Květen přinesl po kratším půstu několik zajímavých knih od českých autorů, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti.

4Hlas – Petr Vydra

Hlas a jiné povídky

Hlas: Kniha Hlas a jiné povídky obsahuje 23 povídek komika, moderátora, herce, dramaturga a spisovatele Petra Vydry. Humorně laděné příběhy zachycují leckdy lehce absurdní a místy mysteriózní, zároveň však veskrze lidské životní situace, jaké zažívá ve své práci či v osobních vztazích každý z nás. Prostřednictvím autorových textů se tak můžeme pousmát i nad svým vlastním „bláznovstvím“.

3Stíny v duši – Radka Zadinová

Stíny v duši

Radka Zadinová: Dominice je šestnáct a už deset let nemluví. Se svým hendikepem se naučila žít a slova vlastně k životu nepotřebuje, tíží ji ale vědomí, že jednou bude muset promluvit. Říct, co se tehdy před lety vlastně stalo – jednoho letního dne na oslavě jejích narozenin… Když se maminka rozhodne, že si k sobě z ústavu vezme svou mladší bláznivou sestru Juditu, rodina, už takhle sotva držící pohromadě, se rozpadá. A do toho přijíždí Jakub, syn vzdálených známých, který s nimi má v domě žít a který také něco skrývá.

2Foukneš do pěny – Radka Třeštíková

Foukneš do pěny

Foukneš do pěny: Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova i nevyřešené záležitosti a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svoji vlastní cestu.

1Umění být zdráv – Jan Vojáček

Jarní bestsellery

Umění být zdráv: Proč neustále roste počet chronicky nemocných lidí? A proč si s těmito chorobami současná medicína neumí poradit? Jak naslouchat signálům těla a napojit se na svou skutečnou podstatu? Jeden z nejuznávanějších představitelů funkční medicíny Jan Vojáček vám ukáže, jak ve vlastním organismu probudit schopnost samoléčby a najít ztracenou harmonii. Umění být zdráv může ovládnout kdokoli – zjistěte, jak na to!

KOUKNI SE  Pohádkové knížky pro děti nyní ve slevě

30let pod přísahou – Radek Šlechta

Jarní bestsellery

30 let pod přísahou: Když za mnou přišel, řekl mi: „Dostaneš nějakou funkci, můžeš se o něco ucházet, ale budeš držet hubu.“ A já jsem držet hubu nechtěl, protože jsem věděl, kam to půjde. Robert Šlachta je bývalý český celník, od ledna 2008 do června 2016 ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), od srpna 2016 do listopadu 2019 náměstek Odboru pátrání Celní správy ČR. Koupí každé knihy přispějete 50 Kč na konto nadačního fondu Be Charity.

Kristina Doubravová

Předchozí článekRecenze: Seriál Money Heist láká na promyšlenou loupež století, ale je spíš nesmyslnou fraškou
Následující článekDen dětí s novými příběhy a malými hrdiny

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − eleven =