Galavant: nejšílenější muzikálová parodie světa

galavant-and-richardMinisérie Galavant, s kterou vyrukovala v lednu televize ABC, prošla v Česku téměř bez povšimnutí a je to velká škoda. Ať už si Galavanta zamilujete nebo vám jeho humor bude naopak vzdálený, tak rozhodně svou originalitou stojí za pozornost. V záplavě podobných seriálů Galavant svou lehkomyslností, drzostí a utahováním si ze všech filmových žánrů vyniká.

Parodie těží z pohádkového hrdinského příběhu s jednoduchou dějovou linkou. Rytíř Galavant ztratí svou milovanou přítelkyni Madalenu, kterou mu unese zlý král Richard, a hrdinný rytíř se ji rozhodne získat zpátky. Jenže narozdíl od podobných pohádkových příběhů je to trochu jinak, Madalena je pěkná mrcha, král Richard nešťastný podpantoflák a udatný Galavant nafoukaný opilec, který nedovede nasednout ani na koně. I přesto se Galavant za doprovodu pletichářské princezny Isabelly vydá na dobrodružnou výpravu za záchranou dámy svého srdce. V hlavní roli se představil herec Joshua Sasse, proradnou Madalenu si zahrála Mallory Jansen a krále geniálně ztvárnil Timothy Omundson. Dále se v seriálu objevil například Vinie Jones, Luke Youngblood nebo Karen David. Scénář Dana Fogelmana zrežíroval Chris Koch.

Celá dobrodružná výprava je prošpikovaná vtípky, dvojsmysly a praštěnými písničkami s trhlou choreografií. Galavant je vlastně série na sebe navazujících skečů, i když v druhé půlce seriálu už trochu ztrácí švih. Dalším mínusem je zjevný nedostatek financí, který se podepsal na výpravě i davu vesničanů, který se dá snadno přepočítat. Herci to ale vyváží sympatickou upřímností, s kterou si ze sebe dělají srandu. Plusem také je, že narozdíl od jiných parodií se seriál vyvaroval nechutnostem a vulgaritám. Ač je Galavant vyloženě praštěná ptákovina, tak si stále drží úrčitou úroveň.

 

Jitka Kubátová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen − three =