FOOD Incubator – nový projekt s nabídkou, která se neodmítá, aneb ochutnejte svůj vlastní sen

FOTO: Friends Bistro

Každý z nás má své sny. Ne každý z nás nechá svoje sny volně dýchat a spousta lidí je uzamkne do uzavřeného prostoru, kde se postupně udusí a kde po nich zbude jen jakýsi neuskutečněný plán. FOOD Incubator, projekt brněnského Friends Bistra, nabízí klíč k odemknutí všem, kdo se zabývají nebo chtějí zabývat jídlem, a všem, kdo si prozatím netroufli uposlechnout přání svého srdce a drží všechny své vize pevně pod pokličkou tlakového hrnce. V Brně se na základě této myšlenky narodil mladší sourozenec pražského konceptu Chef Parade, který se rozhodl vytvořit pro Brňáky (i Nebrňáky) prostor, kde budou moct všichni amatéři i profesionálové sdílet a předávat svoje znalosti, nápady, představy a především ukázat sobě i ostatním, zda mají jejich sny šanci na přežití.

FOTO: Friends Bistro
FOTO: Friends Bistro

Koncem října 2015 se rozhodla manažerka Friends Bistra uspořádat degustační večer věnovaný vietnamské kuchyni a zažila to, co zažije většina těch, kdo využijí velkolepou nabídku projektu FOOD Incubator – odvahu jí dodala láska k vietnamskému jídlu, dostala k dispozici kuchyni i restauraci, bistro udělalo dobrou propagaci a ona sama zjistila, že vařit pro několik desítek lidí není to stejné jako večeře pro deset kamarádů. Hlavní ideou je „kitchen share“. Každý, kdo rád vaří a chtěl by se vaření věnovat víc, může sestavit své menu a kontaktovat Friends Bistro, které mu poskytne plně vybavenou kuchyni i restauraci, zajistí dostatečnou reklamu a daruje „zpocenou, upatlanou a nenamake-upovanou zkušenost“, která je tím nejzákladnějším kamenem při výstavbě něčeho nového a kterou nikde jinde nedostanete. FOOD Incubator vám k tomu přibalí i cenné rady a odvahu odtrhnout se od tvrzení, že pouhé sny nestačí.

KOUKNI SE  Aromaterapie - síla vůně

Každý pátek se ve Friends Bistru odehrávají větší i menší degustační večery až pro 80 lidí. Ve dveřích jsem se minula s Mexičanem žijícím v Brně, který má zájem představit chutě svojí domoviny, 19. února obsadí Friends Bistro kuchař Robert Janíček se španělským menu a do budoucího programu FOOD Incubatoru se už teď řadí kurzy vietnamské kuchyně nebo kurz pečení s B-Cake. Režii má pod kontrolou bistro, klapku drží a držet budou profesionální kuchaři, gurmáni, nadšenci a třeba i Vy.

FOTO: Friends Bistro
FOTO: Friends Bistro

Jak říká sama majitelka Friends Bistra Bea – spolu s jídlem dáváte na stůl i něco ze sebe a nejde jen o vaření, ale o napojení lidí na to, co vychází z Vašeho kuchařského srdce a díky čemuž se zákazníci budou vždycky vracet zvědaví a odcházet spokojení. Přesně touto cestou, jejímž hlavním mottem je „sdílení“, se ubírají na adrese Pekárenská 12, kde je celému týmu jasné, že nesmí zpomalit. A tak vydávají spoustu energie do spousty plánů, které se brzy splní – pravidelné víkendové brunche začnou 28. února čokoládovou hostinou s heslem omg!, webová stránka FOOD Incubatoru se spustí přibližně v polovině března a nabídne i e-shop, který by měl zprostředkovat prodej a usnadnit prosazení Foodies s domácí výrobou. Nejnovějším dupnutím na pedál je projekt Shared BBQ point BRNO – místo s kompletním servisem a zázemím pro grilovací párty, oslavy, firemní akce a jiné příležitosti, místo, kam si pouze donesete vlastní jídlo, pití a dobrou náladu, místo, kde se staráte jen o to, abyste se Vy i vaši blízcí dobře pobavili. Tato skvělá idea se zřejmě utká s dalšími kreativci na Hithitu, proto bychom jako hrdí Brňané měli bedlivě sledovat a pořádně podpořit další z kamínků mozaiky, která dělá z Brna barevné pohodové město s dobrým jídlem a zábavou.

KOUKNI SE  Staročeský recept na vánoční rybí polévku

Každý z nás má své sny. Friends Bistro má své sny. Sny, co se doplňují a vzájemně podporují. FOOD Incubator skládá dohromady společenství lidí zamilovaných do jídla a do poznávání nových chutí i kultur a zvětšuje tak inkubátor, v němž roste společné nadšení, sebedůvěra a přátelství. Nečekejte a přijďte si do Friends Bistra pro zkoušku z kuchařské dospělosti a dostatek elánu, který můžete odčerpat přímo z rozzářených očí týmu tohoto podniku.

 

Webové stránky: http://www.bistrofriends.cz/

FOOD Incubator: https://www.facebook.com/FOOD-Incubator-1631702350452164/?fref=ts

 

Blanka Datinská

Předchozí článekRecenze: Deadpool je mrakodrap stavěný na neetickém humoru
Následující článekHumr: Budoucnost nepřeje singlům

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × one =