Filmový Ostravak Ostravski

Právě v těchto dnech se v Ostravě dotáčí film Ostravak Ostravski, jenž vznikl na motivy knižní předlohy Denik Ostravaka. Anonymní a nejznámější ostravský blogger líčil své každodenní zážitky velmi odlehčenou formou, kterou doplnil o ostravský dialekt. Tento blog byl inspirací nejen pro vydání bestselleru, ale i pro divadelní inscenaci Z deniku Ostravaka v Divadle loutek Ostrava. Právě varianty příběhů, ale i konkrétní situace z šesti dílné série knih Denik Ostravaka jsou námětem celého filmu.

Během jednadvaceti natáčecích dní filmový štáb v čele s režisérem Davidem Kočárem natáčel po celé Ostravě. Výjimkou nebyl ani festival Colours of Ostrava, kde měli například dohodnutou spolupráci s členy hudební skupiny Lake Malawi.

Ve filmu si zahraje několik ostravských herců, patří mezi ně Michal Čapka, Filip Čapka, Vladimír Polák nebo Petr Houska. V hlavní roli se nám představí Igor Chmela coby zdejší rodák. Jeho filmovou sestru ztvární Petra Langerová, a jeho rodiči budou Jitka Smutná a Dušan Sitek.

Scénář k filmu byl vytvořen ze šesti knih scénáristou Vladislavem Kučíkem. Hlavní hrdina je řádový horník, který se díky štěstí stal úředníkem. Ten se potýká s nejrůznějšími životními situacemi – svádí ho sekretářka, má problémy při cestě do Prahy na školení nebo se trápí neopětovanou láskou.

Film se měl natáčet již v roce 2014, ale kvůli nedostatku financí a zdravotním potížím producenta Viktora Krištofa bylo vše odloženo. Náklady se nyní odhadují na šestnáct miliónů korun.

KOUKNI SE  Dvě ženy obvinily pana Božského ze Sexu ve městě ze sexuálního zneužití

Prozatímní název je Ostravak Ostravski ve filmu, avšak tvůrci ještě vybírají z několika dalších variant. Premiéra se uskuteční na podzim tohoto roku.

 

Anetta Holaňová

Předchozí článek6 nejkrásnějších hereček seriálu Hra o trůny
Následující článekRecenze: Tma, nejtemnější thriller

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − twelve =