlivost díky strhující konverzaci nebo když jste ji slyšeli mluvit o jejích koníčcích a vášních? Pokud ano, možná jste sapiosexuál.

KOUKNI SE  Jak může oboustranná masturbace zlepšit vás sexuální život

Pokud zjistíte, že inteligence je pro vás silným zdrojem vzrušení, může být online seznamování ideálním způsobem, jak najít partnera, který ji využije.

Seznamovací aplikace dávají lidem možnost vést spoustu rozhovorů předtím, než se skutečně setkají nebo se sejdou. Což je opravdu výhoda.


Co když je můj partner sapiosexuál? Jak ho mám vzrušit?

Nejlepším způsobem, jak upoutat sapiosexuálovu pozornost, je vzít ho na místo, kde můžete být ve svém živlu – kamkoli, kde můžete sdílet své vášně nebo začít konverzaci. Muzeum, obchod s komiksy nebo cokoli, co spojuje vaše zájmy.

Na Redditu se sapiosexuálové podělili o tipy, jak svádět ostatní, které vzrušuje inteligence:

„Považuji za velmi přitažlivé, když někdo, kdo se mi líbí, mluví o něčem, co ho baví. Sebevědomí, hloubka znalostí a postřehy jsou vzrušující. Zaměřte se na to, abyste rozuměli a věděli hodně o tom, co vás opravdu zajímá.“

„Zjistil jsem, že zvědavost je nezbytným předpokladem. Musíte ji mít jako hnací motor k tomu, abyste se šprtali a shromažďovali spoustu informací, abyste je měli připravené, až budou relevantní. Také si myslím, že je dobré prokázat laserově ostrý postřeh, kreativní řešení problémů nebo elegantní pochopení něčeho z oblasti umění, jako je etymologie nebo historie hudby.

„Někteří lidé mají témata, o kterých prostě touží slyšet. (Chemie, informatika, fyziologie jsou některé z příkladů) nebo když vidím, že někdo předvádí svůj intelekt tak, že opravdu vyniká – pokud je někdo nejlepší v tom, co dělá, budu prostě viset na každém slově.

KOUKNI SE  Zpověď muže s největším penisem na světě

„Běžte strávit odpoledne na Wikipedii a čtěte si o věcech, které vám připadají zajímavé. Pokud najdete něco zajímavého, naučte se toho co nejvíc a pak jděte o té zajímavé věci říct svému partnerovi.“

„Cokoli, co ukazuje, že je někdo zajímavý, zvědavý na učení, chce získávat a sdílet znalosti nebo má nějakou zvláštní dovednost, je dobré. Co umíš, co většina ostatních lidí neumí? Máte něco, o čem byste se chtěli dozvědět mnohem víc? Čím kreativnější a zajímavější budete, tím více ho to bude přitahovat. Jedno varování: nepředstírejte to. Moje nejlepší rada zní: buďte prostě sami sebou, nadchněte se pro věci, které lechtají váš mozek, a jeho přitažlivost k vám pravděpodobně poroste.“

Je sapiosexuál totéž co demisexuál?

Ne. Ve skutečnosti se od sebe dost liší. Osoba, která je demisexuální, prožívá sexuální přitažlivost až poté, co si k někomu vytvoří citový vztah. Demisexuální lidé také mohou zřídkakdy pociťovat sexuální přitažlivost a mohou zřídkakdy toužit po sexu – i když se pro něj přesto mohou rozhodnout.

Naproti tomu člověka, který je sapiosexuální, vzrušuje, když někdo projevuje svou inteligenci. To není totéž jako potřeba citového vztahu pro vznik sexuální přitažlivosti.

Demisexualita je někdy považována za součást asexuálního zastřešení. Podle Demisexuality Resource Center mohou někteří lidé o demisexualitě hovořit také v souvislosti s šedou sexualitou, což znamená omezenou sexuální přitažlivost.

Přemýšlení o lidech, kteří vás v minulosti přitahovali, a proč, je dobrým ukazatelem pro zjištění, zda jste demisexuál nebo sapiosexuál. Je to člověk, se kterým si chcete vybudovat citovou důvěru nebo citovou intimitu, a to vám pak pomůže rozhodnout se, zda s ním chcete být sexuální, nebo ne? Nebo vás zajímá, co si myslí nebo co ví a jaké má představy?“ A co si o tom myslíte?

KOUKNI SE  Nejúchylnější sexuální fetiše, které musíte poznat

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 + 17 =