Imbolc, Hromnice: Ve znamení bílých pokrmů a MLÉKA

Nejenže je čas Imbolcu, Hromnic, symbolicky obdobím světla, očištění, probuzení se ze zimního spánku, ale také mezi nejsilnější symboly patří bílá barva. A bílé pokrmy.

A doslova mystické je v tuto dobu MLÉKO.

Podle pohanských tradic se jím na Hromnice uctívali domácí skřítci.

A bylo proč.

Mléko bylo v tuto dobu již vzácné, krávy ani kozy nedojily, pokud ano, tak málo, protože už většinou ve svém těle nosili nový život a mléka pro lidskou potřebu a obživu bylo mnohem méně.

A zároveň je mléko i symbolem čistoty, nevinnosti díky své barvě, a výživy, životadárné tekutiny pro všechno mladé a rostoucí.

A Hromnice mají v sobě archetyp čistoty, narození, archetyp Dívky.

VYLEPŠETE SI MLÉKO: Magický nápoj pro Hromnice

Chcete tedy uctít domácí skřítky a zajistit si tak jejich celoroční přízeň při ochraně domova a rodinné pohody? Kromě mléka, bílých květin, zapálených bílých svíček,  můžeme magičnost okamžiku podpořit i vhodnými bylinkami, kořením do mléka.

Ještě se potřebujeme ohřát: SKOŘICE je i podle čínské medicíny hřejivou potravinou a ohřát mléko se skořicí, potěší duši nejen domácích skřítků, ale i vaši.

Potřebujeme zapudit zlo z domova: BAZALKA je přímo spojena s vypuzením zla, negativity z domu, což je i součástí posvátného okamžiku Hromnic. Vymést zimu ze světnice. Bazalka je také vhodná do nápojů lásky, protože zajistí harmonický vztah s partnerem.

Pro ochranu domova: MAJORÁNKA patří mezi nejsilnější magické prostředky proti zlu, jež může útočit na váš domov. Špetkou do mléka si zajistíte ochranu domu i celého vašeho života po celý rok.

KOUKNI SE  Měsíc ovlivňuje lidský spánek, není to pohádka

A jak přivítáte první náznaky jara Vy?

Budou to bílé Imbolcové rituálky?

Renata Petříčková

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seven − 4 =