Je libo ukrást Sochu Svobody? V Tropico 6 žádný problém!

Co je na světě lepšího, než si s doutníkem v ruce užívat prosluněných pláží tropického ráje, popíjet rum a kochat se pohledem na pracovní tábory, plné našich politických odpůrců? Zřejmě nic, protože tento rok vychází už šesté pokračování série Tropico, jejíž náplní je v roli všemocného diktátora vybudovat svou vlastní banánovou republiku.

Diktátorem pošesté

Série Tropico se těší oblibě už od roku 2001, kdy vyšel první díl. Tehdy vznikla výjimečná série. Hry z žánru budovatelských strategií nás obvykle staví do role hodného starosty, kterému ze všeho nejvíc záleží na blahobytu obyvatel. V Tropico je to jinak. Prioritou je tady postavička našeho diktátora. Obyvatelé žijí ve slumech a zemí otřásá nezaměstnanost? Stavba sochy vůdce z ryzího zlata je důležitější! V zemi prakticky neexistuje zdravotnictví? To je toho, prioritu mají vojenská základny! Koneckonců je i možné si nějaké ty veřejné peníze ulít na zvláštní švýcarské konto. A že se to některým obyvatelům nelíbí? Alou s nimi do pracovních táborů, ať pěstují tabák nebo tak něco.

Celá série se navíc bere se značnou nadsázkou a humorem, takže výsledkem je zážitek, který by hráč v jiných strategiích hledal jen těžko. V politické části hry panuje navíc obrovská svoboda – v posledních dílech lze vytvořit cokoliv od klerofašistického státu až po tvrdě komunistickou diktaturu (ano, teoreticky lze vést i demokratický stát, ale kdo by to tak hrál?). Ze všeho nejdůležitější ale je, že Tropico funguje velmi dobře i jako budovatelská strategie a představovala by fajn zážitek i bez politické stránky. Právě budovatelské prvky se navíc již šestý díl pokusí ještě posílit.

KOUKNI SE  Letošní The Game Awards ovládlo The Last of Us Part II

Proč si na dvorek nepořídit Eiffelovu věž?

Tropico 6 bude stavět na osvědčených kořenech série, představených v předcházejících odstavcích. Kromě lepší grafiky ale nabídne i pár nových prvků. Mezi nimi vyčnívá především stavba, respektive krádeže světových divů. Nepůjde o žádné laciné kopie, ty by našeho El Presidente nebyly hodny. Takže bude třeba využít zpravodajských služeb a nějaký ten světový div si jednoduše ukrást. Zatím není přesně známo, jaké světoznámé památky se ve hře objeví, ale zatím můžeme počítat třeba s Eiffelovou věží, Sochou Svobody, chrámem Vasila Blaženého, Hagia Sophia, Sfingou či s pyramidami. To je na drobný tropický ostrůvek slušné.

Kromě toho nabídne Tropico 6 i inovaci v oblasti dopravní infrastruktury. Do série se konečně dostane stavba mostů a tunelů, která bude bezpodmínečně nutná – taktéž poprvé v sérii totiž na jedné mapě osídlíme hned několik roztroušených ostrůvků. Další novinkou bude implementace hromadné dopravy, která v minulých dílech zoufale chyběla. A to hlavně v pozdějších fázích hry, kdy mnoho hráčů trpělo dopravními zácpami gigantických rozměrů. Hromadná doprava bude kromě taxíků a autobusů zahrnovat i lanovky. Mnohem víc možností budeme mít i co se vylepšování vlastního paláce týče.

A není to málo?

Zatím to však bohužel vypadá, že série jako taková se moc nepohne. Samo o sobě bude Tropico 6 nejspíš fungovat dobře, ale fanoušci série si na nedostatek inovací (a naopak mnohé kroky zpět) stěžovali už u pátého dílu. Chystaný díl pak novinek nabídne snad ještě méně. Pracují na něm navíc vývojáři z Limbic Entertainment, kteří dosud žádný díl ze série nevytvořili. Panují tak určité pochyby a řada fandů série je skeptická. Nabídne Tropico 6 něco nového? Nebo půjde o derivát předchozího dílu?

KOUKNI SE  Jak se hraje Hitman 3? Koukněte na misi z Dubaje

To se dozvíme až během roku 2018, kdy Tropico 6 vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Předchozí článekRecenze: Prokletá a tajemná místa Čech a Moravy
Následující článekNepřehlédnutelné chyby ve filmech Marvelu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 − sixteen =