Diety, které chutnají

 

Dodržování dietních pravidel, pro nás často není tak jednoduché, jak bychom si přáli. Ale existují i takové diety, které je radost podstoupit. Pojďme se na ně podívat.

 

3

Čokoládová dieta 

Čokoláda… to je nejlepší věc, jakou lidstvo vůbec vymyslelo. Každý, nebo téměř každý miluje tuto pochoutku a to v jakémkoliv množství. Často si však myslíme, že se po čokoládě tloustne. Ano, tloustne. Pokud ji jíme v nekontrolovatelném množství. Ale může nám pomoci i s hubnutím a jako bonus dostaneme i velký krok k našemu zdraví. Jak je to možné? Čokoláda s vysokým obsahem kakaa obsahuje i velké množství antioxidantů.

Čokoládová dieta patří mezi mono diety. To znamená, že jíte převážně jen jednu potravinu. V našem případě se jedná o čokoládu. Ale ne o jakoukoliv čokoládu. Zapomeňte na příměsi, jako jsou oříšky, marcipán, lentilky, karamel a jiné. V této dietě je potřeba konzumovat čokoládu s vysokým obsahem kakaa.

Pokud máte tuto potravinu připravenou, pojďme se podívat jak efektivně čokoládovou dietu využít. Když se rozhodnete ponořit se do sladkého života, musíte se rozloučit s takzvanými „zakázanými“ potravinami. Mezi ně patří: červené maso, mléčné produkty, sladkosti a jídla připravované smažením. Je doporučováno dietu spojit s dietou redukční. Přitom si každý den můžete dopřát 30g kvalitní čokolády rozdělenou na tři dílky.

Jako u každé diety i u této existuje i drastická varianta, která říká: „Jezte jenom čokoládu a nic jiného.“ Pokud jíme jenom to, tělo začne spotřebovávat uložené tuky. Odborníci však nedoporučují dodržovat tuto „šílenou“ dietu déle než týden. Já ji nedoporučuji vůbec. Vystavujete se totiž jojo efektu a ten nemá nikdo rád.

KOUKNI SE  Trpíme pro štíhlou linii

 

2

Medová dieta

Tato zlatavá, sladká a táhnoucí se mňamka nám také může dopomoci k redukci váhy, ale zároveň podporuje naše zdraví. Podstatou medové diety je každé ráno vypít na lačno sklenici vody, kde je rozpuštěná lžička kvalitního medu s přídavkem mleté skořice. Raní koktejl nám pomůže nastartovat metabolizmus a díky skořici i rozpohybujeme trávení.

Tento lahodný nápoj, byste měli pít místo minerálky. Přes den nahraďte skořici kapkou citronu. Díky této kombinaci se váš organizmus bude detoxikovat. Největším pravidlem je, abyste měli med vždy při sobě. Je vhodné sníst lžičku medu po každém jídle. Díky tomu bude vaše trávení v plném režimu a vaše tělo bude spalovat a neukládat zbytečné zásoby.

Ale nic by se nemělo přehánět. Takže si nesmíte myslet, že čím víc medu do sebe dostanete, tím budete štíhlejší. Všeho s mírou. Opět není dobré mít jednostrannou stravu a dokonce se může stát, že s přemírou medu si jej jednoduše zošklivíte. A to by nebylo tak skvělé, když je tento přírodní produkt tak zdraví.

 

1

Melounová dieta 

V parním letním horku neexistuje nic, co by nás více osvěžilo, než právě meloun. A protože nás za chvíli čeká sluncem naplněné léto, je skvělé si představit Melounovou dietu. Meloun je tvořený výhradně z vody, a proto nás dokáže skvěle zasytit. Mimo to obsahuje i řadu minerálů a vitamínů jako jsou A, B, C. Z minerálů nám může meloun nabídnout železo, hořčík, vápník nebo draslík. Další skvělou zprávou je, to že meloun obsahuje sacharidy, ty nám po celou dobu diety budou dodávat energii.

KOUKNI SE  Co to je permakultura a jak na ni?

A o jaký meloun se vlastně jedná? Odpovědí je, že si můžete dopřát různé druhy melounů nebo je kombinovat. I přesto že jiné druhy nemají takový podíl vody, jako třeba melou vodní, ničemu to nevadí. Jiné druhy obsahují hodně vitamínu a minerálů, které k redukční dietě zaručeně potřebujeme. Tato jednoduchá dieta přispívá i k detoxikaci organizmu, pročištění krve a lymfy.

I díky melounu objevíte spoustu chutných receptů, kterým obohatíte svou kuchařku a „konečně“ budete vědět, co vařit. Tato potravina je skvělá jako osvěžující smoothie, nebo kombinací s mozzarelou, těstovinami, rýží nebo třeba se šunkou.

 

Účelem všech zmíněných diet není jen úbytek váhy, ale také podpora zdraví. Tak hurá do toho. Všechny tyto „magické“ suroviny jsou celoročně k mání. Proč se do těchto lahodných diet nepustit … třeba právě teď?

Ivana Gašparíková

 

Předchozí článekRecenze: Poustevník – mrazivá severská krimi
Následující článekČerný bez – pokladnice zdraví i chutí

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 + nineteen =