Far Cry 5 a zabíjení fanatických sektářů na 100 způsobů

Vydání očekávané střílečky Far Cry 5 se nezadržitelně blíží, a tak pomalu nastává čas si v klidu sednout a promyslet si, jakým způsobem se vlastně s kultisty, kteří budou ve hře představovat naše úhlavní nepřátele, vypořádáme. Plamenometem? Baseballovou pálkou? Nebo snad medvědem? Kreativitě se meze nekladou!

Rambo nebo tichošlápek

Far Cry 5 nám nabídne pestrý arzenál zbraní. A tím myslím opravdu hodně velký a hodně pestrý arzenál, který bude zahrnovat v podstatě všechno, na co si vzpomenete. Od vrhacích nožů a luků, určených pro plíživé zabijáky, až po raketomety, granátomety a těžké kulomety pro hráče, kteří dávají přednost tomu rozrazit dveře, pronést nějakou drsnou hlášku a rozpoutat krvavý chaos plný explozí.

Nemá smysl zde rozebírat celý arzenál zbraní, protože bychom se asi nedobrali konce. Boj by se ale dal shrnout do tří různých stylů, které můžeme pracovně nazvat třeba Rambo, tichošlápek a velitel. Taktiku „Ramba“ asi netřeba rozebírat – prostě někam vjede, ověšen zbraněmi vysokých kalibrů, a zdevastuje všechno, co mu stojí v cestě. Pro „tichošlápka“ tu pak nejsou jenom luky a vrhací dýky, ale především čtyřnohý psí kamarád Boomer, který dokáže nepozorovaně prozkoumat oblast, do kterého pošlete, a označit všechny zdejší nepřátele. Rovněž přijdou vhod drobné chvilky, kdy nám jde hra naproti, třeba když budou mít sektáři na některé ze svých základen v kleci zuřivého medvěda. A hádejte, co se stane, když do klece střelíte? Přesně tak, medvěd vyběhne a řady našich protivníků výrazně zredukuje. A velitel? Nu, ten se spolehne především na služby najímatelných NPC, najde si nějaké příhodné vyvýšené hnízdečko a pak už jen zadává příkazy, kdo má koho odstřelit nebo kam má hodit bombu. Styly samozřejmě lze kombinovat, proč se omezovat jen na jeden?

KOUKNI SE  Assassin's Creed Mirage: Ukázky ze hry (walkthrough)

Další video, tentokrát gameplay přímo s vývojáři, ostatně ukazuje, jak svobodnou hrou Far Cry 5 bude. I tady samozřejmě – stejně jako v jiných dílech série – najdeme rozsáhlý otevřený svět, takže pokud budeme chtít dobýt nějaké nepřátelské stanoviště, můžeme to udělat z jakého směru budeme chtít a jakýmkoliv způsobem. Nejde ale jen o boj. Najdeme tu i velké množství nejrůznějších dopravních prostředků. Od čtyřkolek a klasických amerických „trucků“ až po helikoptéry, letadla nebo traktory.

Sedm statečných

U najímání postav ve hře se ještě zdržíme. Půjde totiž o důležitou vlastnost hry. Zdejší NPC nemají být pouhými kulisami, anonymními panáky, kteří nám pomohou v boji, nebo jen zadají quest. V každém jednotlivém případě má jít o „živé“ lidi s vlastním životem i důvody, proč se rozhodli bojovat proti teroru kultu Eden’s Gate. Ubisoft se snaží vytvořit uvěřitelné charaktery, které nám uvíznou v paměti déle než na jedno dohrání.

Třeba taková Jess Black. Žádný zálesák ještě nevypadal tak půvabně. Za vzhledem křehké dívky se ovšem skrývá nemilosrdný zabiják. Jess je nejen schopna skvělých výkonů při plížení a střílení z luku na velkou vzdálenost, je schopna zapadnout i do místní fauny a sebedivočejší medvěd na ni nezaútočí. Divokého rednecka Hurka Drubmana juniora si naopak všimne každý na hodně velkou vzdálenost. Zhruba na vzdálenost, na jakou jsou slyšet výbuchy všeho možného. Jeho oblíbenou hračkou je totiž rychlopalný raketomet.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Ubisoft prozatím představil sedmičku takových postav a jejich krátké představení najdete v přiloženém videu. Jak můžete vidět, nejedná se jen o pozemní podporu. Nick Rye poskytne zbraněmi ověšené letadlo mrštné jako liška a Adelaide Drubman přijde vhod, když budeme potřebovat vrtulník. A to nemluvě o tom, že ve Far Cry 5 si budeme kdykoliv zavolat na pomoc živého hráče a hrát s ním kooperativně.

Far Cry 5 vyjde 27. března na PC, PS4 a Xbox One. Nezapomeňte si přečíst naše první dojmy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 + seven =