Jeremy Renner viděl své oko tím druhým

Americký herec Jeremy Renner poskytl první rozhovor po nehodě se sněžnou rolbou. Ta mu způsobila velmi vážná zranění zahrnujících 30 zlomených kostí a několik poničených orgánů. I tak ale tvrdí, že by to udělal znovu: zachránil totiž život svému synovci. Hercova zranění byla tak vážná, že během pobytu v nemocnici napsal své rodině dopis na rozloučenou. „Odmítám, aby to pro mě bylo trauma a negativní zkušenost,“ řekl Renner v rozhovoru pro ABC News.

Osm žeber zlomených na čtrnácti místech, zlomené koleno, oba kotníky, holenní kost, klíční kost a rameno. Rozsáhlé zlomeniny v oblasti obličeje, včetně zlomených očních důlků nebo čelistí. Kolaps plic a vážné poranění jater. To je výčet zranění, která utrpěl herec Jeremy Renner během incidentu s více jak šesti tunovou rolbou, který se mu přihodil v první den roku 2023.

Nyní představitel marvelovského hrdiny Hawkeye poprvé promluvil o tom, co se v onen osudný den skutečně stalo, obsah rozhovoru přepsal například server Variety. Za vše prý mohl sníh, ve kterém uvízlo auto jednoho z Rennerových rodinných příslušníků u jeho domu v Nevadě. Herec se tak spolu se svým 27letým synovcem pokoušel auto ze sněhu vytáhnout pomocí své sněžné rolby. Po úspěšném vytažení auta ze sněhu a následném odpojení řetězu spojujícího obě vozidla ale začal Rennerův pluh klouzat po ledu. Herec v obavách o synovcovu bezpečnost tak vystrčil jednu nohu z rolby, aby zjistil, kde se jeho synovec nachází. Zapomněl ale zatáhnout ruční brzdu, ztratil rovnováhu a z kabiny rolby vypadl. V momentě, kdy se pokusil do kabiny rolby znovu dostat, ho ale vozidlo přejelo.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: co se na festivalu v Karlových Varech stalo

Renner si podle svých slov pamatuje všechnu bolest. „Byl jsem vzhůru v každém okamžiku. Bylo to přesně takové, jaké si představujete, že to bude,“ řekl herec v rozhovoru pro ABC News. Při vzpomínce na svá zranění mimochodem herec uvedl, že „viděl na své oko druhým okem“.Jeho synovec mezitím doběhl pro sousedy, prý si ale nemyslel, že jeho strýček je v tu chvíli ještě naživu. Sousedé pak zavolali tísňovou linku, na kterou i kvůli sněhové kalamitě museli čekat přes 20 minut. „Když jsem se podíval na jeho hlavu, zdálo se mi, že je rozbitá dokořán a viděl jsem bílou barvu. Nevím, jestli to byla jeho lebka, možná jen moje představivost, ale zdálo se mi, že to vidím. Takže jsem věděl, že je to nesmírně vážné,“ uvedl Rennerův soused Rich Kovach. „Z uší mu tekla krev, to vím určitě, a pak měl oko, vypadalo to, jako by ho někdo vypíchl,“ dodal také. Kovachova partnerka Barb Fletcherová pak popsala, že Rennerovo hlasité sténání byl zvuk „někoho, kdo umírá“. „V jednu chvíli se mu udělalo špatně a změnil barvu na šedozelenou. Opravdu mám pocit, že na pár vteřin zemřel. Opravdu si to myslím, dodala také.

Herec byl nakonec letecky převezen do nemocnice. Jakmile dorazila jeho rodina, znakovou řečí jim vzkázal: „Je mi to líto.“ „Je to moje odpovědnost, cítím se špatně, že jsem svým jednáním způsobil tolik bolesti,“ uvedl nyní v rozhovoru filmový superhrdina. Hercova zranění byla tak vážná, že si v nemocnici psal do telefonu poznámky jako poslední slova své rodině. „Nenechávejte mě žít na hadičkách a na přístrojích, pokud má být moje existence na lécích a prášcích proti bolesti, nechte mě hned odejít,“ popsal nyní Renner se slzami v očích obsah svých poznámek.

KOUKNI SE  Trailer: Indiana Jones a nástroj osudu

Rennerova zranění si vyžádala několik operací. Zlomeniny v oblasti hrudníku a zlomený oční důlek byly obnoveny kovovými destičkami a šrouby, jeho čelist byla zase spravena díky gumičkám a šroubům. O správné srůstání zlomené holeně se mu stará voperovaná titanová tyč.

Nyní Jeremy Renner pokračuje v rekonvalescenci, bolestivé vzpomínky na nehodu ho ale stále trápí. „Včera v noci jsem nespal ani za nic, když jsem věděl, že o tom dnes budu muset mluvit. Nemám žádné výčitky. Udělal bych to znovu,“ řekl herec moderátorce Diane Sawyerové během rozhovoru. Podle svých slov odmítá, aby to pro něj bylo trauma a negativní zkušenost a je hrdý na to, že nedopustil, aby se něco stalo jeho synovci. „Posunuji narativ o tom, že jsem se stal obětí, nebo že jsem udělal chybu, nebo cokoli jiného,“ uvedl Renner s tím, že odmítá, aby ho tahle vzpomínka pronásledovala. Herec uvedl, že až ho příště fanoušci uvidí na červeném koberci, chce jít už pěšky.

Charlie Brown

Předchozí článekRecenze: Shazam! Hněv bohů aneb rodinná komedie pod taktovkou DC
Další článekJak voní vagina?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 − 5 =