Je libo ukrást Sochu Svobody? V Tropico 6 žádný problém!

Co je na světě lepšího, než si s doutníkem v ruce užívat prosluněných pláží tropického ráje, popíjet rum a kochat se pohledem na pracovní tábory, plné našich politických odpůrců? Zřejmě nic, protože tento rok vychází už šesté pokračování série Tropico, jejíž náplní je v roli všemocného diktátora vybudovat svou vlastní banánovou republiku.

Diktátorem pošesté

Série Tropico se těší oblibě už od roku 2001, kdy vyšel první díl. Tehdy vznikla výjimečná série. Hry z žánru budovatelských strategií nás obvykle staví do role hodného starosty, kterému ze všeho nejvíc záleží na blahobytu obyvatel. V Tropico je to jinak. Prioritou je tady postavička našeho diktátora. Obyvatelé žijí ve slumech a zemí otřásá nezaměstnanost? Stavba sochy vůdce z ryzího zlata je důležitější! V zemi prakticky neexistuje zdravotnictví? To je toho, prioritu mají vojenská základny! Koneckonců je i možné si nějaké ty veřejné peníze ulít na zvláštní švýcarské konto. A že se to některým obyvatelům nelíbí? Alou s nimi do pracovních táborů, ať pěstují tabák nebo tak něco.

Celá série se navíc bere se značnou nadsázkou a humorem, takže výsledkem je zážitek, který by hráč v jiných strategiích hledal jen těžko. V politické části hry panuje navíc obrovská svoboda – v posledních dílech lze vytvořit cokoliv od klerofašistického státu až po tvrdě komunistickou diktaturu (ano, teoreticky lze vést i demokratický stát, ale kdo by to tak hrál?). Ze všeho nejdůležitější ale je, že Tropico funguje velmi dobře i jako budovatelská strategie a představovala by fajn zážitek i bez politické stránky. Právě budovatelské prvky se navíc již šestý díl pokusí ještě posílit.

KOUKNI SE  Lost Hero - Dark Souls po česku

Proč si na dvorek nepořídit Eiffelovu věž?

Tropico 6 bude stavět na osvědčených kořenech série, představených v předcházejících odstavcích. Kromě lepší grafiky ale nabídne i pár nových prvků. Mezi nimi vyčnívá především stavba, respektive krádeže světových divů. Nepůjde o žádné laciné kopie, ty by našeho El Presidente nebyly hodny. Takže bude třeba využít zpravodajských služeb a nějaký ten světový div si jednoduše ukrást. Zatím není přesně známo, jaké světoznámé památky se ve hře objeví, ale zatím můžeme počítat třeba s Eiffelovou věží, Sochou Svobody, chrámem Vasila Blaženého, Hagia Sophia, Sfingou či s pyramidami. To je na drobný tropický ostrůvek slušné.

Kromě toho nabídne Tropico 6 i inovaci v oblasti dopravní infrastruktury. Do série se konečně dostane stavba mostů a tunelů, která bude bezpodmínečně nutná – taktéž poprvé v sérii totiž na jedné mapě osídlíme hned několik roztroušených ostrůvků. Další novinkou bude implementace hromadné dopravy, která v minulých dílech zoufale chyběla. A to hlavně v pozdějších fázích hry, kdy mnoho hráčů trpělo dopravními zácpami gigantických rozměrů. Hromadná doprava bude kromě taxíků a autobusů zahrnovat i lanovky. Mnohem víc možností budeme mít i co se vylepšování vlastního paláce týče.

A není to málo?

Zatím to však bohužel vypadá, že série jako taková se moc nepohne. Samo o sobě bude Tropico 6 nejspíš fungovat dobře, ale fanoušci série si na nedostatek inovací (a naopak mnohé kroky zpět) stěžovali už u pátého dílu. Chystaný díl pak novinek nabídne snad ještě méně. Pracují na něm navíc vývojáři z Limbic Entertainment, kteří dosud žádný díl ze série nevytvořili. Panují tak určité pochyby a řada fandů série je skeptická. Nabídne Tropico 6 něco nového? Nebo půjde o derivát předchozího dílu?

KOUKNI SE  Sony potěší v únoru nejednoho hráče

To se dozvíme až během roku 2018, kdy Tropico 6 vyjde na PC, PS4 a Xbox One.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × one =