DLC pro Far Cry 5 se nebojí být neobvyklá – vezmou nás na Mars i za zombie

Střílečka Far Cry 5 na první pohled nevypadá kdovíjak neobvykle. Náboženští fanatici coby úhlavní nepřátelé, zasazení do americké Montany a příběh o tom, jak si obyčejní lidé nenechají líbit teror. Nic nezvyklého. S příchodem trojice DLC se ovšem tohle všechno radikálně změní. Výlet do Vietnamu ještě bude v mezích zdravého rozumu, jenže v dalších DLC se podíváme i na Mars, kde si to rozdáme s broukovitými vetřelci, a také do městečka, jehož ulicemi se procházejí mrtví. Pojďme se podívat, jaký dodatečný obsah na nás čeká po vydání samotné hry.

Vietnam, Mars a zombie apokalypsa

Začněme u trojice DLC, která je nepochybně nejvýznamnější částí Season Passu Far Cry 5. V prvním z nich, nazvaném Hours of Darkness, se vydáme do pekla války ve Vietnamu, přímo do té největší bitevní vřavy. Prioritou bude samozřejmě zabíjení vojáků Vietkongu, ale nesmíme zapomenout ani na záchranu početných válečných zajatců. A ano, samozřejmě si k tomu budeme moci vzít do ruky těžký kulomet a prodírat se džunglí jako Rambo.

Druhé DLC jménem Lost on Mars nás zavede – nu, kam jinam než na Mars. Ten tu rozhodně nebude příjemným místem vhodným ke kolonizaci. Nečekejte žádné útulné futuristické kolonie plné usměvavých kolonistů. Místo toho se musíme připravit na hordy krvelačných vesmírných vetřelců broukovité tělesné konstituce. Jak je to ve hrách obvyklé, my jediní budeme moci zabránit invazi těchto příšer na naši milovanou matičku Zemi. Tedy my a arzenál pokročilých zbraní.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

V pořadí třetí rozšíření s názvem Dead Living Zombies nás pak pošle mezi zástupy živoucích mrtvol se svítícíma očima, bažících po obsahu našich lebek. Nic komplexního to ovšem nebude, v podstatě půjde o obyčejný herní mód Horde. Tedy mód, ve kterém proti nám (a ještě jednomu hráči, protože to bude kooperativní mód) bude hra posílat stále početnější zástupy mrtvých. To brzy omrzí, proto si to budeme moci užít v 7 různých scénářích.

Trocha kreativity a nostalgie

Další součástí hry bude i speciální mód Arcade. Ten bude pro všechny majitele základní hry zdarma a nabídne obsáhlý editor vlastních map s možností je sdílet s herní komunitou. A co je na tom nejlepší? Editor nebude obsahovat jenom předměty ze hry Far Cry 5, ale i z celé řady jiných her od studia Ubisoft. Konkrétně z Far Cry 3, Far Cry 4, Far Cry Primal, Far Cry 5, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Assassin’s Creed Unity a Watch Dogs. Dohromady to bude okolo 9 000 předmětů, které půjde i zkombinovat.

Je asi zbytečné pochybovat o tom, že komunita záhy začne vytvářet naprosté šílenosti, když jim k tomu Ubisoft dá ideální nástroj. Což je moc dobře. Editor samozřejmě nebude jen nějaký zbytečný doplněk, všechny v něm navržené mapy bude možné využívat v kooperativních hrách či v zápasech hráčů proti hráčům. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva pro nostalgické hráče na konzolích PS4 a X Box One. Far Cry 3 bývá poměrně často označován za nejlepší díl série. Exotické zasazení v kombinaci s charismatickým záporákem Vassem udělalo své a hra si stále udržuje mnoho fanoušků. Ubisoft se proto rozhodl vydat Far Cry 3 Classic Edition, tedy verzi hry pro konzole nové generace.

KOUKNI SE  V lednu vyjde The Last of Us Part II Remastered, na co se mohou hráči těšit?

Far Cry 5 vyjde 27. března na PC, PS4 a Xbox One.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

17 − ten =