5 her s nejdelší herní dobou

Některé hry jsou krátké, některé dlouhé, a do některých se ponoříte na tak dlouho, že přestanete vnímat realitu. V tomto článku si představíme několik videoher, které rozhodně patří k těm delším. Samozřejmě se jedná pouze o malý výběr z myriády her s dlouhým gameplayem, ale tyto hry patří, dle mého názoru k těm ikonickým. Seznam není nijak seřazen, pořadí je náhodné

Zaklínač

Už první díl je jedním z nejlepších RPG všech dob, které Vás dokáže chytnout a nepustit. A co teprve třetí díl… S hlavní linkou překračující hranici 40 hodin a celou plejádou vedlejších úkolů a zakázek, díky kterým se doba gameplaye může klidně vyšplhat přes 150 hodin, se prostě musí jednat o jednu z nejdelších her. K tomu připočtěte dvě DLC, které také přidají pár hodin k dobru, a můžete se rozloučit se svým sociálním životem.

TES

RPG hry v ohledu doby hraní jasně vedou. A TES série rozhodně patří mezi nejvýznamější rpgéčka. Upřímně, jediný díl, který jsem hrál, byl Skyrim, o kterém si nemyslím, že je to dobrá hra. Počkejte, počkejte, nechystejte si kameny na kamenování: O Skyrimu si nemyslím, že je dobrá hra, přesto na něm mám nahráno přes 40 hodin. Protože přes všechnu nelogičnost, zbytečnou velikost a nezaplněnost světa se jedná o zábavnou hru. Ne dobrou, ale zábavnou. Natolik zábavnou, že u ní můžete strávit stovky hodin. Navíc ta neutichající touha pořád začínat znovu…

Dark Souls

YOU DIED. Nápis, který je hráčům Dark Souls dost dobře známý. Přestože by si normální člověk, který se neřeže žiletkou, pravděpodobně nikdy nepomyslel, že bude hrát takovou sado-maso hru, ketrá ho bude dokonce bavit, přece jen se to vcelku často stává. Svou frustrující atmosférou Vás dokáže tato japonská šílenost neustále nutit znovu a znovu se pokoušet uniknout smrti v nesnesitelných bolestech. Ale ta přijde, ta stejně přijde.

Civilizace

Vybudovat říši, porazit své konkurenty, ovládnout svět. No kdo po tomhle nikdy netoužil? Civilizace Vám dává možnost si to vyzkoušet. A když si uvědomíme, že vybudouvat takovou říši trvá klidně několik let, není k podivu, že v samotné hře Vám to může zabrat dny, týdny, měsíce… A potom znovu. Krom své délky disponuje Civilizace neskutečnou schopností udržet vás připoutané ve vašich židlí a hrát dlouho do rána, aniž byste vlastně chtěli.

GTA

Město plné lidí + hodně zbraní = hodně zábavy. A taky hodně krve, mrtvých nevinných a spousta čerstvých sirot. Ale hlavně té zábavy. Tvůrci série Grand Theft Auto vsadili především na hráčovu svobodu ve velkých živých městech. A svoboda je přesně to, co chceme. A když dostaneme to, co chceme, strávíme u toho klidně celou věčnost.

 

 

Howky

 

Předchozí článek5 hororů, které se staly skutečností
Následující článekRecenze: Crusaders of the Lost Idols přináší inovace do žánru idle her

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × three =