Jste pansexuál nebo bisexuál? Jaký je v jejich sexuální orientaci rozdíl?

Jaký je rozdíl mezi pansexuálem a bisexuálem a co vlastně tyto pojmy znamenají? Odpovědi na tyto otázky nejsou tak jednoduché. Diskuze na téma sexuální orientace a sexuální identity je v roce 2021 sama o sobě komplikovaná.

Co znamená pansexuál

“Pan” znamená vše. Pansexuál je člověk, jehož přitahují lidé – bez ohledu na pohlavní identitu nebo sexuální orientaci. Pansexuálové jsou přitahování lidmi na základě jejich osobnosti, subjektivních sympatií, vzhledu, smyslu pro humor. Může to být cokoliv, ale nezáleží na pohlaví. Pohlavnost objektu je pro ně omezující a limitující.

Oba pojmy rozšiřují naše vnímání pohlavnosti, představa pansexuála je ovšem z hlediska pohlavní identity opravdu všeobjímající. Zároveň ale neznamená, že pansexuála přitahují všichni lidé.

Kdo je bisexuál

Bisexuál nebo zkráceně Bi znamená být na obojí. Jedinec je přitahován oběma pohlavími – muži i ženami.

Tato definice ale funguje jen v binárním vidění světa pohlaví. V dnešním moderním světě se lidé neidentifikují jen jako muži a ženy, ale také jako genderově fluidní, nebinární, bezpohlavní. Přesto bisexualita znamená v běžné mluvě sexuální orientaci na ženy i na muže.

A nemusí jít o stejně poměrnou sexuální orientaci. Jedinec může být přitahován ženami v 95%, muži jen v 5%, poměr může být jakýkoliv.

Můžete být zároveň pansexuál i bisexuál?

Ano, můžete být obojí, nemusíte se cítit být jen v jedné škatulce. Obě orientace mají společnou určitou fluidnost sexuálního objektu. Můžete cítit přitažlivost k oboum pohlavím, můžete cítit, že pro vás pohlaví není vůbec podstatné, hranice nejsou jasně stanoveny. Jako pansexuál můžete být přitahováni i lidmi, kteří se sami nepovažují ani za jedno pohlaví.

KOUKNI SE  Sex za peníze - pro a proti využívání placených sexuálních služeb

Škatulky jsou tu pro to, abyste se vy cítili dobře.

Charlie Brown

Předchozí článekKrize středního věku vrcholí ve 44 letech
Následující článekSony rozdává jedno z nejlepších rpg zcela zdarma

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

3 × 4 =