Jak skončí a jaká je finální sezóna seriálu Ozark

Ozark. (L to R) Jason Bateman as Marty Byrde, Laura Linney as Wendy Byrde in Season 4 Part 2 Episode 7 of Ozark. Cr. Courtesy of Netflix © 2022

Čtvrtá a zatím poslední sezóna seriálu Ozark už je kompletně k dispozici na Netflixu, můžeme si tedy říct, jaká poslední sezóna byla, jak seriál gradoval a jak skončil. Pochopili jste, že se nejedná o klasickou recenzi a článek obsahuje řadu nepříjemných spoilerů, kdo nechcete znát rozuzlení, nečtěte dále.

Na konci třetí série čelí manželský pár Byrdových situaci, kdy není jasné, zda je nechá mexický boss Navarro zastřelit, nebo…nakonec nechá zastřelit jejich konkurenty. Byrdovi vstupují do čtvrté série se značně rozdělenou rodinou, syn Jonah Byrde se rozhodne pracovat pro Ruth a vyšinutou Darlene, ve stopách svého otce Martyho jim pere peníze přes internet.

Netflix čtvrtou sérii rozdělil do dvou sedmidílných částí, což lze přičíst pravděpodobně snižující se návštěvnosti streamovací platformy, pro divákovu pozornost jde o o hodně nešetrné řešení, protože prodleva v uveřejnění byla několik měsíců. To už je přijatelnější zveřejňování jednotlivých dílů každý týden, jak to dělá HBO.

Co dělá z Ozarku exkluzivní seriál, je skvěle promyšlená zápletka, která se může ubírat prakticky kamkoliv a vždy další vývoj dává smysl a má hlavu a patu. V seriálu nejde vůbec o počet akčních scén, napětí graduje ve skvěle vystavených dialozích, které obvykle předznamenávají další hrozbu pro rodinu Byrdových.

První hrozba čtvrté série je určitě Darlene, ke které se upne mladičký Wyatt Langmore. Oba dva ale na konci sedmého dílu zastřelí Omar, synovec Navarra. Omar se stává největší hrozbou pro rodinu Byrdových, protože je to primitiv, který vše řeší velmi impulzivně a většinou to končí něčí smrtí.

KOUKNI SE  Recenze: Seriál 1883 je syrovější a romantičtější verzí seriálu Yellowstone

Ruth se rozhodne pomstít vraždu svého jediného blízkého člověka, Wyatta a plánuje vraždu Omara. Od dcery Byrdových se dozví, že bude Omar v Chicagu na schůzce s Byrdovými a Clare, která v podstatě dealuje drogy skrze svou charitativní organizaci.

Ruth nakonec Omara zastřelí za přítomnosti zmíněných a tím rozhodí všechny vztahy – Marty musí do Mexika, kdy dostane od Navarra instrukci, že předá vzkaz, že nechal zabít Omara Navarro. Marty musí ukázat svou sílu a nechá zabít podezřelého z pokusu Navarra ve vězení, na kterého dostane tip od sestry Omara, Camily.

Zatím se dostává do hry otec Wendy, který si najal soukromé očko, aby vypátral jeho syna Bena (kterého v podstatě nechala Wendy zabít). Soukromé očko pátrá a nachází videozáznam z motelu, v kterém byl Ben s Wendy a následně je vidět, že Wendy odjíždí sama a k motelu se dostaví zabiják.

Marty zjišťuje, že Camila, sestra mrtvého Omara, byla ta, co chtěla zabít Navarra, protože si myslí, že zabil jejího syna. Marty s Wendy spolupracují s FBI, ale Camila sabotuje tipy na zabavené dodávky. Wendy neustále řeší založení nadace, její otec chce odvést děti pryč od ní. Soukromé očko Byrdovi dokážou podplatit opětovným získáním místa u policie, ale děti přesto chtějí s dědou pryč od Wendy.

Ruth zdědí po Darlene většinovou část kasína, ale pod hrozbou prozrazení Camile, že zastřelila Omara, odhalí před dětmi pravou motivaci Wendiniho otce, proč je chce odvést do jiného státu.

KOUKNI SE  Koukat či nekoukat: Seriál Gentlemani

Camila se domluví s Byrdovými, že při převozu Navarra do jiné věznice ho nechá zabít a převezme kartel. S tím souhlasí i FBI, která se i s Camilou setká.

Seriál vyvrcholí obřím večírkem na oslavu úspěšného založení nadace na lodi. Camila se zeptá ostře Clare, kdo zabil Omara a ta ze strachu prozradí, že to byla Ruth. Následně sama Camila Ruth na cestě domů Ruth zastřelí.

Byrdovi jsou zdrcení, ale drží při sobě a podporují se. Objeví se soukromé očko, že má důkazy o smrti Bena z porcelánové figurky na sušenky. Jonah, syn, se objeví s brokovnicí, zatmění a zazní výstřel.

Tím končí seriál. Čekal jsem, že ten, kdo bude nakonec mrtvý, bude Wendy (Martyho jako hlavní postavu a zároveň režiséra by nenechali zabít). Obětovali ale Ruth, což je příznačné a koresponduje to s celým vyzněním rodiny, kterou nakonec ve vraždění podpoří i syn Jonah.

Seriál je tak více než otevřen pro další sérii, protože pokud by to měl být úplný závěr, čekal bych uzavření příběhu rodiny, ne jen další mrtvolu u jejich domu, kterou zahrabou.

Tipuju, že v další sérii se bude rozvíjet smrtonosná vazba Byrdových a Camily.

Charlie brown

Ozark trailer čtvrtá série:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine + thirteen =