Jsou jahody se šlehačkou zdravější než chleba se sýrem?

Vezmeme-li v potaz velké téma, ukládání tuku, pak pardon – jahody se šlehačkou rozhodně vítězí nad pečivem. Jen si to zkuste představit, jak se budete cítit po snězení mističky jahod se šlehačkou a jak po porci bílého chleba se sýrem?

A! Jsme tu toho!

Pocit. Jak často ignorujeme to, jak se po jídle cítíme: z toho pak plynou těžké obědy, po kterých si musíme lehnout, nebo po kterých je nám dokonce špatně, v lepším případě alespoň „těžko“. Obecně se ví, že sacharidy (zejména pečivo, bílá mouka, rýže, knedlíky, noky, často i těstoviny) způsobují ten těžký pocit častěji.

Našla jsem dva dobré argumenty, proč v tom pomyslném souboji jahod se smetanou a chlebem se sýrem vítězí právě chleba se sýrem!

Nechtějte VISCELÁRNÍ TUK

To je ten útrobový, vnitrobřišní, který kromě toho, že působí mužům pupek a ženám pocit těhotenství a vyvaleného žaludku, je také poměrně nebezpečný. Nejenže tedy obaluje vnitřní orgány, ovlivňuje jejich funkci, ale nové výzkumy ukázaly, že se také chová jako SAMOSTATNÝ ORGÁN: Produkuje vlastním metabolismem spoustu toxinů, brzdí normální hormonální práci a ovlivňuje tak nejen vznik civilizačních nemocí, ale i depresí a výkyvů nálad. Protože ten velký polštář vnitrobřišního tuku, jež má jiné složení než klasický (je gelovitý), si prostě dělá to, co chce.

Tohohle vetřelce fakt v břichu nechcete!

Co ho podporuje: strava bohatá na sacharidy a cukry, stres, nedostatek spánku nebo nepravidelný spánek.

KOUKNI SE  Musíte sprostě nadávat ostatním? Možná jen máte Tourettův syndrom

Co víme: A už víme, jak vzniká to „stresové břicho“ i u zdánlivě hubených lidí.

Co nám pomůže v boji s ním: strava s omezenými sacharidy, energii nahrazujeme kvalitní zeleninou, ovocem, bílkovinami a tuky. A pohyb, ten je při takovém stravování mimořádně účinný.

Nechtějte TĚŽKÝ POCIT TRÁVENÍ

Tady sáhnu k dělené stravě, kde se nekombinují sacharidy s živočišnými bílkovinami. Takový chleba se sýrem je na strávení pak velmi těžký, protože oboje se tráví v žaludku jiným způsobem, a tak to tam dělá trochu neplechu. Jahody se šlehačkou vámi projdou o poznání lépe, protože (kromě přísného grafu paní Kořínkové) se ovoce s živočišnými bílkovinami snáší dobře.

Takže – někdy nám to břicho opravdu říká, co ho ZTĚŽUJE… 

 

Renata Petříčková

Předchozí článekNejlepší filmy na téma sebevražda
Následující článekCo říkají první recenze na Avengers: Infinity War?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen + 7 =