Dárek: Ne každý dar je vítán

JOEL EDGERTON stars in THE GIFT FACEBOOK.COM/GIFTMOVIE TWITTER@GIFTMOVIE INSTAGRAM@GIFTMOVIE #GIFTMOVIE

giftSTX Entertainment nám spolu s Universal Pictures přináší režisérský debut herce, režiséra a scénáristy Joela Edgertona. Po dvou krátkometrážních filmech přichází Edgerton s prvním celovečerním thrillerem, který odhalí nejedno zatuchlé tajemství lidské duše. Temná novinka schopného Australana dorazí do českých kin 20. srpna.

Můžete opravdu projít životem, aniž byste někomu ublížili? I když netušíte jak, nebo kdy, možná se tak stalo. Je šance, že je ten dotyčný tam venku a že na to nikdy nezapomene. Nebo na vás.

Simon a Robyn jsou mladý manželský pár, jehož společný život plyne klidně až do doby, než Simon náhodou narazí na dávného přítele ze střední školy, Gorda. Tohle na pohled nevinné setkání je však předzvěstí velkých událostí, po kterých už nebude cesty zpět. Simon spolužáka zprvu nepozná, po sérii nevítaných střetnutí a tajemných darů se ale stává jasné, že je děsivé tajemství po více než dvaceti letech odhaleno. Před Robyn se začíná rozkládat znepokojující pravda o tom, co se mezi jejím manželem a Gordem skutečně stalo a nabízí se jí otázka: jak dobře skutečně známe své nejbližší a je dávná minulost opravdu minulostí?

Režisér Edgerton po dvou krátkých filmech (Monkeys a Seznam) přichází poprvé s celovečerní podívanou. Nejen, že se chopil režie, ale také film sám napsal a ztvárnil hlavní zápornou roli Gorda. Téma nevyřízených účtů, které nás (L-R) REBECCA HALL and JASON BATEMAN star in THE GIFT FACEBOOK.COM/GIFTMOVIE  TWITTER@GIFTMOVIE  INSTAGRAM@GIFTMOVIE  #GIFTMOVIEmohou dohnat i po letech, není nic zase tak originálního, čerstvý pohled nadaného filmaře ale dává filmu zcela novou příchuť. „Všichni věříme, že diváci dávají body za něco odlišného, co tu ještě nebylo. Chtěli jsme vyjádřit chytrost a plíživost filmu samotného,“ prozradil Oren Aviv, vedoucí obsahu filmové skupiny studia STX. „Musíte vytvořit pocit naléhavosti a adresovanější materiál, víc lidí o tom bude mluvit.“

KOUKNI SE  Hledáme nové redaktory pro psaní nebo natáčení podcastů

Motivy současné bezohledné doby se jasně promítají ve stěžejních bodech zápletky a to činí snímek aktuální. „Musíme se prořezávat nepořádkem dnešního uspěchaného světa,“ řekl Jack Pan, ředitel filmového marketingu v STX Entertainment. „Mysleli jsme, že jedním z klíčových háčků filmu bude otázka, zda je minulost někdy opravdu minulostí ve světě, kde má každý velkou sociální stopu.“ Jak těžce lze zaplatit za dávné hříchy, se dozvíme už v říjnu, kdy nám neobvyklé dárky podivínského Gorda, odkazující na výlety, posedlosti, fobie a další maličkosti a pikantnosti, odhalí pravdu Simonovy historie. To, že skoncoval s minulostí, totiž neznamená, že minulost skoncovala s ním.
V hlavních rolích uvidíme Joela Edgertona (Velký Gatsby) jako Gorda, Jasona Batemana (Paul) v roli Simona, Rebeccu Hall (Iron Man 3), představitelku Robyn, Busy Philipps (Město žen) jako Duffy, Davida Denmana (Muži, ženy a děti) v roli Grega, Allison Tolman (Fargo) jako Lucy, Katie Aselton (Liga snů) a další.

Jitka Vorálková

www.imdb.com, www.cinemablend.com, www.variety.com, www.collider.com, www.comingsoon.net

Předchozí článekAnthropoid – česká historie, americké provedení
Následující článekRECENZE: Dcera kostí a dýmu objevuje svoji minulost

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

17 + 1 =