Creed: Rocky ano, v ringu ne

Creed-4Rocky Balboa je filmový americký boxér, který se společně se songem The Eye of The Tiger stal ikonou pro všechny sportovce a potvrdil přísloví „Když se chce, tak to jde“. Poprvé se objevil ve filmu Rocky (1976) a poté v následujících čtyřech dílech stejnojmenného filmu. Celou sérii ukončil v roce 2006 film Rocky Balboa, který měl být posledním filmem s Rockym jako hlavní postavou.

Režisérem, scénáristou a hlavním protagonistou předchozích šesti filmů byl Sylvester Stallone, jeden z nejznámějších Hollywoodských herců současnosti. Je hlavním představitelem akčních filmů, mezi jeho nejpopulárnější role patří Rambo ze stejnojmenné triologie (1982,1985 a 1988) a dalšího pokračování z roku 2008. V příštím roce se chystá vydání posledního dílu s podnázvem Last Blood.  Dále se objevil ve filmu Cliffhanger a také je autorem projektu The Expendables, ve kterém se v hlavních rolích mimo něj objevují další ikoničtí herci známí z akčních filmů, např. Jason Statham, Jet Li nebo Dolph Lundgren. Po filmu Rocky Balboa (2006) již žádné pokračování neplánoval, když za ním přišel Ryan Coogler, roli nemohl odmítnout z několika důvodů. Hlavní z nich byl ten, že se nejedná o sedmé pokračování Rockyho, nýbrž o předání zkušeností mladší generaci. Letos oslavil 69. narozeniny a přesto se ve filmu pohybuje jako mladík a ujišťuje nás, že odchod jednoznačně neplánuje.

S nápadem na pokračování Rockyho přišel Ryan Coogler, který se mimo napsání scénáře opět posadil do režisérského křesla. Je autorem pouze jediného předchozího filmu Fruitvale Salvation (2013), do kterého úspěšně obsadil do hlavní role Michaela B. Jordona. Ten má za sebou již dlouholeté zkušenosti v televizních seriálech, také se objevil v zábavné komedii That Awkward Moment (2014) a v nepodařeném remaku Fantastic Four (2015). V tomto filmu se opět objeví na pozici hlavní role, jako Adonis Johnson, syn Appola Creeda, dlouholetého protivníka a později přítele a trenéra Rockyho. Biancu, Lásku naši hlavní postavy, si zahraje Tessa Thompson, která se již předtím, ačkoliv ne v žádné výrazné roli, ve filmech objevila.

KOUKNI SE  Zhoubné zlo: Hororový hitmaker James Wan skládá poctu italskému giallu
Creed-2
„It ain´t about how hard you can hit. It is about how hard you can get hit“

Rocky Balboa je již mnoho let mimo ring.  Vlastní svou poklidnou restauraci, ve které baví své hosty příběhy a souboji z ringu. Potýká se se zdravotními problémy a s úmrtím jeho nejstaršího přítele Paulieho. Život se mu otočí o 360 stupňů, když se za ním rozhodne přijít Adonis Johnson, mladý a nadějný boxer, o kterým se dozvídá, že je syn Apolla Creeda, který byl nejdříve jeho protivníkem a poté trenérem a převážně přítelem. Apollo zemřel nešťastně v ringu, v souboji s ruským šampiónem Ivanem Drago, ještě před narozením Adonise. Stalo se tak v Rocky IV (1985) a samozřejmě to byl právě Rocky, který svého přítele pomstil a udělal z Ivana hadrovou panenku. Rocky se rozhodne Adonise trénovat tak, jak jej kdysi trénoval jeho otec.

Creed v českých kinech od 17. prosince

Alexander Nardelli

Předchozí článek10 věcí, které by v posteli ženy ocenily
Následující článek9 nejvtipnějších lží, které ženy říkají o sexu

1 komentář

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eighteen − 4 =