Jak si Fallout 4 užít víc – nejlepší dostupné modifikace

Okolo her od Bethesdy pravidelně vzniká rozsáhlá moderská komunita. Fallout 4 není výjimkou a už měsíc po vydání najdete na webu nexusmods.cz stovky módů. Pokud přemýšlíte, jak si Fallout 4 užít víc, tak právě vám přinášíme výběr těch nejzajímavějších a nejlákavějších. Než se ale pustíte do instalace jakéhokoliv z nich, pečlivě si přečtěte návod a upozornění, protože ne všechny módy jsou navzájem kompatibilní. Počítejte také s tím, že pro stahování obsáhlejších souborů se budete na stránce muset zaregistrovat. Je to ale zdarma a nemusíte se bát žádného nevyžádaného spamu. Nezapomeňte také pro jistotu původní soubory zálohovat.

Vám celou práci s módy usnadní. Stačí je stáhnout a zapnout Manager. Ten už se postará o jejich instalaci, pokud je rozpozná, což se mu ale většinou daří. Mód není nutností, manuální instalace není složitá, ale celý proces je díky tomu rychlejší a uživatelsky příjemnější.

Je pro vás základ, pokud se jako já rádi pouštíte do stavby rozsáhlých osad a budov. Bez módu se vám totiž může lehce stát, že poté, co si 2 hodiny pohráváte s každým detailem vaší pevnosti, zjistíte, že už nemůžete rozvést elektřinu, protože osady mají maximální možnou velikost danou počtem postavených objektů, ale hra se vám to jaksi neobtěžuje říct předem (alespoň já jsem si nevšiml). Ale nezoufejte. Tento mód omezení ruší a vy můžete stavět vesele dál. Pozor ale na zatížení vašeho pc. Omezení je přidané kvůli tomu, aby hra nepadala. Připravte se tedy na to, že pokud toho postavíte opravdu hodně, hra vám v dané lokaci může pravidelně kolabovat. Podobným modem je Increased Settler Population, který pro změnu odstraňuje omezení v počtu osadníků.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

Nábojů je na vyšší obtížnost občas ve hře po málu. Hlavně když si oblíbíte jednu nebo dvě zbraně a jiné nepoužíváte, budete se brzy potýkat s nedostatkem munice. Trochu pomoci vám může mód, který dovoluje si munici vyrábět z nasbíraných surovin.

Je malý a jednoduchý mód, který si ovšem zamilujete. Někoho v Bethesdě totiž napadlo, že vybírání odpovědí v rozhovorech zjednoduší a na výběr vám dá 4 slova, která zhruba popisují, co řeknete. Nefunguje to. V až příliš mnoha situacích vám není jasné, co se tedy vlastně postava chystá říct a mnohdy řekne něco úplně jiného, než jste si představovali. Už nikdy víc. Full Dialogue Interface vám vypíše slovo od slova, co máte možnost odpovědět, jako tomu bylo v předchozích dílech.

Je opět něco pro hračičky, které baví trávit hodiny stavbou sídel. Je to jeden z mnoha obdobných módů, které výrazně zlepšují tento aspekt hry. Na nexusu jich najdete hned několik a každý z nich vám přináší nové objekty, které můžete stavět, včetně aut a vertibirdů (nefunkčních samozřejmě).

Opět zaujme, pokud vás stavění ve Falloutu 4 chytlo. Umožňuje objekty navzájem křížit a překrývat, takže už nestrávíte deset minut milimetrovými pohyby myši, jen abyste mohli hradby postavit tak, aby mezi nimi byla co nejužší mezera.

Ještě rozšiřuje už tak obsáhlý počet kombinací různých zbrojí. Ve Falloutu 4 můžete nosit buď jednotný hotový oblek, na který ale nelze přidávat žádné další sety, nebo jen lehký oděv, na který můžete oblékat jednotlivé části brnění. S tímto módem budete moci chrániče vkládat i na jednotné obleky, což nejen že zvýší vaši ochranu, ale především si tak budete moci mnohem více vyhrát s podobou vaší postavy.

KOUKNI SE  Nejlepší hry roku 2023

/ro změnu upravuje počasí. Jak název napovídá, jde především o vylepšení bouří, které jsou teď krutější a efektnější, ale úpravou prošla i mlha. Mód přidává i novinky – radioaktivní déšť a písečné bouře. Výborný mód k dokreslení atmosféry a oživení světa a naštěstí není jediný. Celá řada dostupných modů upravuje například vzhled deště nebo noční oblohu a konečně i samotnou noc si můžete udělat temnější, máte-li zájem

Je jeden ze stovek módů, upravujících grafickou stránku hry. Tento upravuje textury tak, aby snížil hw nároky, což uvítají zejména majitelé starších a slabších sestav, které štve, že se jim hra občas zasekává. Přes snížení nároků mód více méně zachovává původní vzhled, takže rozdílu v grafice si pravděpodobně ani nevšimnete. Grafických módů na nexusu ale najdete stovky. A pokud si naopak troufáte svůj počítač zatížit ještě víc, nebojte se sáhnout po jednom z módů, které textury naopak vylepšují.

Můžeme se spolehnout, že vývoj nejrůznějších módů nekončí a pokud se okolo Falloutu 4 utvoří podobná komunita jako okolo Skyrimu, můžeme se těšit na nové postavy, zbroje, zbraně, ale i celá nová města a vesnice. Zcela jistě se dočkáme i hard core módu, po kterém tolik hráčů volá, což bude mód významně zvyšující obtížnost a realističnost hry například tím, že vás bude nutit jíst, spát a pít. Možností je nespočet, osobně bych uvítal třeba možnost přímo ovládat vertibird nebo si s sebou do pustiny vzít celou vlastní jednotku, ne jen jednoho jediného společníka. Jaké módy by potěšily vás?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

14 − 9 =