Jack Nicholson ví, co ženy chtějí

V červnu 2011 poskytl Jack Nicholson interview serveru The Talks, v němž otevřeně odpovídá na otázky týkající se jeho slabosti pro ženy, stárnutí nebo obav ze smrti.

Pan Nicholsone, přemýšlíte někdy o smrti?

Jistě, jsou věci, o kterých přemýšlíte celou dobu, ale nemusíte o nich nutně mluvit. Každý se zamyslí nad tím, jestli chce být zpopelněn, pohřben, nebo cokoliv jiného.

A co byste si přál vy?

Chci obrovskou růžovou sochu, která bude svým metrovým chodidlem zakrývat můj hrob. Nebo se mi líbí způsob, jakým to dělali Indiáni. Pověsí vás do koruny stromu a nechají vás sníst ptáky. Ne, vážně, vybral bych si asi kremaci.

Existují nějaké pozitivní aspekty stárnutí?

Spousta. Více o věcech přemýšlíte, nejednáte už tak rychle. Když jsem dovršil sedmdesátku, bylo to poprvé, co jsem se na svůj věk cítil mladý. Padesátka na mě padla jako tuna závaží- tam jsem ten věk fakt cítil, ale ze sedmdesáti let mám dobrý pocit.

Co vás přimělo se cítit mladší?

Nevím. Proč se vlastně zabývat počtem let? Býval jsem velmi rychlý, dokázal jsem zmizet a objevit se dřív, než byste si toho všimli. Když už tohle dělat nemůžete, musíte změnit styl, jak s životem zacházet. Ale život mě hodně baví a nechci ho ztratit.

Jaké jsou přelomové okamžiky vašeho života?

První projekce filmu Bezstarostná jízda (Easy Rider) v Cannes, protože předtím jsem se tak potloukal kolem. Jak jsem seděl na té projekci, uvědomil jsem si, že ze mě bude vlastně filmová hvězda. V té době jsem přemýšlel o tom, že se budu naplno věnovat režii, nějaké filmy jsem předtím už natočil. A každý říkal, že to dělám dobře, ale být slavný a nemít za sebou velký filmový úspěch je skoro těžší než začínat úplně od nuly. Tenhle moment považuji určitě za přelomový.

Motá se vám hlava z té slávy někdy i teď, po letech?

Když o mě říkají, že jsem skvělý herec, neposlouchám to, protože takhle není dobré uvažovat.

Vystupujete ale docela sebejistě.

To víte, vsadil jsem na dobrou show.

Řekl byste o sobě, že jste k lidem krutý?

Pohybuji se ve filmovém průmyslu, a ten je velmi bezohledný. Ale nenajdete nikoho, kdo by řekl, že jsem ho podvedl nebo s ním manipuloval.

Ani holky?

Holky by to řekly jen za předpokladu, že se ve mně spletly víc, než si myslely.

Jste sukničkář?

Přesně tak.

Používáte své herecké schopnosti na ženy?

Nikdy to neodděluji.

Co se vám na ženách nejvíc líbí?

Já jen chci, aby byly osobnostmi. Právě jsem začal číst knížku o tom, jak spolu muži a ženy vedou dva rozdílné rozhovory, vypadá to, jako by ta kniha byla napsaná speciálně proti mně. Mužská postava v té knize je z mojí generace a myslí si, že musíte být jen svým vlastním pánem, ale ženy chtějí vést úplně jiný rozhovor. Chtějí získat pocit jistoty, chtějí být podporovány, ale když to nastane, cítí se být manipulovány. Myšlenka této knihy je, že mluvíme různými jazyky.

Máte rád, když ženy udělají první krok?

To by bylo hezké, ale se mnou to tak nedělají. Ženy se mnou jednají jak v nějakém motorkářském gangu. Jsou opravdu plaché a milé. Nevím proč.

Jaké je vaše tajemství?

Jsem k mání.

Jste spíše chlápek na jednu noc, nebo chcete mít s ženami vztah?

Samozřejmě, že jsem mohl být pro někoho chlápkem na jednu noc, ale nemám takový přístup.

Máte „lásku svého života?“

Bohužel víc než jednu. V padesáti pěti jsem říkal, že už pravděpodobně nebudu mít další vztah. Nechtěl jsem už zakládat další rodinu. Vzhledem k bizarním kritériím a vkusu, který mám, a vzhledem k tomu, že řadu věcí nejsem schopen, jsem si myslel, že je to nepravděpodobné. Jakmile víte, jaká je to věda, nemůžete tušit, že navazujete skutečně osudový vztah, dokud se neocitnete v něčem, čemu se říká kruh zamilovanosti.

Jak dlouho to trvá?

Je to 18 měsíců a od začátku se to vůbec nezměnilo. V prvních 18 měsících se může stát cokoliv, a je to tak v pořádku. Dlouhou dobu jsem myslel, že na dívce miluju opravdu všechno, a pak jsem zjistil, že to tak není.

Jaká bizarní kritéria jste měl na mysli?

Vím určitě, že jsem svého druhu egoista. Nepřitahuje mě úzká skupina žen, ale laťku mám vysoko. Taky jsem byl jednou ženatý. Matka mého prvního dítěte se chtěla ve středu brát a v pátek jsme se vzali. Vždycky jsem zastával názor, že v této oblasti je kontraproduktivní dělat politiku. Je obtížné poznat sám sebe jako jedince a v páru se to zdá být ještě složitější. Takže když řeknete: „No, mám rád ženy, které jsou takové a takové,“ může vám uniknout možnost poznat někoho, kdo by pro vás byl tím pravým.

Litujete něčeho ve vašem životě?

Nic mě nenapadá. Určitě by se něco našlo, ale nezabývám se tím. Když se podívám zpětně na svůj život, jen zřídka lituju něčeho, co jsem udělal, ale spíš toho, co jsem neudělal.

Jae Torr

Zdroj: www.the-talks.com

Předchozí článekRECENZE: Dvanáct bylo kmenů izraelských…
Následující článekRecenze: Tři bratři došli na cestě za štěstím jen do poloviny

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 1 =