Hitman: Agent 47 pronikne i do komiksu

Hitman, populární videohra dánských IO-Interactive, se dočká nejen další filmové, ale navíc i komiksové adaptace.  Akční krimi thriller Hitman: Agent 47, prvotina režiséra Aleksandera Bacha, dorazí do českých kin 27. srpna a komiks bude jeho předskokanem.

DF-04496_04515_R -- Agent 47 (Rupert Friend) and Katia (Hannah Ware) are on the run in “Hitman: Agent 47."Agent 47, The Hitman, Mr. 47 nebo jen 47 je elitní nájemný vrah, opakovaně uznaný jako nejnebezpečnější osoba na světě, vždy diskrétní a zručný. Geneticky upravený zabiják je vrcholným úspěchem desetiletého výzkumu pětice kriminálních živlů v oblasti genetického navyšování lidských možností, do kterého vložili jak svoje finance, tak vlastní DNA. Místo jména se identifikuje podle dvou posledních čísel – 47 – z čárového kódu vytetovaného na zadní straně krku a s abnormální silou, rychlostí, výdrží a inteligencí je nezastavitelným strojem na smrt. Teď ale stojí před poslední, nejtěžší misí. Cílem je obrovská korporace, která plánuje odkrýt tajemství jeho minulosti a vytvořit armádu ještě schopnějších mašin na zabíjení, než je on sám. Společně s mladou ženou musí co nejdříve zasáhnout, jinak bude vše ztraceno.

V nové upoutávce se předvádí oblíbený holohlavý mordýř v plné parádě. Známý všech příznivců akčních videoher se vrací v novém obleku a s dvěma velkými pistolemi vždy v pohotovosti. Přestože tomuhle filmu předcházelo více pokusů o zfilmování, Bachův debutový snímek s nimi nemá žádnou spojitost. Tím se oprostil od dějových zatížení minulých pokusů a přináší nám celovečerní podívanou plnou nadupané akce, rychlých aut a bojových záběrů.

KOUKNI SE  Teaser na Avatar 2 je venku, děj se přesouvá pod vodu

Nedávno navíc vyšla najevo informace, že se Mr. 47 stane jednou z ojedinělých herních postav, které zavítají také doHitman-Agent-47-Cover komiksu. Studio 20th Century Fox stojící za přicházejícím filmovým zpracováním se spojilo s vydavatelem komiksů Boom! Studios a vytvořili jednorázové dílko, které poslouží jako prequel (scéna dějově předcházející již existujícímu příběhu) k Bachově srpnové novince. Hlavní tvůrci jsou tři –  F. J. DeSanto (‚Cyborg 009‘) komiks napsal, výtvarně ho zpracoval Jesus Hervas a Toni Infante ilustroval obal. Za původní nápad na kreslené ztvárnění však vděčíme Adrienu Askariehovi, producentovi Hitmena: Agenta 47, a Stephenovi Christyemu, předsedovi rozvoje v Boom. Ačkoli ještě není známo, kdy komiks vyjde, víme, že bude zachycovat Agentův lov na smrtícího protivníka ze scénáře, který povede přímo do úvodního výjevu budoucího filmu. Touto součinností se také zřetelně rozšířilo partnerství mezi Boom! a 20th Century Fox, ačkoli už spolu v minulosti pracovali na komiksových ztvárněních Planety opic, Zákonu gangu, Ospalé díry a dalších.

V novém bijáku se v hlavní roli tetovaného kata představí Rupert Friend (Královna Viktorie), v úloze Johna Smitha Zachary Quinto (Star Trek), jako Le Clerqa uvidíme Thomase Kretschmanna (Avengers: Age of Ultron), Katiu van Dees ztvární Hannah Ware (Stud) a jako Fabian se představí Emilio Rivera (Zákon gangu). Dále hrají Rolf Kanies, Mona Pirzad, Michaela Caspar a další.

Jitka Vorálková

www.imdb.com, www.collider.com, www.hitman.wikia.com, www.hollywoodreporter.com

Předchozí článekRECENZE: Slavná blogerka i obyčejná holka v jedné osobě
Následující článekRECENZE: Vyberou si vlastní smrt nebo vraždu?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

8 + twenty =