Filmy podle knižních předloh

Máte rádi filmy podle knižních předloh? Přináším Vám 5 filmů, které byly v roce 2018 natočené dle knih. Adaptace knih, které stojí za to si přečíst.

1Rudá volavka – Jason Matthews

Rudá volavka: Prošla sadistickým nehumánním výcvikem, aby se stala ruskou špionkou – volavkou. Protlouká se světem tajných služeb, kde jí na každém kroku hrozí odhalení a jistá smrt. Proč? Její matka trpí závažnou nemocí a léčba stojí moc peněz. Život volavky jí zajistí potřebné medikamenty a naději na uzdravení. 

Staňte se svědky souboje vůlí, pronikněte do světa špiónů a nemilosrdných intrik. Poznáte, komu můžete důvěřovat?

Filmovou předlohu stvořil Jason Matthews, veterán CIA. Zkušenosti s kontrarozvědkou dodávají celému dílu dech beroucí autenticitu. Troufnete si na tento strhující příběh?

Název filmu i knihyRudá volavka
Autor knihyJason Matthews (Palác zrady
Režisér: Francis Lawrence (ConstantineJá, legenda)
Žánr
: drama, thriller 
Premiéra: 1. 3. 2018 
Hrají: Jenifer Lawrence, Joel Edgerton, Matthias Shoenearts, Jeremy Irons, Mary-Louise Parker, Charlotte Rampling

2Ready Player One – Ernest Cline

Ready player one: Svět se potýká s ekonomickou a energetickou krizí. Obyvatelé planety trpí depresí a raději utíkají do uměle vytvořeného světa jménem OASIS. Tady totiž mohou být tím, kým chtějí. Pracovat, studovat, prožívat své sny nebo navštívit kteroukoliv z tisíců planet – to je přesně ten únik před realitou, který zoufale potřebují.

Když tvůrce hry náhle zemře, zůstane po něm poklad, jehož nálezci by zajistil doživotní bohatství a moc. Má to ale háček. Poklad je důmyslně ukrytý v samotném OASISu a nikdo neví, kde ho hledat. Co je ale jisté, že soupeři se neštítí žádných prostředků, jak ho získat.

KOUKNI SE  Letní čtení pro muže

Režie se ujal světoznámý filmař Steven Spielberg. Natáčení se domlouvalo ještě předtím, než autor Ernest Cline vydal knižní předlohu. V kinech se Ready Player One: Hra začíná málem ocitlo už 15. prosince minulého roku, ale tou dobou ovládala kina další epizoda Star Wars. Tvůrci se proto rozhodli pro premiéru až v roce 2018.

Název filmu: Ready Player One: Hra začíná 
Název knihyReady Player One  
Autor knihyErnest Cline (Armada) 
Režisér: Steven Spielberg (Jurský parkVálka světůMinority Report
Žánr: akční, sci-fi 
Premiéra: 29. 3. 2018 
Hrají: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Vin Diesel, Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Mark Rylance,T.J. Miller, Win Morisaki, Hannah John-Kamen, Simone Kirby, Kae Alexander, Letitia Wright, Lynne Wilmot, Blake Ridder, Laurence Spellman, Lena Waithe, Kit Connor, Ralph Ineson

3Den co den – David Levithan

Den co den: Každý den se probudí jako jiný člověk. Každý den žije život někoho jiného. Ale nikdy se ve stejném těle neocitne vícekrát. Má jen dvě pravidla: 1) vyhni se tomu, aby si někdo všiml, že jsi v jeho těle 2) nepleť se mu do života. Veškeré zásady se ale zhroutí ve chvíli, kdy potká Rhiannon. Najdou v sobě zalíbení a pokouší se navázat vztah. Ale když jste jeden den otylý chlapec, další ráno třeba dívka se sebevražednými sklony a nikdy netušíte v čím těle se probudíte příště, je to nepředstavitelně náročné.

KOUKNI SE  Čerstvě napečené a voňavé knihy

Den co den je dokonalým poselstvím toho, že pravá láska nesouvisí s naším vzhledem, ale s tím, jací jsme uvnitř.

Režisér Michael Sucsy má za sebou teprve pár filmových počinů. Nicméně už jeho debut z roku 2009 (Grey Gardens) si vysloužil Zlatý glóbus, cenu Emmy i PGA. Můžeme tedy předpokládat, že ani s tímto filmem nešlápne vedle.

Název filmu i knihyDen co den 
Autor knihy: David Levithan (Drž mě pevněWill Grayson, Will Grayson
Režisér: Michael Sucsy (Grey GardensNavždy spolu
Žánr: drama, romantický 
Premiéra: 5. 4. 2018 
Hrají: Justice Smith, Maria Bello, Angourie Rice, Debby Ryan, Colin Ford, Owen Teague, Jacob Batalon, Lucas Jade Zumann, Ian Alexander

4V pasti času – Madeleine L´Engle

Meg Murryová je dcerou světoznámého fyzika. Zdědila po něm nadprůměrnou inteligenci i talent. I přesto se ve škole potýká s běžnými problémy, jako je nízké sebevědomí a neschopnost zapadnout do kolektivu. Ani její bratr na tom není o nic lépe. Záhadné zmizení otce všechno ještě zhoršuje. Pak se ale setkávají se třemi nebeskými bytostmi a jejich život se obrací vzhůru nohama.

Zažijte kouzelné dobrodružství o skládání času a prostoru, o boji mezi dobrem a zlem, které se rozmáhá napříč vesmírem a o překonávání vlastního strachu.

A pozor! Jednu z hlavních rolí přijala Oprah Winfrey, takže se máte na co těšit!

Název filmu i knihyV pasti času 
Autor knihy: Madeleine L’Engle 
Režisérka: Ava DuVernay (Sama v prázdnotě, Selma
Žánr: dobrodružný, rodinný, fantasy 
Premiéra: 12. 4. 2018 
Hrají: Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling, Gugu Mbatha-Raw, Michael Peňa, Storm Reid, Zach Galifianakis, Chris Pine

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy za měsíc duben

5Probuzení Simona Spiera

Simon v sobě dusí jeho největší tajemství: je gay. Zatím se to neodvážil nikomu říct. Pak ale na internetu potká Bluea, který je stejný jako on. Po několik měsíců si vyměňují e-maily. Jenže citlivé zprávy se dají ukrást a zneužít. Simon se tak stane obětí vydírání. Buď udělá, co se po něm chce, nebo celá škola zjistí, co je vlastně zač. A co hůř? Všichni si přečtou jeho tajné zprávy s Bluem.

Becky Albertalli, která tento příběh stvořila, získala ocenění Wiilliam C. Morris Award a objevila se i v nominacích na Národní cenu za literaturu. O knize se hovoří jako o jedné z nejlepších v žánru Young Adult. Přitom se jedná o autorky prvotinu.

Název filmu: Já, Simon 
Název knihyProbuzení Simone Spiera 
Autor knihyBecky Albertalli (Podělaným navrch
Režisér:Greg Berlanti (Klub zlomených srdcí, Green Lantern
Žánr: drama 
Premiéra: 14. 6. 2018 
Hrají: Nick Robinson, Katherine Langford, Alexandra Shipp, Jorge Lendeborg, Miles Heizer, Keiynan Lonsdale, Logan Miller, Jennifer Garner, Josh Duhamel, Tony Hale

Simona Irlbeková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

six + 1 =