První reakce: Druhá série Mandaloriana se méně podobá Star Wars

Na Disney+ začala druhá série Mandaloriana a my už známe první ohlasy diváků a kritiků. Lovec odměn Mando a Baby Yoda jsou zpět a Mando je odhodlán najít další Mandaloriany. Druhá série slibuje divákům hodně napínavých soubojů, monster, sci-fi vychytávek a postav, které se objevily jen v novele Návratu Jediho. Stejně jako za první sérií, i za tou druhou stojí hlavně Jon Favreau a Peyton Reed, režisér Ant-Mana.

To, co se Mandalorianovi daří i v druhé sérii je doručit divákům zajímavé a napínavé akční scény v nebezpečném sci-fi světě, který je možné brát jako metaforu pro rodičovství. Nenajdete zde žádné zbytečné filosofování, sentimentální oplakávání zemřelých postav nebo dlouhé okecávání, jde se rovnou na věc, ale přesto se dočkáte zajímavého vývoje postav a dobrého děje. Druhá série se podle recenzentů ještě více vzdálila od Star Wars vesmíru a nesnaží se podobat známé sci-fi sáze a místo toho si Mandalorian dělá, co chce, a co funguje. Mandalorian v druhé sérii působí hodně jako vesmírný western – plný hospodských rvaček, drsných hlavních hrdinů a napínavých soubojů, které předchází zírání z očí do očí. Pokud čekáte, že se na začátku druhé série dozvíte odpovědi na vaše otázky z napívaného konce té první, tak musíte být trpěliví. Mandalorian spíše spoléhá na staré osvědčené postupy, kdy monstrum zabije hromadu nevinných lidí, Mando to jde vyřešit a nic překvapivého se nestane. Ale přesto to Mandalorian dělá se spoustou humoru, skvělé akce, elegance a z Manda dělá nejvíce cool tátu ve vesmíru. A odpovědi na větší otázky dává Mandalorian pomalu a postupně.

KOUKNI SE  IFFKV 2023: česká stopa na festivalu v Karlových Varech

Zkrátka Mandalorian se ze začátku druhé série nesnaží vyvolávat velká očekávání, ale chce hlavně bavit a držet se při zemi a nebýt příliš nostalgický, co se týče spojení se Star Wars. Většina recenzentů se shoduje na tom, že Mandalorian je stále zdaleka tím největším důvodem, proč si pořídit Disney+.

Pavel Melotík

Zdroje: https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2020/oct/30/the-mandalorian-season-two-review-tv-coolest-dad-star-wars-baby-yoda

https://www.theverge.com/21542557/the-mandalorian-season-2-premiere-review-disney-plus

https://www.cnet.com/news/the-mandalorian-season-2-review-killer-action-a-major-star-wars-tease/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × one =