Indiana Jones se dočká dalšího pokračování!

V době, kdy mánie okolo nových Hvězdných válek pomalu upadá, studio Disney potvrzuje další očekávanou novinku. V kinech by se měl v následujících letech objevit nový, v pořadí už pátý Indiana Jones. V rozhovoru pro Bloomberg News to řekl výkonný ředitel společnosti Robert Iger. Svůj záměr natočit pokračování legendárního příběhu o archeologovi s bičem už dříve naznačil Steven Spielberg. Devětašedesátiletý režisér navíc prozradil, že pokud by se do hlavní role nepodařilo obsadit znovu Harrisona Forda, projekt by byl ukončen. Sám herec se v listopadu nechal slyšet, že jako „Indy“ by se rád na filmovém plátně znovu objevil.

1349282691_raidersofthelostark_b

V roce 1981 vytvořili tehdy již dobře známí a zkušení tvůrci Steven Spielberg a George Lucas archeologa Indiana Jonese. Do ruky mu dali bič, na hlavu klobouk a poslali ho do roku 1936, aby našel a před nacisty ochránil mystickou Archu úmluvy ve filmu Dobyvatelé ztracené archy.  Obrovský úspěch tohoto dobrodružného příběhu způsobil, že pokračování na sebe nenechalo dlouho čekat. O tři roky později vyšel prequel původního díla s názvem Indiana Jones a Chrám zkázy. Třetí díl pak přichází o pět let později a na čtvrtý díl nazvaný Indiana Jones a Království křišťálové lebky diváci čekají dlouhých devatenáct let.

V tomto posledním díle vydaným roku 2008 se mimo jiné objevil i Shia LaBeouf v roli Jonesova syna. Právě o něm se dlouhou dobu spekulovalo jako o možném nástupci Harrisona Forda, kterému může být v době vydání pátého dílu i osmdesát. Jak už ale bylo řečeno, Tvůrci v čele se Stevenem Spielbergem režisérovými slovy nenechají „jiného herce nazout si Fordovy boty“. O dalším obsazení, názvu či zápletce filmu zatím není nic známo.

KOUKNI SE  Rozhněvaný muž: Jason Statham bojuje s gangem lupičů

Harrison Ford arrives at the Lionsgate Los Angeles premiere of "The Expendables 3" at TCL Chinese Theatre on Monday, Aug. 11, 2014, in Hollywood, Calif. (Photo by Alexandra Wyman/Invision for Lionsgate/AP Images)

 

Jisté není ani přesné datum vydání. I přes sliby zastřešujícího studia a režiséra filmu se toho může stát ještě mnoho. Spilberg, který momentálně sklízí úspěch s letošním Mostem špionů, pracuje na jiných filmech, jejichž výroba se může protáhnout. Rok 2018, který je na mnohých webech uváděn jako datum vydání, tedy vůbec nemusí být konečný. S určitostí můžeme říct jen to, že režisér a jeho tým budou muset odvést velmi dobrou práci, protože po čtyřech výborných dobrodružných filmech se mezi diváky a kritikou neočekává nic jiného než prvotřídní kvalita.

Jan Novotný

Předchozí článekRECENZE: Vzestup a pád mocností
Následující článekRecenze: Western Osm Hrozných je další Tarantinovou historkou z podsvětí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two − 2 =