Hollywood stahuje filmy z Ruska. Končí The Batman, Morbius a další

Děsivé události posledních dní si vybírají svou daň. Kromě tvrdých sankcí a agresivnímu válečnému konfliktu se do boje přidali i producenti z Warner Bros., Sony, Disney, Netflixu a celého Hollywoodu. Studio Warner Bros. stáhlo své dlouho očekávané nové filmy z ruských kin. Do Ruska se tak nepodívá temná komiksovka The Batman od Matta Reevese nebo upírovská komiksovka Morbius s Jaredem Letem od studia Sony. Svůj program omezí i Netflix. Hollywoodská studia se ztráty dolarů nebojí, demokratické principy a svoboda je přednější.

Agresivní vojenské invaze na území suverénních států se nevyplácí, co jsme ovšem nečekali, že se o této kapitole bude jednou psát i ve filmových učebnicích. Kvůli probíhající válce na Ukrajině se totiž většina velkých studií v Hollywoodu rozhodla zrušit očekávané premiéry, a to včetně té vůbec nejočekávanější.

Komiksový The Batman se tak do Ruska na pokyn Warner Bros. nepodívá. Stejně tak ale Sony stáhlo i dlouhou dobu odkládaného Morbia. Do popkulturní ofenzivy se pak zapojil také Netflix, který měl od začátku března oficiálně zpřístupnit různé ruské propagandistické filmy a seriály. Tak se ale nestalo a v dohledné době ani nestane, můžeme tak očekávat další revoltu proti ruskému státu. K bojkotu Ruska se také přidalo studio Disney, které na ruské území až do odvolání nepošle jediný svůj film do kin.

Hollywood si je samozřejmě dobře vědom, že se tím obere o peníze, zejména The Batman bude hrát o každý dolar, v tuto chvíli to ale podle interních zdrojů bylo obecně považováno za správné a vlastně i jediné možné rozhodnutí. Filmový byznys tak následuje nespočet dalších odvětví, ale třeba i sportovní svět, jenž už Rusko z velké části taktéž odstřihnul.

KOUKNI SE  Trailer: Costnerova pohádka z Divokého západu s názvem Horizon

Níže se alespoň podívejte na nejnovější trailer k filmu The Batman, který v blízkých dnech zaútočí na česká a světová kina.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one + 3 =