Hurá na dovolenou…samozřejmě s knihou

Na dovolené je nejlepší, že máte konečně čas číst. Natáhnout se jen tak na pláž, do houpací sítě, nebo na verandu chaty…to nechám na každém. Ale všechno krásné jednou končí, proto nesmíme ztrácet čas. Proto je nejlepší vědět, po jaké knize sáhnout. Jasně, že to musí být oddychová literatura. Žádná kláda, ale pěkně odpočinkové čtení. Zatímco bude hlava zahálet, city budou mít mejdan. Rozbuší se vám srdce, roztáhnou žíly, naježí husí kůže, přeběhne mráz po zádech a emoce vám sevřou žaludek. Pojďme na to.

6Štvanec – Michael Robotham 

Å tvanec

Audie Palmer strávil deset let v texaské věznici za účast na ozbrojené loupeži, při které zemřeli čtyři lidé a zmizelo sedm milionů dolarů. Během let, strávených za mřížemi, byl opakovaně ztlučen, pobodán a neustále mu vyhrožovali jak vězňové, tak dozorci. A to všechno se dělo kvůli jediné otázce: Kde jsou ty prachy? Den předtím, než měl být Audie propuštěn na vytouženou svobodu, náhle z věznice zmizí. Okamžitě ho všichni začnou hledat – policie, FBI, gangsteři i mocní hráči v pozadí – Audie ale neprchá, aby si zachránil svůj vlastní život. Prchá, aby zachránil život někoho jiného. Michael Robotham stvořil dokonalého hrdinu-outsidera, s minimální vyhlídkou na úspěch. Zve své čtenáře k účasti na vzrušujícím honu na čestného zločince, obestřeného tajemstvím.

Australský spisovatel Michael Robotham za svůj román Živý, nebo mrtvý obdržel Zlatou dýku, prestižní ocenění britské Asociace autorů detektivních románů. Ve skvěle obsazené soutěži porazil i tak renomované soupeře, jako jsou Američan Stephen King nebo JK Rowlingová, britská autorka knih o Harrym Potterovim píšící úspěšné detektivky pod pseudonymem Robert Galbraight.

Zpátky

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

nine + 14 =