Jak poznáte rozdíl mezi chtíčem a láskou? Tady jsou příznaky – láska versus chtíč

Je to láska nebo chtíč?

Když je vidíte, srdce se vám rozbuší a myslíte na ně každou chvíli, kdy nejste spolu. Opravdu je to láska, když k někomu cítíš tak silnou náklonnost… nebo je to chtíč?

Říct někomu, že ho milujete, může váš vztah posunout na jinou úroveň, a proto je užitečné pojmenovat intenzivní pocity, které prožíváte. Někdy je těžké poznat rozdíl mezi láskou a chtíčem – a přestože se láska a chtíč mohou překrývat, není to totéž.

Než tedy na svého partnera vybalíte bombu s písmenem L, pojďme prozkoumat rozdíly mezi láskou a chtíčem, včetně poznávacích znamení jednotlivých emocí.

Co vlastně znamená láska a chtíč?

Nejprve si definujme pojmy, abychom měli základní představu o každém z nich. Merriam-Webster definuje lásku (částečně) jako „náklonnost založenou na obdivu, přízni nebo společných zájmech“ a „vřelou náklonnost, nadšení nebo oddanost“.

Zatímco chtíč definuje jako „obvykle intenzivní nebo nezkrotnou sexuální touhu“ nebo „intenzivní touhu“.

Zajímá vás, kam právě teď s někým patříte, nebo co to mezi vámi bylo v předchozích vztazích? Pokud jste nikdy zamilovaní nebyli, může být těžké to zjistit. A pokud jste z toho zmatení, mohou být vaše pocity nejasné.

Zvláště když jsou lidé mladší a nemají životní zkušenosti, může být jejich první takzvaná „láska“ ve skutečnosti velmi chlípným vztahem. Kvůli nedostatku zkušeností můžete mít později pocit, že tento druh ohromující přitažlivosti je láska, na rozdíl od přitažlivosti, která je více zakořeněna v biologických pocitech.

Jste připraveni na další informace? Pojďme se pustit do našeho rozboru.


9 příznaků chtíče

♥ Máte obsesivní myšlenky. Neustále na tuto osobu myslíte. Představujete si scénáře, přehráváte si okamžiky, a tak to jde pořád dokola.

♥ Chcete být neustále v její blízkosti. Chcete se s ní vídat co nejčastěji. „Nemůžete se jí nabažit.“

KOUKNI SE  13 způsobů, jak dovést ženu pokaždé k orgasmu

♥ Myslíte si, že nemohou udělat nic špatného. Chyby? Jaké vady? Myslíte si, že ten člověk je pro vás dokonalý. A nevšímáte si vlastností, které se k němu nemusí hodit. (Jo, takhle si nakonec můžete zidealizovat někoho, kdo se pro vás naprosto nehodí.).

♥ Ve skutečnosti ho neznáte, ale toužíte po něm. Jaký je jejich největší úspěch? Co je pohání? Neznáte podrobnosti, ale přesto po dané osobě toužíte. Proto byste se s někým neměli brát super rychle, protože věci, které se vám nelíbí, by mohly vyjít najevo, jakmile sundáte ty růžové brýle.

♥ Sexuální přitažlivost je super silná. Vřelost je intenzivní. Chuť na sex je obrovská. A když ji uvidíte, wow.

♥ Váš pohled na věc je zamlžený. Toužíte po jejich společnosti, ale také se můžete cítit zmatení. Je v tom něco podstatného… nebo se nacházíte v chlípné bublině?

♥ Jste jako lovec na misi. Nesnažíte se budovat, ale snažíte se chytat. Je to vzrušující. Ale co se stane, když získáš, co chceš? (Mimochodem, pokud máte tendenci neustále chytat a pouštět lidi, není to v pohodě – a může to být kruté. Přestaňte s tím. Chodíte na rande, ne na ryby.)

♥ Necítíte se přijati. Možná se někdy cítíte nepříjemně. Nebo se bojíte být skutečně sami sebou, takže omezujete to, co sdílíte, a to, co vidí.

♥ Vše se točí kolem vás. Chcete to, co chcete, a nechcete dělat kompromisy. Také nechcete upřednostňovat druhého člověka před sebou a možná ho nerespektujete jako celistvou osobu. Pokud máte sklony k ovládání nebo problémy se závislostí na druhých, podívejte se sobě zpříma do očí.


9 znaků lásky

♥ Máte láskyplné myšlenky. Můžete na tuto osobu láskyplně myslet, ale nevykolejí vám to den. Dokáže vás rozesmát, ale v žádném případě nejste posedlí.

KOUKNI SE  Jak to chodí na swingers party?

♥ Toužíte po jejich společnosti, a to vyváženým způsobem. Stále žijete svůj život, ale rozzáříte se, když je vidíte.

♥ Dokážete vidět a přijmout jejich nedostatky. Víte, že nejsou dokonalí, a to je v pořádku. Dokážete přijmout jejich podivnou sbírku ponožek a ten hloupý způsob, jakým se smějí.

♥ Rozumíte jim… a přesto je máte rádi. Chápete, jak je formovala jejich raná léta. Vidíte, co je dělá šťastnými a smutnými. Máte úplný obraz a oceňujete ho.

♥ Přitažlivost tu je, ale není jediným lákadlem. Ano, cítíte sexuální přitažlivost. Ale přitahují vás i jiné jejich aspekty, respektujete je a všechny části fungují dohromady.

♥ Dokážete vidět věci jasně. Může se vyskytnout několik problémů, ale dokážete je pohodlně řešit. Necítíte se zmatení, věci se jeví spíše klidné než chaotické.

♥ Jste spokojeni s tím, jak vztah postupuje a chcete dál budovat. Není to hra. Užíváte si akci, ale zároveň se o této osobě něco dozvídáte. A vytváříte plány, které jsou prospěšné pro vás oba.

♥ Cítíte se důvěrně a přijímaní. Vědí o tvých bláznivých dobrodružstvích z dětství a viděli, když nejsi tak trochu v pořádku. A tobě to nevadí. Když ranní dech není důvodem, proč se vyhýbat rannímu polibku, je to láska.

♥ Dokážeš dát přednost tomu druhému před sebou. Láska znamená projevovat empatii a obětovat se. Možná zvažujete, jestli zůstat spolu, když se jeden z vás musí přestěhovat. Nebo je to možná tak jednoduché, jako nechat ho dojíst váš oblíbený dezert. Ať už je to cokoli, pracujete na tom, abyste zlepšili život i té druhé osobě.

Jaké jsou hlavní rozdíly mezi chtíčem a láskou?

Když po někom toužíte, ve skutečnosti ho vůbec neznáte, a tak si promítáte a vymýšlíte příběh o tom, jaký je. Ke skutečné lásce může dojít až poté, co strávíte nějaký čas poznáváním dané osoby a vytvoříte si k ní hlubší vztah.

KOUKNI SE  Jak si vybrat správné porno

Při lásce se také tolik nezajímáte o to, jaký obraz si o této osobě vytváříte. V dlouhodobém vztahu toho společně hodně prožijete. A i když existuje raná fáze, kdy můžete zažívat intenzivní přitažlivost a touhu – takzvaná „fáze líbánek“ -, naprostá většina lidí z ní mezi šesti měsíci a dvěma lety vypadne.

Další věc, která se týká chtíče? Zaměřuje se na aktuální posedlost a přitažlivost. A zatímco přitažlivost může být důvodem, proč o někoho zpočátku usilujete, pokud nevidíte dlouhodobou budoucnost, protože se soustředíte na fyzickou přitažlivost, můžete pociťovat chtíč (oproti lásce).

Ve skutečnosti mohou někteří muži skákat od jedné ženy k druhé v domnění, že najdou někoho, ke komu budou dlouhodobě cítit chtíč. To však může být problematické. Mohou zavrhnout vztah, který by pro ně mohl být dokonale dobrý, protože mají falešnou představu, že motýli mohou být věční, nebo si myslí, že jakmile motýli zmizí, vztah „je na vyhození“.

Takže až budete zvažovat, zda cítíte touhu nebo lásku – a co chcete – vězte, že vztahy budou mít vzestupy a pády.

A pokud si stále nejste jisti, co cítíte, můžete zpomalit a zamyslet se nad tím, jak na tom jste. Například teď možná cítíte chtíč a možná by se z něj mohla stát láska. Jen toho druhého neuvádějte v omyl.

Pokud jste zmatení ze ztráty, pochopte také, že bolest může nastat, i když situace byla nebo je nejednoznačná. Do budoucna alespoň poznáte některé znamení touhy a lásky. A budete lépe připraveni, pokud propadnete jednomu – nebo druhému.

Charlie Brown

Předchozí článekDlouhé prázdninové cestování s dětmi nemusí být martyrium
Další článekPrvní trailer na film podle herní předlohy Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × five =