Fantastická zvířata a kde je najít: Pottermánie pokračuje!

Když před 5 lety vyšla druhá část zfilmovaného Harry Pottera a relikvií smrti, považoval se příběh a potažmo jakékoliv rozvíjení kouzelnického světa za ukončené. Sama Rowlingová nejprve pokračování vyloučila a za Harry Potterem udělala tlustou čáru. Dále se věnovala beletrii pro dospělé, kterou začala psát pod pseudonymem Robert Gelbrait. Jménem, které si vybrala, aby k novým knihám nebylo nahlíženo v kontextu s její předchozí tvorbou.

I přes prvotní velmi odmítavé reakce na otázky, zda se dočkáme dalšího pokračování knih o mladém čaroději, se však Rowlingová k tomuto tématu brzy vrátila. Kromě spolupráce na projektu Pottermore.com, napsala trilogii, jež má představovat knihy, které se vyskytly v samotném příběhu, konkrétně povídkovou knihu Bajky Barda Beedleho a dvě fiktivní kouzelnické učebnice, Famfrpál v průběhu věků a Fantastická zvířata a kde je najít. Právě poslední jmenovaná kniha se brzy dočká filmového zpracování.

fantastic-beasts-and-where-to-find-them-eddie-redmayne

 

Příběh se bude odehrávat ve dvacátých letech, tedy zhruba 70 let před slavným příběhem o Harry Potterovi.  Jeho hlavním hrdinou bude Mlok Scamander, odborník na kouzelnická zvířata, jenž píše učebnici zabývající se právě bytostmi z čarodějnického světa.  Při návštěvě New Yorku mu však zkoumaná zvířata utečou z jeho kufříku a začnou v americkém velkoměstě páchat obrovské škody.

Režírování filmu se ujal David Yates, režisér odpovědný za poslední čtyři díly Harry Potterovské série. V roli kouzelníka a zoologa Mloka Scamandera se představí 33letý, mimo jiné držitel Oscara za hlavní roli Stephena Hawkinga v loňském snímku Teorie všeho. V dalších rolích se pak objeví herci jako Colin Farell nebo Katherine Waterston. Na filmu se navíc v roli scénaristky podílela i sama J. K. Rowlingová.

KOUKNI SE  Trailer: Smrtelné zlo: Probuzení

15. prosince se na internetu objevil první trailer. Necelé dvě minuty videa nám umožňují nahlédnout do kouzelnického New Yorku na začátku 20. století, kdy hlavní postava přijíždí do města. Následuje ale i skoro apokalyptický obraz této metropole po neštěstí, které Scamanderova zvířata způsobí. V atmosférickém traileru se objevují magické formule, kouzelnické hůlky a další reálie, které známe z předchozích příběhů. Je vidět, že tvůrci z potenciálu obrovského počtu příznivců knih o Harry Potterovi výrazně čerpají a dávají jejich jim najevo, že film je pro ně povinností. Zda tento důraz na návaznost novému filmu prospěje, nebo spíše uškodí, se dá jen těžko odhadovat. Jisté je jen to, že se jedná o velmi očekávanou adaptaci, na kterou se do kin chystá nemálo diváků.

V kinech se britsko-americký snímek objeví v listopadu příštího roku a tvůrci už nyní slibují, že by se mělo jednat o první díl plánované trilogie.

Předchozí článekRECENZE: McEwan vzkazuje – Myslete na děti
Následující článekRecenze: Zbrusu nový zákon – Bůh existuje a je tyran

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

10 − six =