Jak poznám, že se nemám ženit (vdávat)

[corner-ad id=1]Stejně tak jako existují znamení, že jste připraveni se ženit (vdávat), jsou i varovné signály toho, že byste to dělat neměli. Překvapivé množství lidí při pohledu zpět na své manželství zjišťuje, proč v době svatby nebylo na manželství připraveno a že tato nezralost měla vliv na konečný rozchod.

Zvažte motivace, které vás vedou ke vstupu do manželství, abyste se vyhnuli uvedeným chybám. Pokud se najdete v jedné z kategorií, bylo by dobré se v tuto chvíli manželství vyhnout. Místo toho byste měli naslouchat doporučením k hledání alternativních cest.

Přinejmenším byste mohli alespoň vzít v úvahu rizika, která ze vstupu do manželství z níže uvedených nerozumných důvodů nebo situací plynou.

Utíkáte před špatným, nefunkčním nebo nešťastným domovem

Přemýšlejte o studiu mimo své bydliště, hledejte práci mimo dosah vašeho domova. Soustřeďte se na svůj vlastní osobnostní vývoj, aby se z vás stala nezávislá a psychicky stabilní osobnost. Jen tak budete v životě šťastní. Čím nezdravější byla vaše výchova, tím delší období potřebujete, abyste neopakovali chyby vašich rodičů.

Jste příliš mladí nebo nevyzrálí

Užívejte si své dospívání! Manželství vám neuteče, vyblbněte se a o manželství uvažujte až ve zralejším věku.

Nemáte skoro žádné zkušenosti s partnerskými vztahy

Jedině, když projdete několika vztahy a zjistíte, co od partnera očekáváte a co sami potřebujete, budete připraveni na závazek manželského soužití.

Právě jste dostudovali, nejste soběstační, nikdy jste nežili nezávisle na druhých, nemáte stabilní příjem, bojíte se být sami

Najděte si nejdříve stabilní práci, do manželství vstupujete, abyste mohli založit rodinu, postarat se o druhé. Zkuste bydlet nějaký čas sami, naučíte se postarat sami o sebe, zacházet s účty, dokázat samostatně vést domácnost. Naučte se být sami, bez toho, abyste se cítili osaměle, naučte se radovat i bez vztahu. Budete to potřebovat.

KOUKNI SE  Jak přijít na chuť pissingu aneb Zlatému dešti?

Potřebujete si zvednout sebevědomí

Nemáte o sobě valné mínění, chcete někomu patřit. Myslíte si, že manželstvím stoupnete na hodnotě? Nikoho si neberte, dokud nejste spokojení sami se sebou. Ujistěte se, že si berete člověka, který se k vám opravdu hodí a kterého milujete, ne že jen zaplní mezeru, která chybí vám.

Protože to tak dělají všichni ostatní

Nechcete vyčnívat, pořád se vás na to někdo ptá, to je mrzuté. Možná to nevíte, ale nikdy nebudete šťastní, když budete v životě dělat kroky jen proto, že se něco dělat má nebo musí.

nekompatibilní manželství

Váš vztah není slučitelný ani harmonický, ale vy stárnete a bojíte se, že nenajdete někoho lepšího

Nedělejte unáhlené závěry. Pokud vám to neklape, manželstvím se to nezlepší. Bojíte se, že zůstanete nadosmrti sami? Zkuste některou ze seriózních seznamek, kde můžete najít někoho, kdo vám bude opravdu vyhovovat.

 

Jste spolu velmi krátce

Obecně lze říct, že k tomu, abyste někoho poznali hlouběji, musíte s ním strávit více než několik týdnů nebo měsíců. Zamilovanost je jako ranní mlžný opar, který se pomalu zvedá. Není chyba toho druhého, že to, co spatříte po vystřízlivění, se vám už tolik líbit nebude.


Jste krátce po rozchodu, rozvodu, stále se s někým stýkáte

Z rozchodů zůstávají v srdci rány, které potřebují čas, než se zahojí. Vytěsnit bolest ze ztráty partnera tím, že si vezmete někoho jiného, abyste utišili bolest a zakryli temná místa ve vaší duši, je nezodpovědné nejen vůči vám samým, ale i vůči partnerovi, kterého si chcete vzít.

KOUKNI SE  Rozdíly mezi ženským a mužským orgasmem

 

Jeden z vás trpí vážnou duševní chorobou

Předtím, než si partnera s duševním onemocněním vezmete, přesvědčte se, že pravidelně dochází k psychiatrovi (psychologovi), svou nemoc plně reflektuje, dlouhodobě se léčí a v rámci možností se s ní naučil vědomě žít.

Byli jste obětí nebo pachatelem sexuálního, fyzického nebo psychického zneužívání

V obou případech je třeba neprodleně vyhledat odbornou pomoc, ne hledat další oběť, neřkuli dalšího potencionálního partnera- útočníka.

 

 

Kubin

 

Předchozí článek5 příznaků knihomolství
Následující článekRecenze: Omalovánky Zvěřinec

1 komentář

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 + 15 =