Jak poznáte, že vás kočka má ráda?

D2D97F A gray domestic cat looking serene. Image shot 2012. Exact date unknown.

Škarohlíd by poznamenal, že kočka vás nikdy mít ráda nebude, ale musíte ji mít rádi vy. Přesto pro vás máme 10 znamení, že vás kočka má ráda:

1Kočka mrká oběma očima

Váš milovaný kočičí společník mrká oběma očima, což v podstatě odpovídá líbání očima a znamená „miluji tě”. Pokud se chcete na svojí kočku v kočičí řeči usmát, také zamrkejte. Kočka tomu bude rozumět.

2Dává Vám dárky

Samozřejmě Vám nepoloží před dveře kozačky, které si zrovna přejete, ale něco, co pochází mnohem více ze srdce a zároveň dokazuje, jak skvělý lovec Vaše kočka nebo kocour je. Tímto způsobem Vám dokazuje, jak moc Vás miluje. Přesto, že pohled na mrtvého ptáka nebo myš ve Vás nevyvolá takovou radost jako nové boty, měli byste tento dárek náležitě ocenit.

3Kočka je sdílná

Přesto, že důrazné mňoukání může být někdy i projevem behaviorálních problémů, bolesti, napětí, stresu nebo onemocnění (hluchota, senilita, demence, poruchy štítné žlázy, poruchy centrální nervové soustavy, hypertenze apod), patří k běžnému kočičímu chování. V pozitivním smyslu tak kočka vyjadřuje, že se jí daří dobře a svého majitele si cení. Vždy věnujte pozornost okolnostem a citlivě vnímejte, jak se Vašemu kočičímu mazlíčkovi daří. Je třeba také brát v úvahu skutečnost, že některá plemena jsou přirozeně hovorná. V takovém případě můžete hovornost pozitivními reakcemi ještě podpořit. Pokud si nebudete jistí, poraďte se s Vaším veterinářem, zda má sdílnost Vaší kočky pozitivní či negativní důvody.

KOUKNI SE  Tradiční i neobvyklé vánoční bramborové saláty

4Spí ve Vaší blízkosti

Pokud si kočka nezvolí pro podřimování svůj pelíšek, ale uvelebí se na Vašem psacím stole, aby Vám naznačila, že máte přestat pracovat a jít si s ní lehnout na pohovku nebo do postele, pak si můžete být jistí, že Vás miluje. Dokazuje to tím, že chce být ve Vaší blízkosti.

5Nastavuje Vám bříško

Stejně jako pes, i kočka je zranitelná a v defenzivní poloze, pokud Vám nastavuje břicho. Tím Vám i ostatním dává najevo, že Vám plně důvěřuje. A taková důvěra je také projevem lásky.

6Otírá o Vás svoji hlavu

Pokud se kočka hlavou nebo čenichem otírá o Vaše ramena, hruď nebo klín, snaží se Vás naimpregnovat svým pachem tak, aby se Vaše tělesné pachy smísily. Jedná se také o určitý projev hájení území. Kočka nebo kocour chtějí, abyste ostatním kočkám olfaktoricky signalizovali, že už kočku, která Vám stojí po boku, máte. Vaše kočka tak říká Vám i okolnímu světu: “Moje, ne Tvoje!”

7Olizuje Vás jazykem

Pokud se Vám kočka snaží „pečovat o srst“, jasně Vám dává najevo, že patříte do její kočičí rodiny. Zároveň Vám tím vyjadřuje lásku. Kočky jiné kočce totiž projevují náklonnost tím, že jí olizují srst. Kočičí matky posilují vzájemné pouto se svými koťaty péčí o srst. Pokud Vás tedy kočka olizuje, můžete být takovým chováním poctěni.

KOUKNI SE  Tři nejinteligentnější znamení zvěrokruhu

8Ocas je ukazatelem

“Miluji Tě” s vykřičníkem – signalizuje ocas kočky, pokud kopíruje tvar otazníku. I pokud je ocas ve vzpřímené poloze, znamená to důvěru a náklonnost.

9Snaží se stimulovat produkci mléka na Vašem těle

Toto chování pochází z doby, kdy kočka byla ještě kotě a tímto způsobem se snažila stimulovat produkci mateřského mléka. Pokud je již kočka v pokročilém věku, vyjadřuje toto chování absolutní spokojenost, radost a určitou formu uctívání. Patří tak mezi největší projevy lásky kočky k Vám.

10Otírá se Vám o nohy

Pokud se Vám kočka otírá o nohy a nechce přestat, znamená to buď, že máte krásné nohy nebo že Vás miluje a chce Vám to dokázat (nebo oboje). Otírání o nohy v kočičí řečí znamená “Já jsem Tvoje/Tvůj a Ty jsi můj/moje”.

Přejeme Vám, abyste si neustále projevovali vzájemnou lásku a strávili s Vaším kočičím mazlíčkem krásné chvíle!

ChB

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − seventeen =