Cloumá vámi vztek? 3 tipy do jídelníčku, které to napraví

Co způsobuje výkyvy nálad směrem ke vzteku?

Máte-li poslední dobou nevysvětlitelné stavy nervozity, nepohody na duši projevující se tím, že vás každý a všecko neskutečně štve, nemusíte hned myslet na to, že něco není v pořádku s vaší psychikou.

Na vině často může být i nevyvážený jídelníček. Zkuste nakrmit tělo a nakrmíte i duši. Zde je několik viníků, kteří mohou chybět a pořádně nám tak vzteky cloumat nervy.

BÍLKOVINY: První a nejčastější viník. Ohlédněte se zpátky v čase a odpovězte si upřímně: Nešidíte se v jídle? Není to rohlík, sušenky, musli, brambory, rýže, knackebroty. Není sacharidů příliš. Nebo dokonce sladkostí? Po takovém jídle, které rychle zahýbe cukrem v krvi a uspokojí nervozitu navíc i rádi saháme. Ale když přidáte pořádnou dávku bílkovin ať už rostlinných nebo živočišných, tělo se uklidní, přestane vás honit od nespokojenosti k přejídání.

HOŘČÍK: Druhým nejčastějším viníkem je nedostatek hořčíku, který máme téměř všichni. Banány, oříšky, luštěniny – případně přípravky z lékárny nebo magnesiové minerální vody. Pokud vás trápí ještě navíc svalové bolesti, křeče, bolesti hlavy nebo různé blokády na krční i jiné páteři, možná je právě hořčík jedním z viníků. Nepomůže-li běžně dostupný hořčík, navštivte lékaře, který může napsat lépe vstřebatelné hořčíkové přípravky. Ne nadarmo se také říká, že hořčík v některých případech nahradí i antidepresiva.

VITAMÍN B: Skvěle pomůže, pokud vaše výkyvy nálad jsou spojeny s únavou, slabostí svalů nebo nechutenstvím. Nejlepším zdrojem béčka jsou pivovarské kvasnice, které obsahují i množství jiných prospěšných minerálů a vitamínů.

KOUKNI SE  Bylinkový speciál: Jak pěstovat bylinky v bytě?

Hotovo. Tato svatá trojice dokáže se vzteklými náladami docela dobře zatočit. A vždy v takové chvíli stojí na začátku otázka: JÍM DOBŘE?

K nápravě stačí jen náprava těla, kterému chybí vitamíny a minerály, které vyživují nervy.

Renata Petříčková

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 − ten =