Co potřebujete vědět o sexu během menstruace – 10 odpovědí na nejčastější otázky

Pokud jste oba v náladě, neměli byste si nechat ujít sex jen proto, že je přítomna jiná tělesná tekutina.


Takže vaše milá má menstruaci. Znamená to, že sex není na pořadu dne? Ne. Většina menstruujících žen krvácí dva až osm dní z každého měsíce. Pokud se během menstruace své partnerky vždy zdržíte sexu, přicházíte o spoustu milostných příležitostí.

Pokud vás představa menstruačního sexu znechucuje, nejste sami. Menstruace v jakémkoli kontextu je stále považována za tabu. Ale menstruační sex se od ostatních druhů sexu příliš neliší – navíc může být zábavný pro všechny zúčastněné.

Stále nejste přesvědčeni? Stojí také za zmínku, že menstruační krev ve skutečnosti vůbec neobsahuje tolik krve: většinou se jedná o tkáň z děložní sliznice. Rozhodnutí o sexu během menstruace je nakonec na vás a vašem partnerovi. Pokud však máte oba chuť, neměli byste si sex nechat ujít jen proto, že je přítomna další tělesná tekutina. Zde je několik odpovědí na deset nejčastějších otázek mužů týkajících se sexu během menstruace.

Je sex při menstruaci špinavý?

Vzpomeňte si na některé z nejlepších sexuálních zážitků svého života. Vybaví se vám slovo „pořádný“? Ne. Pravděpodobně se spíše jedná o slova „žhavý“, „upocený“ nebo „špinavý“. To proto, že nejlepší sex je obvykle trochu špinavý, a menstruační sex není výjimkou: koneckonců, když už jste pokryti potem, vaginálními tekutinami a slinami svého milence, proč se bát trochy krve?

Pokud máte fobii z krve, je vaše nechuť pochopitelná, ale pokud vás menstruační krev vyloženě děsí, zeptejte se sami sebe proč.


Může moje partnerka otěhotnět, když má menstruaci?

Tohle je trochu složitější, ale krátká odpověď zní: ano, může. Technicky vzato by ženy v menstruaci neměly být schopny otěhotnět, když aktivně krvácejí; to proto, že menstruace obvykle znamená, že už mají ovulaci. Vajíčko není oplodněné, a proto se sliznice vylučuje (Pro zajímavost, nejsnadněji lze otěhotnět během ovulace, která probíhá 14 dní po prvním dni menstruace.)

KOUKNI SE  6 ujetých návodů, jak přestat masturbovat

Ale – a to je velké ale – ne všechny cykly probíhají přesně na čas a nepravidelný cyklus ztěžuje sledování ovulace. Pokud má vaše partnerka kratší cyklus a ovulaci má blíže ke své menstruaci, je nepravděpodobné, ale možné, že otěhotní, pokud budete mít sex ke konci její menstruace. Je také důležité si uvědomit, že některé ženy špiní nebo krvácejí během jiných fází menstruačního cyklu, takže krev nemusí vždy znamenat skutečnou menstruaci. Proto je důležité používat antikoncepci i během sexu v období menstruace, pokud se snažíte vyhnout těhotenství – jistě, těhotenství je nepravděpodobné, ale opravdu to stojí za to riziko?

Jsou menstruující ženy nadrženější?

Neexistují žádné výzkumy, které by to potvrzovaly, ale podle některých menstruujících žen je nadrženost při menstruaci skutečností. Jednou z teorií je, že během menstruace klesá hladina hormonu progesteronu, který může snižovat libido. Ženy v menstruaci jsou obvykle nejnadrženější během ovulace, která nastává asi dva týdny před krvácením. Hormony se v té době mění, aby zvýšily touhu po sexu za účelem otěhotnění.

Zničí mi sex v období menstruace povlečení?

Pokud vaše partnerka teče opravdu hodně a vy se válíte na bílé látce, pak ano, menstruační sex pravděpodobně obarví vaše povlečení. Jestli vám jde jen o to, doporučujeme hodit pod sebe tmavý ručník nebo dokonce jednorázové podložky pro výcvik štěňat. Pro ty, kteří dávají přednost sportovnímu dovádění, může celou postel zakrýt igelitová plachta z železářství. Pokud se vám nakonec menstruační krev na látku přece jen dostane, okamžitě skvrnu přejeďte pod studenou vodou, a pokud se chcete riziku skvrn zcela vyhnout, můžete se vždy rozhodnout pro sex ve sprše.

Je menstruační sex bezpečný?

Žádný sex není skutečně „bezpečný“, a to ani při testování na pohlavně přenosné choroby a správném používání bariér: jak vám pravděpodobně řekl váš učitel sexuální výchovy, jedinou stoprocentně účinnou metodou antikoncepce je abstinence (což je pro většinu lidí nereálná možnost).

KOUKNI SE  Jak ovlivňují hormony u mužů a žen jejich sexuální touhu a vzrušení?

Je tu však jedno upozornění: u žen během menstruace dochází ke změnám pH rovnováhy, což může vést ke zvýšenému riziku bakteriální vaginózy nebo kvasinkové infekce (která se může přenést na partnera). Kromě toho existuje malá a zastaralá studie, která říká, že riziko HIV se může zvýšit při styku penisu s vagínou, když má partnerka menstruaci, protože HIV se přenáší tělesnými tekutinami. Neexistuje žádný spolehlivý výzkum, který by říkal, že při menstruačním sexu hrozí zvýšené riziko nejběžnějších pohlavně přenosných chorob, jako je kapavka a chlamydie, takže se tím nenechte odradit.


Mohu lízat svou partnerku během její menstruace?

Určitě. Někteří muži si tu chuť dokonce užívají. Pokud se však chcete vyhnout krvi, použijte zubní vložku, abyste se do partnerky mohli pustit, nebo se místo na vagínu zaměřte na klitoris. Pokud vás představa menstruační krve v blízkosti úst stále stresuje, zůstaňte u jiných forem stimulace. Můžete se rozhodnout pro pohlavní styk, použít prsty ke stimulaci partnerova klitorisu nebo využít příležitosti k prozkoumání zadečku, že?

Mohu do své partnerky proniknout, když má v sobě tampon?

Zkoušely to už nějaké páry? Jistě, ale nedoporučuje se to. Pohlavní styk, když máte v sobě tampon, není bezpečný, protože byste mohli tampon zatlačit do nepříjemných štěrbin v zadní části vagíny. Vaše partnerka by mohla mít později problém tampon vyjmout, čímž by se vystavila riziku infekce. Některé pornohvězdy si při natáčení scén během menstruace strkají do vagíny odličovací houbičky, ale to nechme profesionálům, co? Pokud chce vaše partnerka během sexu mít něco, co bude nasávat její menstruační krev, je nejbezpečnější a nejpohodlnější variantou plochý menstruační disk.

Je normální, že vás sex při menstruaci vzrušuje?

Rozhodně. Pro chlapy, které vzrušuje sex během menstruace, existuje dokonce termín „krvelační psi“. Bordýlek a intimita menstruačního sexu může být součástí přitažlivosti. Samozřejmě, každý je jiný. Někteří muži po menstruačním sexu touží, jiní ho nesnášejí a někteří si myslí, že menstruační sex je stejný jako jakýkoli jiný druh sexu.

KOUKNI SE  Jak správně změřit velikost penisu

Mají ženy během menstruace vůbec rády sex?

Některým ženám je nepříjemné mít sex, když se zároveň potýkají s křečemi, únavou a nadýmáním; jiné vyhlídka na sex během menstruace mimořádně vzrušuje. Nejlepší způsob, jak zjistit, co vaše partnerka cítí k sexu při menstruaci, je zeptat se jí. Jen nezapomeňte, že se kvůli tomu nikdy nesmí cítit nechutně nebo nepříjemně, protože na zdravém a fungujícím menstruačním cyklu není nic nechutného. Ehm.

I když se vaší partnerce menstruační sex opravdu líbí, možná budete muset změnit obvyklé sexuální polohy, když menstruuje. Děložní čípek se během menstruace snižuje a pro některé ženy to může znamenat, že některé sexuální polohy jsou při průniku více – nebo příliš – intenzivní. Zeptejte se partnerky, co je jí příjemné. Možná byste také měli mít po ruce nějaké občerstvení a vodu; odlučování děložní sliznice vyžaduje hodně energie a ona by mohla potřebovat další dávku energie.

Budou orgasmy mé partnerky během menstruace silnější?

Ano, mohou být. Pro mnoho menstruujících žen, zejména pro ty, které trpí křečemi nebo PMS, může být orgasmus přesně to, co by lékař naordinoval. Klitoris může být během cyklu více naběhlý a zvýšený průtok krve do klitorisu zvyšuje prožitek. Navíc se při orgasmu uvolňují endorfiny, které mohou působit jako přírodní léky proti bolesti, takže pokud přimějete partnerku k orgasmu, nejenže jí darujete skvělý sex, ale také jí ulevíte od bolesti.

Pak si zaloužíte rudá andělská křídla. Nebo se na to vykašlete.

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four − one =