KNIHA: Doreen Virtue: V zajetí jídla

Některé potraviny svým chemickým složením, vůní, chutí či konzistencí umí měnit naši náladu. Po nich naše tělo a duše instinktivně baží ve chvílích, kdy jsme ve stresu, napjatí nebo v emočně špatné situaci.

Naučte se milovat

Je fajn, že tu autorka nabízí univerzální řešení. Naučit se mít rád. Jakési meditační cvičení, kterým si simulujeme v oblasti žaludku pocit tepla a zamilování, je potom cestou nejen k vyrovnanosti, ale také ke srovnání případné nadváhy. Není to však jediný recept. Doreen Virtue ze své psychologické praxe čerpá své poznatky a radí náhražky za tyto potraviny, potraviny zdravější, jež mají podobný účinek, nedostatek mazlení třeba domácím zvířátkem nebo plyšákem. Vše jsou to metody první pomoci, protože hlavním léčebný prostředkem je – odstranit ony stresové faktory, které u nás vyvolávají záchvaty přejídání.

Obrovská škála potravin a obdivuhodné diagnózy

Kdy si naše tělo naordinuje karamel? Kdy chleba, kdy čokoládu a kdy kávu nebo pizzu? Tyto poznatky patří k tomu, nad čím jsem strávila několik fascinovaných chvil. Pokud jsem se vrátila k některým svým „baženým“ chvilkám, sedělo to.  Všechno. Závěrečný seznam potravin je sice podle amerického vzoru, takže cookies tady nebudou tak oblíbené jako třeba esíčka nebo máslové sušenky, ale… po přečtení knihy velmi rychle pochopíte základ a budete schopni identifikovat svůj problém v duši ihned poté, co rozeznáte  bažení, čili emocionální hlad od obyčejného, zdravého, hladu fyzického.

KOUKNI SE  Meg Masonov: trýzeň a touha

Pro mě je toto jedna z nejlepších a neprospěšnějších knih vůbec. Našla jsem v ní uzardění nad svým chováním, údiv nad jeho rozšifrováním a také radu. Ovšem, cesta k léčbě je velmi dlouhá a těžká, to tady autorka nezastírá. Přesto to za pokus stojí. Zbaví vás to zbytečných kil bolesti.

Doreen Virtue

Vystudovala několik neakreditovaných vysokých škol psychologického a sociálního zaměření, titul Ph. D., který používá je výsledkem těchto studií. Není však již od roku 1993 členkou americké asociace psychologů a licenci má pozastavenou. Přesto pracuje dál a některé její knihy, které tedy nejsou až tolik zaměřeny na andělskou terapii, mohou být velmi cennou studnicí informací i pro konvenční psychology. Její zkušenosti a intuice jsou obrovské a mezi oblíbené bestsellery patří knihy související s naším emocionálním přejídáním, uždibováním a nutkavými vlčími hlady jakožto „špunty“ na emocionální stres, zlobu, nespokojenost a únavu. Byli jimi knihy Zbavte se svých kil bolesti a nyní nově – V zajetí jídla.

Vydalo nakladatelství Synergiee Publishing, SE, 2012, www.synergiepublishing.com

 

Renata Petříčková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

4 × 3 =