Jak přežít karanténu a nezbláznit se

Mysleli jste si, že si užijete odpočinku a volna, protože jste museli zůstat doma. A teď se chytáte za hlavu, protože vám hrabe? Máme pro vás pár dobrých rad, jak přežít domácí vězení ve zdraví.

1Nesledujte zprávy

V první krizové fázi se nařízení a zákazy státu měnily skoro každou hodinu. Lidé byli přilepení k televizi a sledovali každý živý přenos krizového štábu. Internet zahltily další nové a nové strastiplné novinky. Od té doby sedíte u televize a sledujete každou novou zprávu? Neděláte dobře. Přiživujete v sobě strach a neodpočinete si. Čekáte na každé další rozhodnutí, na každou změnu počtu nakažených. Brzo se z toho zblázníte. Vypněte televizi, vypněte rozhlasové zpravodajství. Když už musíte, pusťte si zprávy jen jednou za den, ráno, nebo večer. Nechoďte na sociální sítě, o ničem jiném tam lidé nediskutují. Uvidíte, jak se vám uleví, svět se nezhroutí.

2Relaxujte u knih, hudby, filmů nebo her

Pusťte si svou oblíbenou hudbu. Pro relaxaci je velmi vhodná vážná hudba, i když ji normálně neposloucháte, uvidíte, že přijdete na jiné myšlenky. Možná taky nastal čas dočíst nebo rozečíst knihu, na kterou jste neměli doteď čas. Opět se dostanete do jiného světa. Když zmiňuji hry, nemám na mysli jen konzole a PC hry, protože po x hodinách ve vás budou vzbuzovat agresi. Myslím tím hlavně společenské hry, zahrajte si v rodinném kruhu člověče nezlob se nebo dostihy a sázky.

KOUKNI SE  Spím málo. Co s tím? Tipy pro zdravý spánek

3Sledujte své zlozvyky

Při izolaci se násobí automatické činnosti, které děláme ze zvyku. Je to právě prokrastinace na sociálních sítích, kde někteří tráví většinu svého volného času. Teď jej máte ještě více. Může se stát, že budete více masturbovat, více kouřit, více pít alkohol. Protože jste byli zvyklí takto odpočívat. Všímejte si toho, co děláte a zkuste dodržovat alepoň určitou disciplínu.

4Nepřehánějte to s cvičením, choďte na vzduch

Na sítích se objevila řada rad, jak doma cvičit. Jelikož je váš denní režim ale teď zcela jiný, nadměrné cvičení vás nemusí zklidnit, ba naopak. Můžete se protáhnout, prodýchat, ale nejdůležitější je pricházka po venku, na čerstvém vzduchu. Ano, s rouškou.

5Komunikujte se svými nejbližšími

Využijte nově nadělený čas k poznávání svých nejbližších, pokud jste v karanténě spolu. Můžete si konečně pěkně popovídat, říct si vše, na co nebyl čas, nebo spíše na co jste si čas dosud neudělali. Izolace může posílit vaše partnerské a rodinné vztahy.

Kubin

Předchozí článekTrailer: Thriller The Quarry vypráví příběh vraha převlečeného za kněze
Následující článekFilmy česky a zadarmo na youtube Bioscopu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 − 15 =