Největší evropská herní výstava Gamescom se nezadržitelně blíží

Jedna z největších herních výstav, Gamescom 2019, se nezadržitelně blíží. Za pár týdnů se do Kolína nad Rýnem sjedou vystavovatelé a hráči z celého světa.

Společně s E3, pořádanou na jaře v Los Angeles a Tokyo Game Show, která míří především na asijské hráče, patří Gamescom mezi největší světové herní výstavy. Již řadu let se veletrh koná v německém Kolíně nad Rýnem a jedná se o největší evropskou herní akci. Tentokrát se událost uskuteční ve dnech 20.-24. srpna. Konkrétně, pro veřejnost se brány otevřou až 21.srpna. První den je již tradičně vyhrazen pozvaným novinářům. Letošní ročník slibuje opravdové pecky.

Blizzard vynechá letošní ročník

Čeho se tedy na letošním ročníku Gamescom dočkáme? A co naopak určitě neuvidíme? Nejprve začneme tím horším, tedy tím, čeho se určitě nedočkáme. Fanoušci Blizzardu mají letos smůlu. Studio oznámilo, že letošní ročník výstavy vynechá. Důvodem je prý zaneprázdněnost vývojem. Otázkou zůstává, co za vynecháním výstavy doopravdy stojí. Spekukuje se, že Blizzard šetří, jelikož akce tohoto typu jsou pro firmy velice nákladné. Vzpomeňme neúčast Sony na E3. Dalším důvodem, který se nabízí a je velmi pravděpodobný, je že Blizzard nemá v podstatě co ukázat. Ať tak nebo tak, na Gamescomu je letos neuvidíme.

Cyberpunk 2077 je lákadlem

Jedním z největších lákadel letošního Gamescomu bude bezesporu Cyberpunk 2077. Bohužel se však vyvojáři z CD Projekt Red vyjádřili, že by hráči neměli očekávat o nic víc, než bylo představeno na letošní E3. Tedy opět ukázka hry za zavřenými dveřmi. Nových informací, a snad hlavně nových záběrů ze hry se podle vývojářů dočkámě na výstavě PAX West, která se koná týden po Gamescomu.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

THQ Nordic představí zcela novou hru

Lákadlem bude i představení zcela nové hry od THQ Nordic. Vývojaří potvrdili, že naávštěvníci výstavy jsi budou moci vyzkoušet několik připravovaných her. Mezi nimi najdeme napřiklad Destroy All Humans nebo Spongebob Squarepants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated. Mimo to se údajně dočkáme v úvodu oznámení zcela nové hry. Jestli půjde o zbrusu novou značku nebo studio opráší něco ze své stáje, na to si budeme muset ještě počkat. Potom, co THQ Nordic odkoupilo studio Warhorse, tedy tvůrce čekého Kingdome Come: Deliverace, se začlo spekulovat o novém díle. Bohužel na letošním Gamescomu se nových informací nedočkáme.

Nový Minecraft

Microsoft letošní účast na Gamescomu započne dokonce o den dříve. Konkrétně epizodou Inside Xbox. Co se týče her, údajně se dočkáme hratelné ukázky očekávaného Minecraft Dungeons. Dalším lákadlem Microsoftu bude taktéž herní ukázka nového módu Horde do Gears of War 5. Na stánku se jistě dočkáme i připravovaného streamovacího zařízení xCloud.

Představí Sony Playstation 5?

Nejvíce spekulací se rodí kolem Sony. Po neúčasti na letošní E3 bude stánek na Gamescomu o to větším lákadlem. A o čem se nejvíce hovoří? Samozřejmě o novém Playstationu. Sony zatím oficiálně nic nepotvrdilo, ale v zákulisí se šušká, že právě v Kolíně by mohlo Sony představit svou novou konzoli, která je už delší dobu ve vývoji. Na potvrzení nebo vyvrácení těchto informací budeme muset počkat ještě několik týdnů.

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

Shrnutí na závěr

Na závěr menší zhrnutí. Gamescom má letos návštěvníkům určitě co nabídnout. Kromě Playstationu 5 se třeba také mluví o novém Nintendo Switch Mini od Nintenda. Nic z toho není oficiálně potvrzeno. Takže uvidíme, zda se kromě her dočkáme i nových konzolí. Co se kokrétně týče her. Těch bude na stáncích k vidění spousta. Kromě již zmíněného Minecraftu nebo Cyberpunku 2077, spekuluje se také například o novém Grand Theft Auto 6. Určitě se dočkáme i nové Zeldy. Na výstavě by jsme měli vidět i Star Wars Jedi: Fallen Order. Zkrátka nezbývá než počkat pár týdnů. Pak budeme mít jasno.

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 + six =