Hra na znásilnění vzrušuje více ženy než muže

Pražský psychoterapeut Ivan Skalík říká, že cokoliv, co spolu dva lidé dělají dobrovolně, je normální. Ať se to ostatním zdá legrační a nebo úchylné. „Hezky to bylo řečeno třeba ve filmu Knoflíkáři, kde muže dokázalo na sex nažhavit trhání knoflíků ze sedačky oběma půlkami zadku. Jeho žena to věděla a respektovala,“ říká a doplňuje: „Jakkoliv nepochopitelné se nám mohou zdát sexuální hrát­ky jiných, pokud s nimi oba v páru souhlasí a baví je, je to jen jejich věc. Potom je jedno, za co se převlékají a jaké hry hrají nebo jak často,“ říká. „Problém nastává, pokud takové hry narazí na odpor toho druhého v páru.“ Sám měl dva takové případy, kdy jeden v páru trpěl kvůli sexu.

Je to totéž jako s nejčastější ženskou sexuální představou. Ženy totiž při snění až tak nevzrušují romantické scenerie, ale nejčastější jsou vize, že je přepadne a znásilní nějaký hrubián. Ve skutečnosti by to však nikdy zažít nechtěly a žádnou takovou zkušenost samy vyhledávat rozhodně nebudou,“ popisuje sexuolog Ondřej Trojan. To ovšem neznamená, že byste takové přepadení nemohla domluvit a zrežírovat s vlastním manželem. Proč si nezpestřit sexuální život?

Jaroslav Flegr, evoluční biolog, se se svým týmem věnuje výzkumům sexuálního chování české populace. A přišel s pozoruhodnými objevy. Jedním z nich je fakt, že znásilnění patří k nejatraktivnějším sexuálním hrátkám.

V jedné ze studií týmu kolem Flegra dokonce vyšlo, že pro ženy je jedna z nejatraktivnějších sexuálních aktivit být zcela vydána do rukou muže nebo se nechat v rámci hry znásilnit. Příroda je mocná. Pakliže bylo tisíce let výhodné zplodit potomstvo s dominantním mužem, tak to, že nám něco připadá správné, v reálu moc nezmění. Ženy mohou upřímně toužit po rovnocenném muži, případně aspoň mohou samy sebe přesvědčit, že ho chtějí, přesto víc dětí, a zejména vnoučat zanechávají ty, které upřednostňují muže dominantního. Ti předávají jejich synům geny, které jim opět zaručí úspěch u nejúspěšnějších žen, a tedy i evoluční nesmrtelnost jejich genů.

KOUKNI SE  Jógou k lepšímu sexu

Opravdu obrovské procento žen vzrušuje nechat se v rámci sexuálního dovádění znásilnit. Hry na znásilnění se podle výzkumu účastnilo zhruba třicet procent žen a v rámci hry znásilňovalo dvacet šest procent mužů. Je to také jedna z nejatraktivnějších sexuálních hrátek, kterou respondenti provozovali. Hra na znásilnění podle všeho vzrušuje i feministky, které jinak mají k mužské dominanci odpor. Dotazník také ukázal, že pro ženy je mnohem atraktivnější být znásilněná než pro muže znásilňovat.

Charlie Brown

 

Předchozí článekHra o trůny: 5 nejhorších rozhodnutí postav
Následující článekThe Elder Scrolls na mobilu zdarma ve veřejné betě

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

15 − 2 =