Joy: Příběh nejen o miliónovém nápadu

David O. Russel je americký režisér, producent a dokonce i scénárista. Mezi jeho nejpopulárnější díla patří Oscarový film Terapie láskou (2012), The Fighter (2010), oceněný hned dvěma Oscary a Špinavý trik (2013), který byl nominovaný na 10 Oscarů, ale ani jeden nezískal. Letos v zimě přichází s dalším ambiciózním filmem Joy. Jedná se o biografické komedy-drama, které je založeno na knize Matthewa Quick. Ten dal inspiraci dalšímu filmu z Russelovy tvorby Terapie láskou.

Joy 2Joy je příběh rodiny Manganových napříč čtyřmi generacemi, a převážně příběh statečné ženy. Joy Mangano se narodila v únoru 1956. Jako svobodná matka tři dětí to neměla vůbec jednoduché. Snažila se pracovat, kde se dalo, ale vždy to bylo málo. Zrada, nešťastná láska a pohled na světlejší budoucnost ji donutily se s problémy vypořádat. V roce 1990 se konečně zmohla a díky iritujícím mopům přišla s revolučním typem „Miracle mop“, který měl zlepšit ovládání a komplexně být použitelnějším. Stala se opravdovou podnikatelkou, která si šla za svým cílem, i když to znamenalo překročit hranice zákona. Získala si velkou popularitu a převážně peníze na rozjetí vlastní společnosti, která dnes vydělává milióny dolarů ročně.

Film se bude soustředit převážně na období před její podnikatelskou kariérou. Již jako dítě se potýkala s problémy a poté co dospěla ji život zničila nešťastná láska k Tonymu Miranne. Neshody jejího otce a matky, situaci vůbec nepomohli a poté co její matka zemřela, se vše zdálo na zhroucení.

KOUKNI SE  Herečka Gina Carano přišla za své názory o roli ve Star Wars seriálu Mandalorian

Joy 3V hlavních rolích se objeví Russelovi oblíbenci. Jennifer Lawrence je jednou z nejmladších a nejvíce placených filmových hvězd současnosti. Můžeme ji znát jako Katniss Everdeen ze série Hunger Games (2012, 2013, 2014 a 2015) nebo z její Oscarové role ve filmu Terapie Láskou (2012). Je druhou nejmladší držitelkou Oscara a 2 zlatých globů a objeví se v hlavní roli Joy Mangano. Jejího otce Rudyho Mangano hraje Robert De Niro. Ten se objeví v lednovém Dirty Grandpa a za zmínku stojí ještě letošní Stážista. Neila, přítele Joy a vlastníka obchodního centra, nehraje jej nikdo jiný než Bradley Cooper, který zazářil v sérii Hangover (2009, 2011, 2013), Americký sniper (2014) a svůj hlas propůjčil Rocket Raccoonovi v marvelovce Strážci Galaxie (2014).

Ve vedlejších rolích se objeví Édgar Ramírez, který zazářil ve filmu Bourneovo ultimátum (2007). Hraje prvního a jediného manžela Joy, otce jejich tří dětí, a také viníka jejích problémů. Sestru Joy hraje Elisabeth Röhm .

Joy 4Na první pohled film vypadá jednoznačně napínavě a velice ambiciózně a David O. Russel je vynikající v tom, co dělá. Ale zdání může klamat a samotný příběh není natolik zajímavý, jako v jeho předchozích filmech. Uvidíme, jak si s ním poradí herecké esa a Russel samotný. Jedno je jisté, Joy se objeví na českých plátnech 7. ledna 2016

Alexander Nardelli

 

Předchozí článekSoutěž: Vyhrajte dárkový poukaz do e-shopu Dobré knihy
Následující článekRECENZE: Na velké planině s Johanem Theorinem

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × four =