Knižní nej: Fantasy knihy, které byste si neměli nechat ujít

V současné době vychází obrovská spousta knih, ale pokud jste milovníci fantasy literatury, rozhodně byste si některé z nich neměli nechat ujít či je opomínat. Proto tu pro vás dnes mám pět sérií, ke kterým byste určitě měli přičichnout. Třeba vám zrovna tyhle padnou do oka stejně tak, jako mně.

Havraní kruhy – Siri Pettersen

Pokud máte chuť na trošku obsáhlejší fantasy knihu ze severského prostředí, bude Ódinovo dítě skvělá volba. Originálně pojatý příběh se spoustou nečekaných zvratů vás vtáhne do nelehkého života patnáctiletého děvčete, které bojuje o svůj život a vy budete napjatě čekat, jak to všechno dopadne.Tato fantasy trilogie je již celá vydána v českém jazyce pod taktovkou nakladatelství Host. A o čem že kniha je? Hirky se už od mládí lidé straní, a to z jednoho prostého důvodu. Chybí ji to, co všichni ostatní mají – ocas. Jako malé ho prý ukousl vlk, což dokazují i jizvy, které má na zádech. Ale co když to všechno byla lež vymyšlená jejím otcem?V den svých patnáctých narozenin se Hirka dozvídá pravdu. Není tím, za koho se celou dobu považovala, je Ódinovým dítětem, zrůdou, plísní.Pokud by se její tajemství někdo dozvěděl, šlo by jí o život. Ale co když existuje někdo, kdo její tajemství zná a má s Hirkou svoje vlastní plány?

KOUKNI SE  Top 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout


Dvůr trnů a růží – Sarah J. Maas

Jeden z úspěšných retellingů Krásky a zvířete od slavné autorky Skleněného trůnu.Dvůr trnů a růží si rozhodně své fanoušky najde. Pravděpodobně víc uspěje u fanoušků romantiky, než těch, co zbožňují pořádnou akci, ale ve výsledku se jedná o čtivý a podařený re-telling, který nadchne nejednoho z čtenářů.V češtině jsou dostupné zatím pouze první dva díly série.  A o čem že kniha je?

Devatenáctiletá Feyre musí živit celou rodinu. Naučila se lovit, aby nezemřela hlady. A právě jeden takový lov obrátí Feyřin život na ruby. V lese zabila podivného vlka a strašlivé zvíře ho přijde pomstít. Před Feyre tak vyvstává možnost volby, to zvíře ji může roztrhat na kousky , nebo se nechá odvést do jiného světa. Hlavní hrdinka si vybere odchod z domova a tím započne její dobrodružství ve světě nesmrtelných bytostí…


Měsíční koniky – Marissa Meyer

Další z veleúspěšných retellingů.Cinder je jedna z mála knih, kterou bych mohla doporučit opravdu každému, jelikož každý si tam najde to své, co ho uchvátí. Pokud jste ještě neměli tu čest se s Měsíčními kronikami setkat, tak právě teď nastala ta ideální chvíle, jelikož už je celá série komplet v českém jazyce. A o čem kniha je? 

Šestnáctiletá Cinder žije v Novém Pekingu se svojí macechou a dvěma nevlastními sestrami. Jako by toho neměla málo, tak se jí ještě navíc všichni štítí, jelikož je hříčkou techniky – kyborg. Ale díky tomu se stala nejlepší mechaničkou ve městě, což k ní zavede velmi významného hosta – samotného prince, který jí svěří do opravy svého androida.A v tu chvíli se spustí řetězec událostí a Cinder se zamotá do velkého dobrodružství.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce září


Kronika Netesaného trůnu – Brian Staveley

Dokonalá obálka, dokonalý příběh, co víc si přát? Pokud máte rádi akční příběh plný nejrůznějších intrik a tajemství, rozhodně si přečtěte Císařovy čepele, protože určitě budete stejně nadšení, jako jsem byla já.Brzy v češtině vyjde závěrečný díl.  O čem kniha je? 

Tři sourozenci, každý s jiným posláním. To vše se ale změní ve chvíli, kdy je zavražděn císař a na svět vyjde pravda v podobě spiknutí proti císařské rodině. Nicnetušící následník trůnu Kaden žije v mnišské vesnici, kde se učí pokoře. Jeho bratr Valyn se cvičí na jednoho z nejnebezpečnějších vojáků a jejich sestra čelí tomu všemu sama v císařském paláci, kde ženy nejsou příliš respektovány.Podaří se jim spiknutí odhalit včas, než bude další člen císařské rodiny zavražděn?


Jiskra v popelu – Sabaa Tahir 

Na jedné straně je ustrašená dívka bojující za zbytek své rodiny, která nemá jinou možnost, než věřit cizím lidem a plnit pro ně úkol. Na straně druhé je voják, vycvičený k nelítostnému zabíjení a poslušnosti, který je znechucený tím, čím by se měl stát. Dva naprosto odlišné životy, a přesto je cesta osudu svede dohromady. Otázkou však zůstává, zda se stanou spojenci, či zůstanou nepřáteli.Jeden z nejlepších příběhů, co jsem zatím četla, rozhodně doporučuji.Prozatím jsou v češtině dostupné dva díly.

O čem kniha je?

Laia patří mezi Učence, kteří se musí podrobit nadvládě Impéria. Její rodině se daří celkem dobře, až do chvíle, kdy je na jejich domov udělaná razie a Laie se v jeden okamžik zhroutí svět. Jediní přeživší jsou ona a její bratr, který je zatčen za velezradu. Laia je pro záchranu bratra rozhodnutá udělat vše, a tak ji cesta zavede až na akademii, kde se cvičí Masky.

KOUKNI SE  Rider Waite Tarot: Klasika znovu na pultech!

Elias je nejlepším vojákem na akademii a je předurčen k tomu stát se Maskou. Jemu se ale takový osud nelíbí a ze všeho nejradši by dezertoval. Než se mu to ale podaří, dostane příkaz zúčastnit se Zkoušek, ve kterých buď zvítězí a stane se novým císařem Impéria nebo prohraje a zemře. Když se ale Elias seznámí s Laiou, oba zjistí, že jejich osud je propojený víc, než by si mysleli.

Eliška Richterová

 

Úvodní foto: Pixabay.com

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

18 − 6 =