Fantastické věci, o které si příště napsat Ježíškovi

Vánoce i Nový rok jsou za námi. Všichni rekapitulujeme zážitky a užíváme si poslední dozvuky sváteční atmosféry. Každého knihomola určitě potěšila vánoční nadílka nových příběhů. Knihy jsou nejlepší dárek. Ve svém srdci však určitě tajně toužíte i po dalších fantastických věcech. Nechte se inspirovat a pojďme si představit fantastické věci, o které si příště napsat Ježíškovi. Doručení pod stromeček je značně nejisté, to nám ovšem vůbec nebrání o nich snít.

 

1. Neviditelný plášť

 Harry Potter ho kdysi dostal k prvním Vánocům v Bradavicích se vzkazem: „Mohl by se hodit“. Milovníci slavného brýlatého čaroděje určitě již vědí, o čem je řeč. Přece o neviditelném plášti, který vás dokonale skryje před zraky všech. Nikdy se neponičí a zajistí vám dokonalé neviditelné soukromí. Budete tak neviditelní, že skrz vás možná omylem projde i duch. Můžete se všude proplížit a odhalit všechna tajemství. Navíc vás přehlédne i samotná Smrt, která plášť stvořila ze svého roucha. Na chvíli uniknout lidským očím. Nezní to skvěle? Nehodil by se občas každému z nás? Určitě ano, takže pro příští rok ho nezapomeňte přidat na svůj seznam přání pod stromeček. Jen není jisté, že ho pod ním skutečně najdete. Neviditelný plášť je přece neviditelný, takže možná budete mezi kupou dárků hledat marně.

 

2. Obraceč času

Další šikovná hračka ze světa kouzelníků. Zatoužili jste někdy po tom, aby měl den více hodin? Abyste vše stihli a měli i více času na sebe nebo na čtení? Pokud je vaše odpověď ano, nutně potřebujete obraceč času. Stačí jedna otočka a olala, den má o hodinu navíc. Obraceč času však poskytuje pouze ministerstvo kouzel na zvláštní žádost. Místo Ježíškovi tak raději pošlete sovu přímo na odbor záhad a pěkně je poproste o jednu tuhle kouzelnou věcičku. Všichni šťastlivci, jejichž žádosti ministerstvo vyhoví, nezapomeňte se za rok pochlubit.

KOUKNI SE  Radleigh Valentine, Dan Craig: Tarot Andělské moudrosti

 

3. Skříň do Narnie

Je spousta dveří, ale pouze málo z nich vede do jiného světa. A jen jedna skříň na světě vás přenese do země zázraků a kouzel – do Narnie! Který z nás knihomolů někdy nesnil o tom, že by se podíval do Středozemě, Narnie nebo Západozemí? Nebo na jakékoliv kouzelné místo, které známe pouze z knih. Jak se dostat do tolkienovské Středozemě zatím není známo.  Západozemí není v současnosti moc bezpečné, protože tam vrcholí Hra o trůny. Proto doporučuji výlet do Narnie, země zahalené sněhem a plné trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí. Na svůj vánoční seznam si tak připište kouzelnou skříň do Narnie. Jelikož se takové skříně nevyrábějí jako na běžícím páse, napište si raději i o knihy. I ty vás zvládnou na chvíli přenést do Narnie.

 

4. Zavazadlo

Dali jste si novoroční předsevzetí, že budete letos více cestovat? Pak se vám bude velmi hodit Zavazadlo, jaké bylo ve slavné Zeměploše. Takové Zavazadlo na nožičkách vás všude následuje. Konec rozbitým kolečkům nebo únavnému tahání těžkých kufrů. Zavazadlo je chytré, všude si vás najde a běhá za vámi jako věrný pejsek. S ním se to bude cestovat jedna báseň. Jen pozor, má i zuby!

 

5. Drak

Píšete si každý rok o pejska nebo kočičku a stále nic? Zkuste trochu přitvrdit a přejte si draka. Draci se sice nerozdávají každému, ale je pár vyvolených, kteří svého ohnivého parťáka mají. Například Eragon z Odkazu dračích jezdců a taková Daenerys Targayen má dokonce tři. Možná, že když pěkně poprosíte a budete se malému dráčeti líbit, najdete ho pod stromečkem. V takovém případě vás ovšem čeká spousta práce, protože takový drak je dost neskladný. Sousedi nebudou nadšení řevem, plameny ani přerostlou dračí potvorou na zahrádce. Drak je sice jedinečný parťák, ale možná bych nakonec raději zůstala u těch pejsků a kočiček. Nebudu ovšem odrazovat nadšené drakology, zkuste své štěstí a uvidíte.

KOUKNI SE  Největší rozdíly mezi knihami a filmy o Harrym Potterovi

6. Anaklusmos

Pero, které se jako mávnutím kouzelného proutku promění v meč? No jistě, to musíte mít. Percy Jakcson osobně vám určitě rád potvrdí, že taková utajená zbraň v kapse se opravdu hodí. Může vám zachránit krk v boji i na úřadě, kde nemají tužky. Ostatně podobných vychytávek má Percy mnohem více, třeba létající kecky. Na e-bay je zatím nekoupíte. Obávám se, že by se tedy sháněli dost těžko, ale ve světě, kde se na vrcholu Empire State Building nachází Olymp, není nic nemožné!

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

fifteen − 11 =