Hledá se Dory: Pokračování nejpopulárnějšího klauna ve světe pohádek

V roce 2003 se dílny Disney a Pixar spojily a vytvořili projekt, o jehož úspěchu tehdy nikdo neměl ani ponětí. Hledá se Nemo se stal kultovní pohádkou, která ovlivňuje životy těch nejmladších i v současnosti. Její facebooková stránka je jednou z nejoblíbenějších na celé sociální síti. K dnešnímu dni má přes 25 miliónů odběratelů. To a neustále škemrání Ellen DeGeneres nejspíš studiím dalo dobrou záminku k vytvoření pokračování. Nakonec to byla právě Ellen, která ve své show pokračování roku 2013 oznámila. A to nás konečně přivádí k červnu 2016, kdy má tato dlouze očekávaná pohádka Hledá se Dory poprvé navštívit česká kina.

Hledá se Dory 4Jelikož to fungovalo v případě prvního filmu, režie a scénář byly opět přidělen Andrew Stantovi, který oba posty má tentokrát sám pro sebe. Od Nema napsal a režíroval několik pohádek, konkrétně VALL-I, John Carter: Mezi dvěma světy a Univerzitu pro příšerky. S Pixarem spolupracuje již skoro 30 let a zatím nikdy nezklamal. Stejně tak zůstal nevyměněn hudební skladatel  Thomas Newman, který za pomocí pražského orchestru složil dojemnou hudbu k prvnímu filmu.

DO I KNOW YOU? -- In Disney•Pixar's "Finding Dory," everyone's favorite forgetful blue tang, Dory (voice of Ellen DeGeneres), encounters an array of new—and old—acquaintances, including a cantankerous octopus named Hank (voice of Ed O'Neill). Directed by Andrew Stanton (“Finding Nemo,” “WALL•E”) and produced by Lindsey Collins (co-producer “WALL•E”), “Finding Dory” swims into theaters June 17, 2016.Za hlavní postavou dory nestojí nikdo jiný, než několikrát zmíněná Ellen DeGeneres. V prvním díle byla naprosto úchvatná a od té doby, převážně na veřejnosti a ve své show, upozorňovala na nechuť studia vůči dalšímu pokračování. Nakonec se jej šťastně dočkala a po jeho vytvoření prohlásila, že je z filmu nadšená a nemohla se jej dočkat. Jejího nejlepšího přítele Marlina se opět ujal Albert Brooks, kterého jste kdysi mohli spatřit ve filmu s Ryanem Goslingem, Drive. Pouze role Nema byla nahrazena a to z jednoduchého důvodu. Dnes, o 13 let starší Alexander Gould, již nezní jako maličký Nemo. Proto byl do role obsazen Hayden Rolence. Dále uslyšíte např. Idrise Elbu, Kate McKinnon (která se též objeví v letošním remaku Ghostbusters), Billa Hader, Diane Keaton, Ed O´Neila, Ty Burrella či dokonce Eugena Levy.

KOUKNI SE  Pohled vědce na pandemii způsobenou houbami v seriálu The Last of Us

Hledá se Dory 1Příběh se odehrává pouhých 6 měsíců po prvním filmu. Dory si jako zázrakem začíná vzpomínat na svou rodinu, a tak se ji Marlin a Nemo rozhodnou pomoct, stejně jako ona pomohla dříve jim. Před sebou mají vyčerpávající cestu plnou dobrodružství až do Mořského akvária, kde naleznou tři přátele. Hanka (Ed O´Neil), chobotnici jako vystřiženou z nějaké bondovky, která se snaží skrývat před zaměstnanci akvária, s Bailym (Ty Burrell), běluhou, která neví jak používat echolokaci a s krátkozrakou velrybou Naděje (Kaitlin Olson). V průběhu své cesty zjišťují respektivě znovuobjevují důležitost lásky, rodiny a přátel.

Pixar zajišťuje vysokou kvalitu, alespoň tomu tak bylo v každé předešlé pohádce. Hledá se Nemo si roku 2003 vzal Oscara za nejlepší animovaný film a byl ještě nominovaný na scénář, hudbu a mixování hudby. Hledá se Dory se dostává do českých kin již 16. června, a proto neváhejte a seberte celou svou rodinu a užijte si film. Přeji mnoho zábavy.

Alexander Nardelli

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 × 5 =