Free Guy: Ztřeštěná akční komedie o tom jaké to je, když počítačová postava procitne

Co se stane osobě, která si uvědomí, že je pouze naprogramovaný efekt? Jak se člověk může sžít s faktem, že je uměle vytvořená postava, určená ke hraní a zničení? To vše se dozvíte ve filmu vizionářského Shawna Levyho, který představuje první trailer.

Ryan Reynolds ztvární postavu „Guye“, který přijde na to, že ve skutečnosti je naprogramovaná počítačová postava ve videohře, která se podobá kultovnímu Grand Theft Auto. Následně povstane proti tvůrcům a programátorům hry a rozpoutá herní revoluci. Režíruje vizuální hračička a nápaditý tvůrce Shawn Levy, jenž je zodpovědný za režii a produkci fenomenální série Stranger Things. Režíroval také komerčně úspěšnou rodinnou trilogii komedií Noc v muzeu, stylovou sci-fi Ocelová pěst nebo kultovní komedii Růžový panter. Scénář akční komedie napsal autor rodinných hitů Matt Lieberman (Vánoční kronika, Addamsova rodina, Scoob!) a Zak Penn (Neuvěřitelný Hulk, Ready Player One: Hra začíná). Produkuje sám Ryan Renolds, Shawn Levy a hitmaker Greg Berlanti (Batwoman, Flash, Arrow, Titans).

Oficiální synopse zní následovně: Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. V prostředí, kde neexistují žádná omezení a kde je vše dovoleno musí zachránit svět dřív, než bude zničen.

Bude se jednat o blockbuster ve stylu Deadpoola – nekompromisní a svěže drzá komedie. Trailer je plný speciálních efektů, akčních scén a přestřelek. Kombinace videoherních systémů, technik a možností je hlavním tahákem filmu. Jelikož ve hře je možné všechno, tak film nabízí lákavé atrakce, které nevyniknou nikde lépe než na stříbrném plátně. Tvůrčí přístup vypadá velmi divoce a je zde cítit plno pop-kulturních a videoherních odkazů, kterými je trailer přímo nabitý.

KOUKNI SE  Jeremy Renner viděl své oko tím druhým

Vedle Reynoldse herecký casting ještě doplní Jodie Comer, Joe Keery nebo výrazný režisér Taika Waititi (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo). Film měl mít premiéru už minulé jaro, ale díky koronavirové pandemii se neustále odkládal. Do českých kin vstoupí 12. srpna.

Viktor H.

Předchozí článek5x František Kotleta aneb to nej od krále české fantastiky
Další článekRecenze: Druhá série zombie seriálu Black Summer

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eight − one =