Jak může oboustranná masturbace zlepšit vás sexuální život

Oboustranná masturbace, tj. uspokojování sebe sama, zatímco vaše partnerka dělá totéž, může být užitečnou – a žhavou – variantou v případech, kdy z nějakého důvodu nemůžete mít penetrační sex, například pokud nemáte antikoncepci. Ale je zábavná i sama o sobě a některé páry si ji rády užívají pravidelně.

Oboustranná masturbace může ve skutečnosti rozšířit váš sexuální repertoár, protože může poskytnout „vizuální návod“, co váš partner považuje za obzvláště stimulující a příjemné.

Otevírá to komunikační linky, takže můžete mluvit o tom, co se vám líbí, co se vám nelíbí a co potřebujete k dosažení vyvrcholení. Ženy mají tendenci dosahovat orgasmu méně často než muži, zejména při pronikavém pohlavním styku, ale když zapojíte paralelní masturbaci, tento rozdíl v podstatě zmizí; oba dosáhnou orgasmu, oba jsou spokojeni, oba dosáhnou rozkoše.

Kromě toho existuje výzkum, který zjistil, že ženy se při zapojení do masturbačního tandemu emocionálně lépe spojí se svým partnerem a posilují pocit intimity. Jedna studie také naznačuje, že tento typ dvojí masturbace je častější u párů ve věku 25 až 49 let, přičemž nálady týkající se této praktiky jsou téměř výhradně pozitivní a jsou spojeny s vyšší mírou sexuálního uspokojení.

K této vyšší míře uspokojení nemusí nutně vést samotný akt masturbace, ale spíše okolnosti, které ho provázejí: to, že je vám s partnerem dobře, že s ním můžete otevřeně komunikovat a že díky tomu máte lepší vztah.

KOUKNI SE  Vyholená, nebo přírodní?

Může to být dokonce něco jako tajné koření vašeho šťastnějšího sexuálního života. Oboustranná masturbace může být výchovná… může vám jako jedinci pomoci dozvědět se více o partnerových zónách rozkoše a o tom, co ho skutečně přivádí k vyvrcholení, a to může celkově přispět k budování spokojenějšího a příjemnějšího vztahu.

Charlie Brown

Předchozí článekTop 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout
Další článekNejprodávanější knihy měsíce září

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

two × one =