Co číst v listopadu – knižní novinky pro chladné dny

Listopadové knižní novinky tradičně předznamenávají blížící se sezónu a s ní to nejlepší a nejzajímavější, co daný rok na pulty knihkupectví přinese. Letos tomu není jinak. Pokud se již nyní poohlížíte po vánočních dárcích, máme pro každého něco.

5Cilčina cesta – Heather Morrisová

Co číst v listopadu

Cilčina cesta: Cilce je pouhých šestnáct let, když ji v roce 1942 odvezou do koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Její krása přitahuje nechtěnou pozornost stráží. Cilka ale udělá dojem na místní lékařku, naučí se nové dovednosti a začne se starat o nemocné v táboře. Každý den čelí smrti a hrůze…ale když Cilka ošetřuje muže jménem Ivan, zjistí, že navzdory všemu, co se jí stalo, má v srdci stále místo pro lásku.

4Glosy Pavla Maurera – Pavel Maurer

Co číst v listopadu

Glosy Pavla Maurera: Pavel Maurer je výraznou osobností české gastronomické scény. Ovšem ne v roli kuchaře. O jídle přemýšlí, píše, čte, ochutnává ho a hodnotí. Krátké glosy, původně odvysílané na vlnách Českého rozhlasu – Radiožurnál, jsou rozděleny do kapitol, které vám poodhalí náhled barda českého kulinářského světa na nejrůznější témata zahrnující kulturu restaurací, jídelní zvyky a rituály, nebo třeba specifika české i zahraniční kuchyně.

3Eugenie – Jana Poncarová

Co číst v listopadu

Eugenie: Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental. Eugenii jako většinu žen té doby čeká smluvený sňatek. S manželem se stará o chod hotelu, kde prožijí okupaci i válku. Bombardování Plzně poškodí hotel a připraví ji o otce a manžela. Až osvobození americkou armádou přináší do jejího života nejenom novou naději, ale i lásku…

KOUKNI SE  Lednové knižní novinky

2Tkaničky – Domenico Starnone

Co číst v listopadu

Tkaničky – Co je to rodina a co ji drží pohromadě? Aldovo a Vandino manželství prošlo hned v počátcích těžkou zkouškou. Přetrvalo, je však plné trhlin a stále otevřených ran, o nichž postupně promlouvají oba manželé i jejich dvě děti. Každý z nich jako by ale vyprávěl jiný příběh. Každý má svou pravdu, svou vinu i svou pomstu. Všichni hledají způsob, jak s těmito závazky žít a jak nalézt rovnováhu mezi povinnostmi a osobními touhami.

1Prázdniny v Evropě – ladislav Zibura

Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě: Vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z horkých Athén přes divoký Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. Objevíte místa, která jste vždy chtěli navštívit, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky se přesvědčíte, že žijete na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.

Kristina Doubravová

Předchozí článekTuky – pomocníci v boji proti zánětu a nerovnováze v organismu
Následující článekChystá se první český fantasy horor?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × three =