George R.R. Martin pochválil pilotní díl prequelu Hry o trůny

Tvůrce Hry o trůny a spisovatel George R. R. Martin viděl hrubý sestřih první epizody seriálu Rok Draka (House of The Dragon) a v rozhovoru na něj pěl jen chválu.

Martin vychválil chystaný prequel seriálu Hra o trůny, který bude mít premiéru na HBO a HBO Max v roce 2022, chválu prostřednictvím příspěvku zveřejněného na jeho Live Journalu.

„Viděl jsem hrubý sestřih první epizody. A moc se mi to líbilo,“ píše Martin. „Je to temné, je to silné, je to hluboké… přesně takovou jsem chtěl mou fantazy vidět.“

Podle Martina odvedli showrunneři Ryan Condal a Miguel Sapochnik úžasnou práci. Pochválil také herecké obsazení, které zahrnuje Emmu D’Arcy, Olivii Cooke, Matta Smithe, Paddyho Considina, Steva Toussainta a Rhyse Ifanse. Podle něj stejně jako u Hry o trůny bude většina diváků znát jen několik herců, ale diváci si je zamilují. Aby jim poté ve svých rolích zlimili srdce. Rod Targaryenů je podle něj ve velmi dobrých rukou.

Rok draka je adaptací příběhu zachyceném v Martinově knize Oheň a krev, která odhaluje původ a historii Targaryenské říše. Seriál se zaměřuje na období, které bylo pro slavný rod dračích jezdců obzvlášť nepřátelské: na Tanec draků a události, které mu předcházely.

Tanec draků byl název, který dali básníci Západozemí krvavé občanské válce Targaryenů, jež vypukla kvůli nástupnictví na Železný trůn stovky let před událostmi Hry o trůny. D’Arcy se představí v roli Rhaenyry Targaryenové, dcery krále Viseryse (Considine) a hlavní aktérky války.

KOUKNI SE  The Winchesters: Lovci duchů mají svůj spin-off seriál

Mezi další významné postavy patří Alicent Hightowerová (Cooke), dcera pobočníka krále, sira Otto Hightowera (Ifans); princ Daemon Targaryen (Smith), Viserysův bratr; a uznávaný a bohatý námořní dobrodruh lord Corlys Velaryon (alias „Mořský had“), který je ženatý s Viserysovou sestřenicí, princeznou Rhaenys (Eve Best), jež jezdí na drakovi.


Martin se v minulosti nestyděl podělit o své názory na to, co se mu na Hře o trůny, která vznikla na základě jeho knih Píseň ledu a ohně, líbilo a nelíbilo. Známý je jeho kritický postoj k vyobrazení Železného trůnu, který se nyní podle traileru na Rok draka zřejmě více podobá jeho popisu v knize.

Máme se tedy v roce 2022 na co těšit.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

10 + two =