KNIHA: H. Rerichová: Jak nás ovlivňuje vlastnění věcí

Helena Rerichová  – Jak nás ovlivňuje vlastnění věcí

Náš svět je zaplněn množstvím předmětů: k některým máme vztah vlastnický, jiné pouze užíváme, aniž bychom je považovali za své. Tušíme však energetické působení, které se za těmito předmět y skrývá? Jaká ukrývají tajemství a jakou mají minulost, jež může ovlivňovat náš současný život?

jak-nas-ovlivnuje-vlastneni

Poselství knížky Heleny Rerichové (na Kukátku také text Karmická setkání) Jak nás ovlivňuje vlastnění věcí je jasné: zbavte se pocitu vlastnictví, neboť jedině tak dosáhnete osvobození ducha. Text se věnuje tématu vlastnictví, zamyšlení nad věcmi (zda mají duši, jak jsou vytvářeny, příčiny jejich opotřebení, život bez věcí v jemnohmotném světě) a konkrétním úvahám nad módou, oblečením, talismany, dárky a zaklínadly.

Dle Rerichové mají věci svoji duši (neboli auru) viditelnou senzitivním lidem, kteří tak spatřují jemnohmotný svět. „Každý předmět na sobě zanechává stopy těch vibrací, které se na něm navrstvily. Tyto vrstvy jsou vrstvy světla i temnoty.“  Některé předměty přinášejí radost, jiné smutek  a neštěstí díky psychické energii, která se na nich hromadí. Pokud potřebujeme ochranu, „nejlepším štítem a obranou jsou čisté myšlenky a pocity“, naše čisté srdce. Rerichová zde připomíná sílu slova a myšlenky,jež je svou podstatou magnetická, a proto dokáže objekt myšlenky také magneticky nabít, čímž vznikají proudy jemné energie (linie magnetické přitažlivosti), které spojují vědomí s tím, k čemu myšlenka směřuje.

KOUKNI SE  Michal Čagánek posílá Boha na dovolenou

Pokud bychom se rádi zbavili některých (ne)přebytečných věcí, bude nám pomocí inspirativní informace z duchovního světa: „Naše duše trpí, jestliže vlastníme příliš mnoho věcí“. A čím dříve si uvědomíme spoutávající moc pocitu vlastnictví, tím na naší cestě lépe. Mysleme na to, že nám nic nepatří,  pokusme si uvědomovat křehkou pomíjivost všeho kolem nás. Užívat a vlastnit věci zcela jistě můžeme, jde pouze o náš nepřipoutaný přístup k pozemskému vlastnictví, kterým se osvobozujeme od iluze, jež by dle autorky byla naším zatěžujícím poutem ve světě nadpozemském.

Jestliže jsme pochopili,  že „vlastnictví v kosmickém chápání je naprostý nesmysl“, a nic již nepovažujeme za své, dosáhli jsme v tomto směru vytouženého osvobození.

Ilona Kafková

RERICHOVÁ, Helena. Jak nás ovlivňuje vlastnění věcí. 1. vyd. Bratislava: Eugenika 2012. 198 s. ISBN 978-80-89115-69-1.

Předchozí článekRozhovor: Režisér, který objevil Christophera Nolana
Následující článekDracula, Crossbones a Hannibal: silná trojka na stanici NBC

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 5 =