Recenze: Debbie Ford: Temná stránka hledačů světla

Temná stránka hledačů světla
Debbie Ford

Každý z nás, kdo se pouští na cestu seberozvoje, přirozeně touží být lepším člověkem. S vizí duchovní dokonalosti sami sebe často považujeme za méně hodnotné. Chytáme se tak do pasti iluze duchovního rozvoje a v zápalu boje o dosažení větší duchovnosti potlačujeme svoje méně hezké vlastnosti. Toužíme být laskaví, soucitní a moudří, nikoli agresivní, líní nebo žárliví. Všichni máme své negativní vlastnosti a obvykle nechceme, aby o nich ostatní věděli. Tak je skrýváme úspěšně i sami před sebou, mnohdy již od dětství. Svět ale není černobílý. Lidé se nedělí na dobré a špatné. Všichni jsme jedno, a tak naše osobnosti zároveň obsahují aspekty všech ostatních. Být dobrým člověkem neznamená nemít špatné vlastnosti.

Takzvaně negativní vlastnosti nám mohou také dobře posloužit. Například být agresivní se na první pohled může zdát nevhodné, ale pokud vám někdo ubližuje, tato vlastnost vám umožní bránit se. To o co máme usilovat není dokonalost, ale celistvost. Celistvost znamená přijetí všech svých stránek, světlých i tmavých. Dokud se budeme obelhávat a popírat sami sebe, budou nám do cesty přicházet lidé, aby nám nastavili zrcadlo. Všechny naše popírané vlastnosti projektujeme do lidí okolo nás. Pokud nám na někom něco vadí a  nemůžeme ho vystát, pak je to obvykle znamením, že právě tahle vlastnost je nám velmi vlastní, jen my to nevidíme. Stejně to platí i u pozitivních vlastností. Obdivujete-li někoho proto, jak je odvážný, pak určitě ve vás dřímá odvaha, kterou je třeba objevit.

KOUKNI SE  Recenze: Vlk Samuela Bjorka

K tomu jak prozkoumat své nitro a odhalit své světlé a stinné stránky vám velmi dobře může posloužit kniha Debbie Fordové – Temná stránka hledačů světla. V deseti kapitolách vysvětluje, jak tyto principy fungují a jak s nimi pracovat. Na příkladech ze své terapeutické praxe srozumitelně ukazuje, jak se popírání nás samých negativně projevuje na našich životech.

Debbie Fordová je americká terapeutka, která si sama prošla peklem drogové závislosti a přesto se dokázala odrazit ode dna a objevit v sobě sílu naplnit svůj potenciál a pomáhat ostatním.
Knihu lze stáhnout ve pdf formátu zde.

 

Hana Pecháčková

ZÁVĚR
Hodnocení
8
Předchozí článekRodriguez slibuje pokračování svých hitů
Následující článekRecenze: Zkrat
debbie-ford-temna-stranka-hledacu-svetlaKaždý z nás, kdo se pouští na cestu seberozvoje, přirozeně touží být lepším člověkem.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × one =