Kniha Fire and Fury se stala bestsellerem omylem

Je to již deset let, co kanadský profesor Randall Hansen vydal svou knihu, ve které se věnuje hrůzám spojeneckého bombardování za druhé světové války. Očima civilních svědků popisuje to, čím si museli projít v druhé polovině celosvětového konfliktu obyvatelé Říše než došlo k  definitivní porážce nacismu. Kniha by možná upadla v zapomnění, kdyby jí  Randall Hansen  nepojmenoval Fire and Fury. Výsledek obrázku pro trump

Aniž by tehdy tušil, a nebyl sám, že by se mohl Donald Trump stát americkým prezidentem.  Už vůbec nepředpokládal, že se proti prezidentovi obrátí jeho vlastní člověk a zdiskredituje ho knihou se stejným názvem. Michael Wolff očividně není fanda historie a ani Donalda Trumpa. Jeho kniha Fire and Fury se stala bestsellerem. To stejné se po deseti letech od vydání podařilo i knize Randalla Hansena.

Představte si to překvapení, když se z Amazonu dozvěděl, že se chystá dotisk, protože kniha je mezi nejprodávanějšími a zájem o ní roste. Zároveň bylo zajímavé  sledovat překvapení čtenářů.

Výsledek obrázku pro fire and fury

Mnozí z nich dočetli až do konce, než jim definitivně došlo, že o Donaldovi Trumpovi v ní nenajdou ani slovo. Na Amazon se následně obraceli s rozhořčením a slovy jako podvod, lež  a reklamní trik. Profesora Hansena zájem těšil, ale zároveň nechtěl věřit, že by lidé byli tak hloupí a knihy si pletli.  Byli ale i tací, kteří si koupili obě knihy pro zajímavost.

KOUKNI SE  Sean Penn točí na Ukrajině dokument o ruské invazi

Naštěstí to většina zákazníků bere s humorem. Profesor Hansen je rád, že se dramaticky zvedl zájem o téma spojeneckého bombardování. Vzkříšení zájmu o jeho knihu tak je jen ku prospěchu věci. Ačkoliv nemáme každý červené tlačítko ve své pracovně a Severní Korea je relativně daleko, mnohým díky Hansenově knize dojde, že válka z pohledu civilního obyvatele není zas taková sranda.

Kristina Doubravová

 

Předchozí článekJak by vypadalo To, kdyby mělo pravdivý trailer?
Následující článekNejočekávanější adventury roku 2018

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + eleven =