Filmy podle knižních předloh

Máte rádi filmy podle knižních předloh? Přináším Vám 5 filmů, které byly v roce 2018 natočené dle knih. Adaptace knih, které stojí za to si přečíst.

1Rudá volavka – Jason Matthews

Rudá volavka: Prošla sadistickým nehumánním výcvikem, aby se stala ruskou špionkou – volavkou. Protlouká se světem tajných služeb, kde jí na každém kroku hrozí odhalení a jistá smrt. Proč? Její matka trpí závažnou nemocí a léčba stojí moc peněz. Život volavky jí zajistí potřebné medikamenty a naději na uzdravení. 

Staňte se svědky souboje vůlí, pronikněte do světa špiónů a nemilosrdných intrik. Poznáte, komu můžete důvěřovat?

Filmovou předlohu stvořil Jason Matthews, veterán CIA. Zkušenosti s kontrarozvědkou dodávají celému dílu dech beroucí autenticitu. Troufnete si na tento strhující příběh?

Název filmu i knihyRudá volavka
Autor knihyJason Matthews (Palác zrady
Režisér: Francis Lawrence (ConstantineJá, legenda)
Žánr
: drama, thriller 
Premiéra: 1. 3. 2018 
Hrají: Jenifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Shoenearts, Jeremy Irons, Mary-Louise Parker, Charlotte Rampling

2Ready Player One – Ernest Cline

Ready player one: Svět se potýká s ekonomickou a energetickou krizí. Obyvatelé planety trpí depresí a raději utíkají do uměle vytvořeného světa jménem OASIS. Tady totiž mohou být tím, kým chtějí. Pracovat, studovat, prožívat své sny nebo navštívit kteroukoliv z tisíců planet – to je přesně ten únik před realitou, který zoufale potřebují.

Když tvůrce hry náhle zemře, zůstane po něm poklad, jehož nálezci by zajistil doživotní bohatství a moc. Má to ale háček. Poklad je důmyslně ukrytý v samotném OASISu a nikdo neví, kde ho hledat. Co je ale jisté, že soupeři se neštítí žádných prostředků, jak ho získat.

KOUKNI SE  Dlouhé prázdninové cestování s dětmi nemusí být martyrium

Režie se ujal světoznámý filmař Steven Spielberg. Natáčení se domlouvalo ještě předtím, než autor Ernest Cline vydal knižní předlohu. V kinech se Ready Player One: Hra začíná málem ocitlo už 15. prosince minulého roku, ale tou dobou ovládala kina další epizoda Star Wars. Tvůrci se proto rozhodli pro premiéru až v roce 2018.

Název filmu: Ready Player One: Hra začíná 
Název knihyReady Player One  
Autor knihyErnest Cline (Armada) 
Režisér: Steven Spielberg (Jurský parkVálka světůMinority Report
Žánr: akční, sci-fi 
Premiéra: 29. 3. 2018 
Hrají: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Vin Diesel, Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Mark Rylance,T.J. Miller, Win Morisaki, Hannah John-Kamen, Simone Kirby, Kae Alexander, Letitia Wright, Lynne Wilmot, Blake Ridder, Laurence Spellman, Lena Waithe, Kit Connor, Ralph Ineson

3Den co den – David Levithan

Den co den: Každý den se probudí jako jiný člověk. Každý den žije život někoho jiného. Ale nikdy se ve stejném těle neocitne vícekrát. Má jen dvě pravidla: 1) vyhni se tomu, aby si někdo všiml, že jsi v jeho těle 2) nepleť se mu do života. Veškeré zásady se ale zhroutí ve chvíli, kdy potká Rhiannon. Najdou v sobě zalíbení a pokouší se navázat vztah. Ale když jste jeden den otylý chlapec, další ráno třeba dívka se sebevražednými sklony a nikdy netušíte v čím těle se probudíte příště, je to nepředstavitelně náročné.

KOUKNI SE  Do světa s Lonely Planet

Den co den je dokonalým poselstvím toho, že pravá láska nesouvisí s naším vzhledem, ale s tím, jací jsme uvnitř.

Režisér Michael Sucsy má za sebou teprve pár filmových počinů. Nicméně už jeho debut z roku 2009 (Grey Gardens) si vysloužil Zlatý glóbus, cenu Emmy i PGA. Můžeme tedy předpokládat, že ani s tímto filmem nešlápne vedle.

Název filmu i knihyDen co den 
Autor knihy: David Levithan (Drž mě pevněWill Grayson, Will Grayson
Režisér: Michael Sucsy (Grey GardensNavždy spolu
Žánr: drama, romantický 
Premiéra: 5. 4. 2018 
Hrají: Justice Smith, Maria Bello, Angourie Rice, Debby Ryan, Colin Ford, Owen Teague, Jacob Batalon, Lucas Jade Zumann, Ian Alexander

4V pasti času – Madeleine L´Engle

Meg Murryová je dcerou světoznámého fyzika. Zdědila po něm nadprůměrnou inteligenci i talent. I přesto se ve škole potýká s běžnými problémy, jako je nízké sebevědomí a neschopnost zapadnout do kolektivu. Ani její bratr na tom není o nic lépe. Záhadné zmizení otce všechno ještě zhoršuje. Pak se ale setkávají se třemi nebeskými bytostmi a jejich život se obrací vzhůru nohama.

Zažijte kouzelné dobrodružství o skládání času a prostoru, o boji mezi dobrem a zlem, které se rozmáhá napříč vesmírem a o překonávání vlastního strachu.

A pozor! Jednu z hlavních rolí přijala Oprah Winfrey, takže se máte na co těšit!

Název filmu i knihyV pasti času 
Autor knihy: Madeleine L’Engle 
Režisérka: Ava DuVernay (Sama v prázdnotě, Selma
Žánr: dobrodružný, rodinný, fantasy 
Premiéra: 12. 4. 2018 
Hrají: Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling, Gugu Mbatha-Raw, Michael Peňa, Storm Reid, Zach Galifianakis, Chris Pine

KOUKNI SE  Českej rap jede

5Probuzení Simona Spiera

Simon v sobě dusí jeho největší tajemství: je gay. Zatím se to neodvážil nikomu říct. Pak ale na internetu potká Bluea, který je stejný jako on. Po několik měsíců si vyměňují e-maily. Jenže citlivé zprávy se dají ukrást a zneužít. Simon se tak stane obětí vydírání. Buď udělá, co se po něm chce, nebo celá škola zjistí, co je vlastně zač. A co hůř? Všichni si přečtou jeho tajné zprávy s Bluem.

Becky Albertalli, která tento příběh stvořila, získala ocenění Wiilliam C. Morris Award a objevila se i v nominacích na Národní cenu za literaturu. O knize se hovoří jako o jedné z nejlepších v žánru Young Adult. Přitom se jedná o autorky prvotinu.

Název filmu: Já, Simon 
Název knihyProbuzení Simone Spiera 
Autor knihyBecky Albertalli (Podělaným navrch
Režisér:Greg Berlanti (Klub zlomených srdcí, Green Lantern
Žánr: drama 
Premiéra: 14. 6. 2018 
Hrají: Nick Robinson, Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, Miles Heizer, Keiynan Lonsdale, Logan Miller, Jennifer Garner, Josh Duhamel, Tony Hale

Simona Irlbeková

Předchozí článekFinální trailer na Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw
Následující článekRecenze: Poutník z Mohameda

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 + 13 =