It Follows: Nestvůry v zádech

Třetí osobně napsaná i zrežírovaná podívaná režiséra a scénáristy Davida Roberta Mitchella přichází do českých kin. Premiéru jeho nového hororu inspirovaného vlastní noční můrou můžeme očekávat 16.4.2015 pod českým názvem „Neutečeš“.

it follows do textuŽivot devatenáctileté Jay se točí kolem školy, kluků a víkendů u jezera. Do té doby, než se vinou zdánlivě nevinného pohlavního styku náhle stane obětí děsivých vidin. Nemůže se zbavit pocitu, že jí někdo, nebo něco, pronásleduje. Čas navíc neúprosně běží a hrozba se uzavírá. Jay s přáteli musí nějak uniknout hrůze, která je jen pár kroků za nimi.

Jay si užívala svůj poslední rok jako teenagerka, našla si skvělého přítele a byla obklopena skvělou partou přátel a příbuzných. Její přítel Hugh se ale ukázal být daleko méně idylický. Po chvilce potěšení se ukazuje pravda. Předal Jay sexuálně přenosnou chorobu, díky které ji pronásledují nestvůry na každém kroku a urputně jí usilují o život. Má jenom dvě možnosti – vyspat se s někým dalším a prokletí mu předat, nebo se netvorům podvolit a až s ní skončí, nechat je pokračovat v lovení Hugha.

Horor It Follows je především příběhem mimořádně silné osobnosti a velmi originálního nápadu, takže, co byste dělali v této situaci? Předali byste prokletí dál, nebo převzali odpovědnost za své činy? Režisér Mitchell vás nenechá jenom odpovědět na otázku a uzavřít to. Zápletka má mnoho vážných stránek a vy dostanete možnost spolu s Jay každou prozkoumat. Není jen o novosti situace, ale mnohem více o tom, jak se tím Jay zabývá osobně. Hlavním důvodem, proč postoj filmu tak funguje, je, že Monroe je ve své roli naprosto přirozená.it_follows do textu

KOUKNI SE  Princ Mamánek Jana Budaře míří do kin

V USA vyšel film pod záštitou společnosti RADiUS-TWC. Její spolupředseda Tom Quinn se o autorovi vyjádřil:
„Americký horor má v Davidovi Robertu Mitchellovi mimořádný nový hlas.“ A autor sám podotkl: „Je skvělé pracovat s tak dynamickou společností, jako je RADiUS. A jsem opravdu nadšený z diváků, co film viděli. Doufám, že zanechal trvalý dojem v podobě nočních můr a hrůzy obecně.“  Díky popularitě, kterou snímku vynesla premiéra na filmovém festivalu v Cannes, následně Torontu, Sundance a dalších, má It Follows vcelku reálnou šanci být nejúspěšnějším filmem, co RADiUS vydal.

V hlavních rolích září Maika Monroe (The Guest) jako Jay, Jake Weary (seriál Stalker) v roli jejího přítele Hugha, Lili Sepe hraje Jayinu sestru Kelly a dále Keir Gilchrist (Něco jako komedie) v roli Paula, Daniel Zovatto jako Greg a Olivia Luccardi v roli Yary.

 

Jitka Vorálková

 

www.comingsoon.net, www.collider.com

 

Trailer:

Předchozí článekRECENZE: Přes kanibalské kmeny až ke hvězdám
Následující článekVíkend v Praze plný skvělého jídla a velikonoční atmosféry

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fourteen + 19 =