Jak se na Vánoce nepřežrat

Z původní oslavy narození Ježíška se Vánoce zvrhly do svátků obžerství. Jak se vyhnout ztlousnutí?

1Před svátky se opijte namol

Vánočním svátkům předchází pověstné vánoční večírky. Doporučuji se alespoň na jednom z nich těsně před Vánoci totálně zrubat. Takovým způsobem se ožrat, že vám bude dalších pět dní tak špatně, že nebudete chtít jíst vůbec. Natož že byste se chtěli cpát cukrovím nebo mastnou rybou. Až se z kocoviny dostanete, bude po svátcích!

2Udělejte si odlehčený bramborový salát a kapra nesmažte

Místo majonézy použijte při přípravě bramborového salátu jogurt nebo zakysanou smetanu, což salát dostatečně zlehčí. Kapra nesmažte, ale upečte v troubě, určitě najdete mnoho dobrých receptů. Řada lidí vůbec kapra nejí, raději si připraví lososa nebo jinou méně tučnou rybu, stejně tak bramborový salát nahradí lehčí přílohou.

3Jeďte na hory nebo se běžte aspoň projít ven

Důležité je nezůstávat jen doma u televize a u dárků, jež jste dostali. Naplánujte si alespoň procházku po městě, nebo vyjeďte na hory. Běžte s dětmi do parku postavit sněhuláka, zajděte se podívat do kostela, můžete jít bruslit, bobovat.

4Dejte si závazek půstu

Půst byl v minulosti součástí vánočních zvyků. Předcházel oslavě narození. Možná ještě znáte legendu o zlatém prasátku – to uvidíte, když na Štědrý den nebudete do večera jíst. Předci věděli, proč to dělají – když se chcece nacpat, musíte tělo připravit. Dnes se ale přežíráme celé svátky. Naplánujte si po Štědrém dni minimálně jeden den, nebo raději dva dny půstu. nejezte cukroví, dejte si jen chléb a vodu.

KOUKNI SE  Jak oslavit kolo roku?

Charlie Brown

Předchozí článekVánoční sexuální tipy
Následující článekVylepšený Warcraft 3 vyjde již z kraje příštího roku

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 + 14 =