Harry Hole a další lahůdky severské krimi roku 2017

I tento rok se povezeme na vlně temných a mrazivých severských příběhů. Tahle tsunami rozhodně neslábne. Takže i v roce 2017 se můžeme těšit na to příjemné šimrání, které cítíme, když víme, že nám bestiální vrah dýchá za krk.Harry Hole a další lahůdky severské krimi roku 2017

Musím to říct, protože nelze si nechat tuhle novinku jen tak pro sebe. Harry Hole se vrací! Uf, to se mi ulevilo. Ne, vlastně ne. Protože budeme muset vydržet až do května, kdy vyjde nejnovější příběh Jo Nesboa. Ponese název Žízeň a vrátí nás do časů, kdy se Harry Hole po odmlce vrací k osloské policii, aby jí pomohl najít vraha mladých žen. Spojnicí je Tinder- internetová seznamka, kde ženy hledaly lásku a našly krutou smrt. Bohužel Vás zatím nemohu potěšit obálkou, jelikož se ještě připravuje. Ale dá se očekávat, že Kniha Zlín bude pokračovat v designu, kterým dala tvář všem holeovkám.

Čekání nám zkrátí Lars Kepler. Tenhle pseudonym ukrývající manželskou dvojici je zárukou slušné porce krimi v severském hávu tak, jak to mají všichni fanoušci komisaře Joona Linna rádi. Lovec králíků nebude výjimkou. Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých brzy bude víc, spojuje cosi jiného… On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě.

Norská detektivka s charismatickým vyšetřovatelem, který přišel o vše, ale musí se zase postavit na nohy, to je Až mi zítra budeš chybět z pera Heine Bakkeida.
Thorkild Aske byl elitní policejní důstojník na oddělení interních záležitostí, ale pak s ním život zatočil, skončil na dva roky ve vězení, když předtím v jediném okamžiku přišel o milovanou ženu, o dobrou pověst a i o práci. Teď je z basy venku, a zdánlivě ho už v životě nic nečeká, ale zdání občas klame. Až mi zítra budeš chybět
Ti, kdo by ho měli nenávidět, jej požádají o pomoc, a to se jen těžko odmítá. A tak se Thorkild vypraví na odlehlý ostrov Vyjde v únoru 2017.

Vyšetřovatel Fredrik Beier  se probouzí z bezvědomí v nemocnici v Oslu. Léky proti bolesti a alkohol, vysvětlil mu lékař. Pokus o sebevraždu. Ale Fredrik si nic z toho nepamatuje.

Stará vdova zmizela ze svého domu a místo ní tam policisté nacházejí mrtvolu cizího muže, kterého policie prohlásila za mrtvého před více než dvaceti lety. Ve východním Oslu zatím potkani hodují na těle dalšího člověka. Oběti spojuje tragická minulost z doby krátce po pádu Sovětského svazu a neúspěšná vojenská operace. Zapomenutá zbraň se znovu probouzí k životu a dostává se do rukou mstitele, který nemá důvod žít. Román Kalypso můžeme očekávat v červnu 2017.Stockholm delete

V březnu můžeme očekávat i Stockholm DELETE Jense Lapiduse. Vrací se se svou oblíbenou dvojicí, kterou tvoří movitá právnička a propuštěný trestanec. Spleť, do níž se společně noří, prorůstá svými kořeny do různých světů současného Stockholmu, kde se historie píše právě teď a ohrožuje každého, kdo se zaplete. Stockholm Delete navazuje na to nejlepší z thrillerů Snadný prachy Pouze pro VIP a pokračuje ve vyprávění o šíleně vysokých sázkách a o lidech, jejichž životy mohou být z minuty na minutu vymazány.

Čeká nás mnoho zajímavých a napínavých příběhů a máme se tak na co těšit.

Kristina Doubravová

Předchozí článekNahé scény, které jste mohli minout ve filmech z roku 2016
Následující článekSexy nohy Lucie Vondráčková

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

5 − 4 =